کفش قرمز و هفت کوتوله

بررسی تخصصی انیمیشن Red shoes and the seven Dwarfs

کفش قرمز و هفت کوتوله

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

یک انیمیشن اکشن و رمانتیک که از داستان سفیدبرفی و هفت کوتوله اقتباس شده و به زیبایی درونی و ظاهربین نبودن توجه دارد. هفت پرنس خوش قیافه تبدیل به کوتوله می‌شوند تا زمانی که زیباترین دختر سرزمین را عاشق خودشان کنند. سفیدبرفی دختری خوش قلب است که عاشق یکی از کوتوله‌ها به‌نام مرلین شده اما زیبایی خودش را از جادوی کفش‌های قرمزش دارد. زمانی که مرلین، سفیدبرفی را بدون کفش‌های جادویی‌اش می‌بیند و بدون توجه به چهرۀ واقعی او، عاشق زیبایی‌های درونی‌اش می‌شود، عشق آن دو، طلسم را می‌شکند.

سال 2020 92 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

این انیمیشن صحنه‌های اکشن زیادی دارد که اغلب خشونت‌های آن بصورت فانتزی است. مرلین و دوستانش برای دفاع از سفیدبرفی، با دشمنان او مبارزه می‌کنند. آن‌ها با سربازان پرنس آوراژ و هیولاهای چوبی درگیر می‌شوند. مرلین به آن‌ها صاعقه می‌زند و صحنه‌هایی از ضربه زدن وجود دارد. مرلین برای نجات سفیدبرفی، نامادری او را از بلندی پرتاب می‌کند.

جزئیات
ترس

شخصیت جادوگر رجینا و درخت جادویی او ترسناک هستند. درخت جادویی مرلین را گیر می‌اندازد و رجینا سفیدبرفی را می‌دزدد و با سیب جادویی او را طلسم می‌کند. در این صحنه، تغیر رنگ سفیدبرفی و ترس او نمایش داده می‌شود. در یک صحنه، سفیدبرفی در یک جنگل تاریک از خرگوش بزرگی که او را تعقیب می‌کند، وحشت‌زده می‌شود. و در صحنۀ دیگر هیولاهای چوبی به او حمله می‌کنند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در صحنه‌های زیادی هفت قهرمان و مردم سرزمین پریان، تنها به‌دلیل زیبا بودن سفیدبرفی، به او کمک می‌کنند و با او مهربان هستند. نامادری به‌دنبال داشتن چهرۀ زیباست، برای پرنس آوراژ مهم است که دختران زیبا در مهمانی‌اش حضور داشته باشند و هفت قهرمان به چهره‌های زیبایشان افتخار می‌کنند. در نهایت این ظاهربینی‌ها تقبیح می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

پیام اصلی این انیمیشن، ظاهربین نبودن و پی بردن به زیبایی‌های درونی افراد است. در سرزمین پریان، زمانی‌که سفیدبرفی به‌وسیلۀ کفش‌های جادویی تبدیل به دختری زیبا می‌شود، مردم با او مهربان می‌شوند و هفت پرنس قهرمان تنها به‌دلیل زیبایی او، به او کمک کنند؛ اما سفیدبرفی دختر خوش قلبی است که بدون توجه به ظاهر مرلین که تبدیل به کوتوله شده، او را دوست دارد و مرلین هم درنهایت یاد می‌گیرد که سفیدبرفی را به‌خاطر زیبایی‌های درونی‌اش دوست داشته باشد و حتی بدون داشتن کفش جادویی، او را زیباترین دختر سرزمین بداند. مرلین و سفیدبرفی برای نجات جان یکدیگر، فداکاری کرده و جانشان را برای یکدیگر به خطر می‌اندازند. هفت پرنس قهرمان همیشه با همکاری هم با جادوگرها و هیولاهای سرزمین مبارزه می‌کنند و با کار تیمی موفق می‌شوند نامادری سفیدبرفی را شکست بدهند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

سفیدبرفی یک دختر خوش‌قلب و مهربان است که برای دوست داشتن دیگران، زیبایی ظاهری آن‌ها را درنظر نمی‌گیرد.

چرا هفت کوتوله سعی می‌کردند به سفیدبرفی کمک کنند؟ اگر سفیدبرفی زیبا نبود باز هم به او کمک می‌کردند؟

اگر تو جای هفت کوتوله بودی، به‌خاطر ظاهر دیگران به آن‌ها کمک می‌کردی؟

مرلین در پایان چگونه توانست طلسم جادوگر را بشکند؟ او از این ماجرا چه نتیجه‌ای گرفت؟

چه ویژگی‌هایی در سفیدبرفی باعث شد در انتها مرلین جانش را برای او به خطر بیندازد؟

اگرجای سفیدبرفی بودی، می توانستی هفت کوتوله را با وجود زشت بودن دوست داشته باشی؟

برای دوست داشتن دیگران یا کمک به آن‌ها، به چه ویژگی‌هایی باید توجه کرد؟

خلاصه: با یک پرسش و پاسخ ساده، کودکان را در دریافت پیام اثر راهنمایی کنید.

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : 09173****13

۲۲ مهر ۱۳۹۹

مناسب سن 2+ گزارش نظر
ناهمخوانی فرهنگی

به نظر من این اثر از جهت عاشقانه های غیر متعارف که هفت کوتوله سعی در عاشق کردن کفش قرمزی دارن و این مقوله در فرهنگ ما جایی ندارد برای کودکان به هیچ عنوان مناسب نیست.و کودکان بیشتر به مسائل عاشقانه فیلم توجه میکنن تا اون محتوای خوب فیلم.

مشاهده کامل

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه