• امروز : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

کریسمس با پاکساز

کریسمس با پاکساز

بررسی تخصصی انیمیشن A Trash Truck Christmas

author-img

توسط : مهدی کهن ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

3 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  انیمیشنی در ژانر ماجراجویی به داستان پسربچه‌ای می پرازد که می‌خواهد جشن کریسمس را برای حیواناتی که با آن‌ها دوست شده توضیح دهد. آن‌ها باور نمی‌کنند تا اینکه خودشان بابانوئل را می‌بینند. آن‌ها به بابانوئل کمک می‌کنند و در شب کریسمس هدایایی را نیز از بابانوئل می‌گیرند. انیمیشنی بدون صحنه‌های ترسناک و خشن که می‌تواند برای سنین سه سال مناسب و جذاب باشد.

سال 2020 28 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
پیام مثبت

در این انیمیشن اتفاقاتی همچون همکاری تمام شخصیت‌ها برای برپاکردن درخت کریسمس و آماده شدن برای شب کریسمس مشاهده می‌شود. همچنین صمیمیت و دوستی بین شخصیت‌ها نمایان است. تمام شخصیت‌ها برای کمک به بابانوئل تلاش می‌کنند و با هم‌فکری یکدیگر تمام هدیه‌ها را به خانه بچه‌ها می‌رسانند. همچنین در صحنه‌ای هنک که شخصیت اصلی داستان است هدیة خود را به کودکی که هدیة کریسمس او گم شده می‌دهد. همکاری و همفکری و دوستی و از خودگذشتگی پیام‌های مثبت این انیمیشن است.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

شخصیت‌های اصلی بسیار ساده و مهربان‌اند و در این انیمیشن شخصیت منفی وجود ندارد. رابطة دوستی بین تمام شخصیت‌ها نمایان است. شخصیت اصلی پسربچه‌ای کوچک است که سعی دارد بقیة دوستانش را با جشن کریسمس آشنا کند. در این بین مشکلی برای بابانوئل پیش می‌آید که باعث می‌شود همة دوستان هنک با بابانوئل و کار او آشنا شوند و به او کمک کنند. هنک به بابانوئل پیشنهاد می‌دهد تا از دوستان او برای دادن هدیه‌های بچه‌ها استفاده کند. تمام دوستان هنک به بابانوئل کمک می‌کنند و مشکل او را برطرف می‌کنند حتی هنک حاضر می‌شود تا هدیة خودش را به کودکی که هدیه‌اش گم شده است ببخشد. از خودگذشتگی و همکاری و کمک به یکدیگر از ویژگی‌های شخصیت‌های اصلی این انیمیشن است.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن دربارة جشن شب کریسمس و مشکلی که برای بابانوئل پیش می‌آید است. پسربچه ای که برای دوستانش که حیوانات و ماشین پاکساز هستند از جشن شب کریسمس می‌گوید ولی آن‌ها باور نمی‌کنند. انیمیشنی عاری از خشونت و ترس که می‌تواند برای کودکان جذاب باشد. شخصیت‌های اصلی با یکدیگر دوستی صمیمی دارند. در کارها با یکدیگر همکاری می‌کنند و در جریان کمک به بابانوئل با هم‌فکری یکدیگر تمام هدایا را به کودکان می‌رسانند. پیام‌های مثبت این فیلم، موضوع خوبی برای گفتگو با کودک است. بهتر است با کودک خود درباره آداب و رسوم ایرانی که مشابه جشن کریسمس است گفتگو کنید.

خلاصه: انیمیشنی عاری از خشونت و ترس، نمایش دوستی و همکاری بین شخصیت‌های اصلی انیمیشن، کمک و هم‌فکری برای حل مشکل از پیام‌های مثبت این انیمیشن است.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

از کودک خود بپرسید ما ایرانی‌ها چه آداب و رسوم مشابهی با کریسمس داریم؟ با این سوال کودک خود را با فرهنگ ایرانی آشنا کنید. از کودک خود بپرسید چرا هنک هدیة کریسمس خود را بخشید؟ با این سوال درباره گذشت و فداکاری در مواقع لزوم با کودک خود صحبت کنید

خلاصه: صحبت دربارة فرهنگ و آداب و رسوم ایرانی، گفتگو دربارة فداکاری و گذشت در مواقع لزوم

داستان انیمیشن

بابانوئل در شب کریسمس در یک آشغال‌دونی فرود می‌آید که برای رساندن هدایای شب کریسمس دچار مشکل می‌شود. هنک و ماشین حمل زباله و حیواناتی که در یک خانه درختی این اتفاق را می‌بینند به کمک بابانوئل می‌روند. حیوانات که تابه‌حال چیزی‌هایی که هنک دربارة شب کریسمس و بابانوئل به آن‌ها گفته بود را باور نمی‌کردند با دیدن این اتفاق حرف‌های هنک را باور می‌کنند. آن‌ها به بابانوئل کمک می‌کنند و تمام هدایا به دست بچه‌ها در شب عید کریسمس می‌رسد.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Eddie Rosas/ ادی روزاس

نویسنده: Todd Casey, Max Keane/ تاد کیسی، مکس کین

نام تهیه کننده: Max Keane, Gennie Rim/ مکس کین، گینه ریم

نام بازیگران: Henry Keane, Glen Keane, Lucas Neff, Brian Baumgartner, Jackie Loeb, John DiMaggio/هنری کین، گلن کین، لوکاس نف، برایان باومگارتنر، جکی لوب ،جان دی ماجیو

نام شخصیت‌ها: هنک: پسربچة کوچکی که در خانة درختی با چند حیوان دوست است. کامیون سطل زباله: پاکساز یک ماشین جمع آوری زباله است که دوست هنک است. دانی: یک راکون و یکی از حیواناتی که در خانة درختی زندگی می‌کند. والتر: خرسی که در خانه درختی زندگی می‌کند و از دوستان هنک است. خانم مونا: یک موش مهربان که در خانة درختی نزدیکی خانه هنک در کنار والتر و دانی زندگی می‌کند.

کمپانی سازنده: Pollen Music Group, Glen Keane Productions/ پولن موزیک گروپ، گلین کین پرودوکشن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه