• امروز : ۷ بهمن ۱۳۹۹

کفشدوزک

بررسی تخصصی انیمیشن Ladybug

کفشدوزک

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن فانتزی و ماجراجویانه «کفشدوزک»، یک انیمیشن کودکانه و محصول چین است که داستان روبی، کفشدوزکی شاد و پرانرژی را، روایت می‌کند. او که در یک آزمایشگاه زندگی می‌کند، آرزو دارد روزی بتواند به دره‌ی طلایی که دره‌ای سرسبز و زیباست، سفر کند. پس با دوست جدیدی به‌نام استاد دن که سنجاقکی مهربان است، سفر خود را آغاز می‌کند. روبی در این مسیر به حشرات زیادی کمک می‌کند و شجاعت‌های زیادی از خود نشان می‌دهد که می‌تواند الگوی خوبی برای کودکان باشد.

سال 2020 75دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

استاد دن، سنجاقکی است که به ملکه‌ی زنبورها درباره‌ی زیبایی و سرسبزی دره‌ی طلایی سخن می‌گوید و ملکه و اهالی‌اش به آنجا سفر می‌کنند؛ اما آن‌ها با کارخانجات و ساختمان‌ها روبه‌رو می‌شوند و گمان می‌کنند استاد دن به آن‌ها دروغ گفته است، پس به دنبال او هستند تا دستگیرش کنند. روبی و استاد دن و حشرات دیگر مجبور به مقابله با سمندر بدجنسی به‌نام رکس می‌شوند. در مبارزه‌ی حشرات با رکس، آن‌ها وسایل و خوراکی‌های داخل آشپزخانه را به‌سمت رکس بدجنس پرت می‌کنند و رکس سعی می‌کند به آن‌ها ضربه بزند. استاد دن و روبی در خطر خورده‌شدن توسط رکس بدجنس قرار می‌گیرند که با کمک دوستانشان نجات پیدا می‌کنند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

روبی و استاد دن در طول سفرشان به دره‌ی طلایی، خطرات زیادی را پشت سر می‌گذارند؛ در راه زنبورهای ملکه آن‌ها را تعقیب می‌کنند، قورباغه قصد دارد آن‌ها را ببلعد، یک انسان استاد دن را داخل شیشه می‌اندازد و با خود می‌برد و سمندر بدجنسی به‌نام رکس قصد دارد آن‌ها را بخورد. آن‌ها از دست حشرات مزاحم فرار می‌کنند و با هوش و زیرکی از خطرات نجات پیدا می‌یابند. در انتها روبی و حشرات دیگر با رکس بدجنس مقابله می‌کنند تا استاد دن را از دستش نجات دهند.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

استاد دن سنجاقکی است که درباره‌ی خودش داستان‌های غلوآمیزی تعریف می‌کند. او درباره‌ی دیدن دره‌ی بسیار زیبایی به‌نام دره‌ی طلایی به روبی و ملکه‌ی زنبور‌ها دروغ می‌گوید.

جزئیات
پیام مثبت

روبی یک کفشدوزک باهوش و مهربان است که آرزو دارد از آزمایشگاه شیشه‌ای‌اش به دره‌ای زیبا و سرسبز به نام دره‌ی طلایی سفر کند. او به همراه استاد دن که سنجاقکی سبزرنگ است، با روحیه‌ای خستگی‌ناپذیر به‌سمت هدفش حرکت می‌کند. در مسیر این ماجراجویی، روبی دربرابر موانع شجاعانه برخورد می‌کند و به حشرات زیادی کمک می‌کند. او به ملکه و مردمانش که ماه‌ها از سمندر بدجنسی به‌نام رکس در امان نبودند، کمک می‌کند تا با هم متحد شوند و رکس را شکست دهند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

روبی که کفشدوزکی مهربان و باهوش است، شجاعانه به‌سمت هدفش قدم برمی‌دارد و با تلاش و پشتکار از پس مشکلات برمی‌آید. او به حشرات زیادی کمک می‌کند و در حق دیگران مهربان است.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

درباره‌ی چگونه‌برنده‌شدن حشرات دربرابر رکس بدجنس از کودکتان سؤال کنید و موضوع بحث را به‌سمت اتحاد و کار گروهی ببرید.

درباره‌ی تلاش و پشتکار برای انجام کارها با کودکتان صحبت کنید.

درباره‌ی حق زندگیِ حیوانات و حشرات، با کودکان صحبت کنید و با آن‌ها درباره‌ی محل زندگی حشرات و جایی‌که باید در آن باشند، گفت‌وگو کنید.

خلاصه: درباره‌ی اهمیت کار گروهی و تلاش و پشتکار در انجام کارها با کودکتان صحبت کنید.

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن کفشدوزک تلاش و پشتکار روبی را که کفشدوزکی مهربان و باهوش است، نشان می‌دهد. روبی سعی می‌کند ناامید نشود و به اهداف بزرگش دست پیدا کند. او که شیفته‌ی دره‌ی طلایی شده است، زمانی‌که می‌بیند دره‌ی طلایی مملو از کارخانه و ساختمان شده است، بازهم ناامید نمی‌شود. پس روبی می‌تواند الگوی مناسبی برای کودکتان باشد. این انیمیشن به‌خوبی شجاعت و اتحاد را به کودکتان می‌آموزد و به او یاد می‌دهد که انجام کار به‌صورت گروهی، نتیجه‌ای رضایت‌بخش به همراه خواهد داشت. پس بهتر است با کودکتان درباره‌ی مزیت کار گروهی صحبت کنید. با توجه به اینکه کودکان در این سن بسیار به تقلید روی می‌آورند، روبی می‌تواند شخصیت مناسبی برای الگوبرداری توسط کودکان باشد. هم‌چنین اگر کودک شما در سنی باشد که با پی‌بردن به ضعف‌هایش دچار کاهش اعتمادبه‌نفس شده است، می‌توانید توجه او را به عوامل موفقیت روبی جلب کنید. روبی زمانی‌که در جمع حشرات دیگر قرار می‌گیرد و از آن‌ها می‌خواهد کمکش کنند، حشرات او را ناتوان می‌خوانند؛ اما روبی ناامید نمی‌شود و به کارش ادامه می‌دهد.

در این انیمیشن روبی را چشم‌دوربینی نیز صدا می‌کنند، با کودکتان صحبت کنید و به او بیاموزید که لقب‌دادن به دیگران کار خوبی نیست و افراد را باید با نام خودشان صدا زد. در طول انیمیشن به کلماتی مانند مغزفندوقی و... برمی‌خورید که با صحبت‌کردن با کودک، می‌توانید اثرش را از بین ببرید.

خلاصه: روبی یک کفشدوزک پرتلاش و مهربان است که هیچ‌وقت ناامید نمی‌شود و الگوی مناسبی برای کودکان می‌باشد.

داستان انیمیشن

در یک خانه ای در شهر ،آزمایشگاهی برای حشرات وجود دارد که در آن کفش دوزکی به نام روبی زندگی میکند .روبی در تلوزیون،مستند دره ای زیبا و سرسبز به نام دره طلایی که مکانی زیبا و امن برای حشرات است را میبیند و تصمیمی می گیرد به آنجا سفر کند. استاد دن که یک سنجاقک در حال فرار از حشرات بدجنس است در این سفر همراه روبی می شود.در این سفر فراز و نشیب های زیادی وجود دارد زیرا حشرات بدجنس سایه به سایه روبی و استاد دن هستند و همچنین استاد دن به وسیله کودکی در شیشه حبس می شود و روبی و حشرات دیگر با کمک همدیگر باید از دست رکس بدجنس که یک سمندر حشره خوار است بگریزند و استاد دن را نجات دهند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان/ مؤلف: ding shi / دینگ شی

نویسنده/ مترجم: ma hua, ding shi / ما هوآ، دینگ‌شی

نام تهیه‌کننده: stan wertlied, barry brookr / استن ورتلاید، باری بروکر

نام بازیگران: lisa Schwartz, haylie duff, norm macdonald/ لیزا اسچارتز، هیلاری داف، نورم مکدونالد

نام شخصیت‌ها:

روبی: کفشدوزکی زرنگ و باهوش که می‌خواهد از آزمایشگاه فرار کند و به دره‌ی طلایی برود،

استاد دن: او یک سنجاقک سبزرنگ است که بسیار غلو می‌کند و در راه رسیدن به دره‌ی طلایی روبی را همراهی می‌کند.

کشور سازنده: چین

کمپانی سازنده: lionsgate

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه