• امروز : ۷ اسفند ۱۳۹۹

کفش قرمز و هفت کوتوله

بررسی تخصصی انیمیشن Red shoes and the seven Dwarfs

کفش قرمز و هفت کوتوله

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

5 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

یک انیمیشن اکشن و رمانتیک که از داستان سفیدبرفی و هفت کوتوله اقتباس شده و به زیبایی درونی و ظاهربین نبودن توجه دارد. هفت پرنس خوش قیافه تبدیل به کوتوله می‌شوند تا زمانی که زیباترین دختر سرزمین را عاشق خودشان کنند. سفیدبرفی دختری خوش قلب است که عاشق یکی از کوتوله‌ها به‌نام مرلین شده اما زیبایی خودش را از جادوی کفش‌های قرمزش دارد. زمانی که مرلین، سفیدبرفی را بدون کفش‌های جادویی‌اش می‌بیند و بدون توجه به چهرۀ واقعی او، عاشق زیبایی‌های درونی‌اش می‌شود، عشق آن دو، طلسم را می‌شکند.

سال 2020 92 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

این انیمیشن صحنه‌های اکشن زیادی دارد که اغلب خشونت‌های آن بصورت فانتزی است. مرلین و دوستانش برای دفاع از سفیدبرفی، با دشمنان او مبارزه می‌کنند. آن‌ها با سربازان پرنس آوراژ و هیولاهای چوبی درگیر می‌شوند. مرلین به آن‌ها صاعقه می‌زند و صحنه‌هایی از ضربه زدن وجود دارد. مرلین برای نجات سفیدبرفی، نامادری او را از بلندی پرتاب می‌کند.

جزئیات
ترس

شخصیت جادوگر رجینا و درخت جادویی او ترسناک هستند. درخت جادویی مرلین را گیر می‌اندازد و رجینا سفیدبرفی را می‌دزدد و با سیب جادویی او را طلسم می‌کند. در این صحنه، تغیر رنگ سفیدبرفی و ترس او نمایش داده می‌شود. در یک صحنه، سفیدبرفی در یک جنگل تاریک از خرگوش بزرگی که او را تعقیب می‌کند، وحشت‌زده می‌شود. و در صحنۀ دیگر هیولاهای چوبی به او حمله می‌کنند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در صحنه‌های زیادی هفت قهرمان و مردم سرزمین پریان، تنها به‌دلیل زیبا بودن سفیدبرفی، به او کمک می‌کنند و با او مهربان هستند. نامادری به‌دنبال داشتن چهرۀ زیباست، برای پرنس آوراژ مهم است که دختران زیبا در مهمانی‌اش حضور داشته باشند و هفت قهرمان به چهره‌های زیبایشان افتخار می‌کنند. در نهایت این ظاهربینی‌ها تقبیح می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

پیام اصلی این انیمیشن، ظاهربین نبودن و پی بردن به زیبایی‌های درونی افراد است. در سرزمین پریان، زمانی‌که سفیدبرفی به‌وسیلۀ کفش‌های جادویی تبدیل به دختری زیبا می‌شود، مردم با او مهربان می‌شوند و هفت پرنس قهرمان تنها به‌دلیل زیبایی او، به او کمک کنند؛ اما سفیدبرفی دختر خوش قلبی است که بدون توجه به ظاهر مرلین که تبدیل به کوتوله شده، او را دوست دارد و مرلین هم درنهایت یاد می‌گیرد که سفیدبرفی را به‌خاطر زیبایی‌های درونی‌اش دوست داشته باشد و حتی بدون داشتن کفش جادویی، او را زیباترین دختر سرزمین بداند. مرلین و سفیدبرفی برای نجات جان یکدیگر، فداکاری کرده و جانشان را برای یکدیگر به خطر می‌اندازند. هفت پرنس قهرمان همیشه با همکاری هم با جادوگرها و هیولاهای سرزمین مبارزه می‌کنند و با کار تیمی موفق می‌شوند نامادری سفیدبرفی را شکست بدهند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

سفیدبرفی یک دختر خوش‌قلب و مهربان است که برای دوست داشتن دیگران، زیبایی ظاهری آن‌ها را درنظر نمی‌گیرد.

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن «کفش قرمز و هفت کوتوله» سعی دارد ظاهربینی را تقبیح کند و توجه به زیبایی درونی و خوش‌قلبی را مطرح کند. ممکن است کودکان با دیدن انیمیشن، متوجه پشیمانی شخصیت مرلین از ظاهربینی نشوند و بیشتر تحت تأثیر صحنه‌هایی قرار بگیرند که مردم به دلیل زیبایی ظاهری کفش قرمز، به او محبت و کمک می‌کنند. می‌توانید دربارۀ این پیام انیمیشن، کودکان را راهنمایی کنید. این پیام، به‌ویژه برای کودکانی که روابط اجتماعی‌شان درحال گسترش یافتن است، می‌تواند مؤثر باشد و به آن‌ها در انتخاب دوست براساس ویژگی‌هایی مهمتر از زیبایی کمک کند. می‌توانید دربارۀ تجربه‌های شخصی کودکتان در این باره، با او صحبت کنید.

شخصیت جادوگر و برخی صحنه‌ها مانند طلسم شدن سفیدبرفی یا به خطر افتادن مرلین، ممکن است  باعث ترس کودکان شود. در صورت ترسیدن کودکان، با آن‌ها همدلی کنید و به آن‌ها راه حل ارائه دهید. می‌توانید به شجاعت شخصیت‌ها اشاره کنید و کودکان را تشویق کنید تا پایان خوش داستان را دنبال کنند. همچنین صحنه‌های اکشن از درگیری هفت پرنس قهرمان با دشمنان سفیدبرفی دیده می‌شود که از طرفی فانتزی و جهت دفاع از خود صورت می‌گیرد، اما از طرف دیگر به‌دلیل انجام شدن آن از جانب شخصیت‌های محبوب، ممکن است کودکان به سمت تقلید از رفتارهای خشونت‌آمیز تشویق شوند؛ پس بهتر است دربارۀ خشونت اثر با کودکان گفت‌وگو کرده و علاوه بر آثار مخرب خشونت در دنیای واقعی، از راه حل‌هایی که می‌تواند جایگزین این رفتارها باشد بگویید. این انیمیشن یک داستان عاشقانه دارد و برخی صحنه‌های عاشقانه در نسخۀ اصلی انیمیشن به نمایش درمی‌آید که لازم است والدین برای انتخاب محتوا به آن دقت کنند.

خلاصه: کودکان را برای فهم پشیمانی شخصیت اصلی و دریافت پیام مثبت اثر راهنمایی کنید. برای انتخاب محتوا به وجود داستان عاشقانۀ آن دقت کنید.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

چرا هفت کوتوله سعی می‌کردند به سفیدبرفی کمک کنند؟ اگر سفیدبرفی زیبا نبود باز هم به او کمک می‌کردند؟

اگر تو جای هفت کوتوله بودی، به‌خاطر ظاهر دیگران به آن‌ها کمک می‌کردی؟

مرلین در پایان چگونه توانست طلسم جادوگر را بشکند؟ او از این ماجرا چه نتیجه‌ای گرفت؟

چه ویژگی‌هایی در سفیدبرفی باعث شد در انتها مرلین جانش را برای او به خطر بیندازد؟

اگرجای سفیدبرفی بودی، می توانستی هفت کوتوله را با وجود زشت بودن دوست داشته باشی؟

برای دوست داشتن دیگران یا کمک به آن‌ها، به چه ویژگی‌هایی باید توجه کرد؟

خلاصه: با یک پرسش و پاسخ ساده، کودکان را در دریافت پیام اثر راهنمایی کنید.

داستان انیمیشن

شاهزاده‌ای به‌نام «سفیدبرفی» با کمی اضافه وزن و یک چهرۀ معمولی در سرزمین پریان زندگی می‌کند. او به‌دنبال هفت پرنس قهرمان می‌گردد تا نامادری جادوگرش را شکست دهند و پدرش را پیدا کنند. روزی سفیدبرفی وارد قصر نامادری می‌شود و کفش‌های قرمز جادویی او را می‌پوشد. کفش‌ها او را تبدیل به دختر بسیار زیبایی می‌کنند. اتفاقا هفت پرنس قهرمان به‌خاطر یک طلسم تبدیل به هفت کوتوله شده‌اند که فقط با بوسۀ زیباترین دختر سرزمین می‌توانند طلسم را بشکنند. آن‌ها که از جادوی کفش‌های قرمز خبر ندارند، تصور می‌کنند سفیدبرفی زیباترین دختر سرزمین است و برای جلب نظر او، کمک می‌کنند تا پدرش را پیدا کند. طی این مدت، سفیدبرفی خوش قلب، بدون درنظر گرفتن ظاهر زشت هفت کوتوله، عاشق یکی از آن‌ها به‌نام مرلین می‌شود. زمانی که مرلین چهرۀ واقعی سفیدبرفی را بدون کفش‌های جادویی می‌بیند، ابتدا از زیبا نبودن سفیدبرفی ناراحت می‌شود اما طی یک عمل فداکارانه، برای نجات سفیدبرفی، خودش را به خطر می اندازد و نامادری را نابود می‌کند. حالا که به‌نظر می‌رسد مرلین زیبایی درونی سفیدبرفی را دریافته و او را با همان چهرۀ معمولی‌اش، زیباترین دختر سرزمین می‌داند، بوسۀ عاشقانۀ آن دو، طلسم را از بین می‌برد و درنهایت، آن دو با یکدیگر ازدواج می‌کنند.

ادامه متن

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Sung-ho Hong, Moo-Hyun Jang / سانگ هوهونگ، موهیون‌جانگ

نویسنده: Sung-ho Hong / سانگ هوهونگ

نام تهیه کننده: HyungSoon Kim / هیونگ‌سون‌کیم

نام بازیگران:

 Chloë Grace Moretz, Sam Claflin, Gina Gershon / کلویی گریس مورتز، سم کلفلین، جینا گرشان

نام شخصیت ها:

سفیدبرفی: دختری با قلب مهربان که با پوشیدن کفش‌های قرمز جادویی، چهرۀ بسیار زیبایی پیدا می‌کند. او که گرفتار یک نامادری جادوگر شده، از هفت کوتوله می‌خواهد تا کمکش کنند.

مرلین: یکی از هفت پرنس خوش قیافه‌ای که به‌خاطر ظاهربینی، طلسم و تبدیل به کوتوله‌های زشت می‌شوند. او عاشق سفیدبرفی می‌شود.

رجینا: نامادری سفیدبرفی. او یک جادوگر پلید است.

کشور سازنده: کره جنوبی

کمپانی سازنده: Locus Creative Studios

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : 09173****13

۲۲ مهر ۱۳۹۹

مناسب سن 2+ گزارش نظر
ناهمخوانی فرهنگی

به نظر من این اثر از جهت عاشقانه های غیر متعارف که هفت کوتوله سعی در عاشق کردن کفش قرمزی دارن و این مقوله در فرهنگ ما جایی ندارد برای کودکان به هیچ عنوان مناسب نیست.و کودکان بیشتر به مسائل عاشقانه فیلم توجه میکنن تا اون محتوای خوب فیلم.

مشاهده کامل

خردسال

توسط : 09337****90

۱۴ دی ۱۳۹۹

مناسب سن 2+ گزارش نظر
پاکی درون

در جواب نوشته ی بالا اینکه فیلم عاشقانه است دلیل نمیشه که بچه ها رو از دیدن این نوع فیلم ها منع کنیم این خیلی نکات مفید و پر باری دارد و خیلی بدرد بچه ها و انسان ها میخورد و ما باید نکات خوبی را استخراج کنیم

مشاهده کامل
افزودن دیدگاه