کملوت

بررسی تخصصی انیمیشن camelot

کملوت

author-img

توسط : فاطمه جعفرپور ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

یکی از انیمیشن‌هایی که با اقتباس از افسانه‌ی «شاه آرتور» و شمشیر «اکس‌کالیبور» ساخته شده، انیمیشن «کملوت» است که محصول استرالیا در سال ۱۹۹۸ می‌باشد. آرتور قهرمان داستان است، او در مسابقه‌ای که مرلین بین مردم شهر برای بیرون‌کشیدن شمشیر از دل سنگ برگزار کرده است، تنها برنده‌ی مسابقه می‌شود و به‌عنوان فرمانروا انتخاب می‌گردد. «سمدرک» که شخصیت منفی داستان است، می‌خواهد با استقاده از توانایی آرتور برنده شود و این‌گونه دیگران را فریب دهد؛ ولی دوستان آرتور ازجمله سنیتا به کمکش می‌آیند و نقشه‌های او را به‌هم می‌ریزند.

سال 1988 40 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

سمدرک مرد بداخلاق و جاه‌طلبی است، او پسری را که برایش خبر می‌آورد، هم‌چنین آرتور را تهدید و به آن‌ها توهین می‌کند تا به هدفش که فرمانروایی کملوت است، برسد. این صحنه‌ها دارای خشونت کلامی هستند.

جزئیات
ترس

سمدرک که مرد پلیدی است، آرتور را که قهرمان داستان است، داخل قفس اژدها می‌اندازد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

سمدرک شخصیت پلیدی است، او برای رسیدن به هدفش که فرمانروایی کملوت است، می‌خواهد از توانایی آرتور سوءاستفاده کند و با این کارش دیگران را فریب دهد.

جزئیات
پیام مثبت

حیوانات برای نجات آرتور از قفس اژدها تلاش می‌کنند و در بین آن‌ها کار گروهی مشاهده می‌شود.

جزئیات
الگوی مثبت

سنیتا و مرلین دلسوز و نگران آرتور هستند و همواره از او حمایت می‌کنند‌.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

سنیتا که از بچگی با آرتور بزرگ شده و مرلین که آرتور را بزرگ کرده است، همواره از آرتور حمایت می‌کنند و نگران و دلسوز او هستند. خوب است والدین درباره‌ی نقش حمایتی دوستان و آشنایان با فرزندان خود گفت‌وگو کنند.

وقتی سنیتا به‌عنوان وارث قدرت جادویی مرلین انتخاب می‌شود، آرتور ناراحت می‌شود و از پیش آن‌ها می‌رود. والدین می‌توانند این رفتار آرتور را با فرزندشان تحلیل کنند. از او بپرسید که اگر جای آرتور بود، چه احساسی پیدا می‌کرد؟

سمدرک که شخصیت منفی داستان است، طمع زیادی برای فرمانرواشدن دارد، والدین می‌توانند درباره‌ی تأثیرات منفی طمع‌کردن در زندگی با فرزندان خود گفت‌وگو کنند.

خلاصه: والدین می‌توانند با فرزندان خود درباره‌ی نقش حمایتی دوستان و آشنایان، دلایل رفتن آرتور از پیشِ مرلین و سنیتا و تأثیرات منفی طمع‌کردن گفت‌وگو کنند.

آنچه لازم است والدین بدانند

آرتور قهرمان کوچک داستان است که با حمایت‌های جادوگرمرلین و دختر مهربانی به‌نام سنیتا موفق می‌شود شمشیر را از دل سنگ بیرون بکشد و برای فرمانروایی انتخاب شود. خوب است والدین درباره‌ی نقش حمایتی دوستان و آشنایان با فرزندان خود گفت‌وگو کنند. سمدرک که مرد پلیدی است، آرتور را تهدید می‌کند و او را در قفس اژدها زندانی می‌کند؛ ولی این صحنه‌ها بیشتر شامل خشونت فانتزی هستند. وقتی سنیتا به‌عنوان وارث قدرت جادویی مرلین انتخاب می‌شود، آرتور ناراحت می‌شود و از پیش آن‌ها می‌رود. والدین می‌توانند این رفتار آرتور را با فرزندانشان تحلیل کنند و درباره‌ی درست یا نادرست‌بودن این رفتار کودکان را راهنمایی کنند.

خلاصه: علاوه بر راهنمایی کودکان در دریافت پیام‌های داستان، درباره‌ی رفتار اشتباه قهرمان داستان، آن‌ها را راهنمایی کنید.

داستان انیمیشن

پدر «آرتور» فرمانروای «کملوت» بوده است. آرتور در کودکی پدرش را از دست می‌دهد و نزد «مرلین» که جادوگر مهربانی است بزرگ می‌شود. پدر آرتور به مرلین می‌گوید کسی که بتواند شمشیر «اکس‌کالیبور» را از دل سنگ بیرون بکشد، فرمانروای کملوت خواهد شد. مرلین برای این امر مسابقه‌ای بین تمام مردم شهر برگزار می‌کند و تنهاکسی که می‌تواند این کار را انجام بدهد، آرتور است. او فرمانروای کملوت می‌شود و «سنیتا» که از بچگی با آرتور بزرگ شده و دختری مهربان است، به‌عنوان جادوگر از او محافظت می‌کند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Roddy Lee/ ردی لی

نویسنده: Roddy Lee / ردی لی

نام تهیه‌کننده: Roz Phillips / رز فیلیپس

نام بازیگران: Alistair Duncan, Robyn Moore, Lee Perry / آلیستر دانکن، روبین مور، لی پری

نام شخصیت‌ها:

آرتور: پسری مغرور است که بنابر گفته‌ی پدرش فرمانروای کملوت خواهد شد،

سنیتا: دختری مهربان است که قدرت جادویی مرلین را به ارث می‌برد و تا آخر عمر از آرتور محافظت می‌کند،

مرلین: او یک جادوگر مهربان است. پدر آرتور، آرتور را به این جادوگر می‌سپارد و درباره‌ی فرمانرواشدن آرتور به او خبر می‌دهد.

کشور سازنده: استرالیا

کمپانی سازنده: Burbank Animation

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه