کتابخانۀ اسرارآمیز

بررسی تخصصی انیمیشن Pagemaster

کتابخانۀ اسرارآمیز

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

پسر ترسویی به‌نام ریچارد وارد کتابخانۀ اسرارآمیزی می‌شود که برای خروج از آن مجبور است از میان داستان‌ها عبور کند. ریچارد پس از یک ماجراجویی در دنیای کتاب‌ها تبدیل به پسر شجاع‌تری می‌شود. فیلم «کتابخانۀ اسرارآمیز» یک ماجراجویی جذاب است که می‌تواند برای کودکان آموزنده باشد و برای غلبه بر ترس‌ها به کودکان کمک کند. این فیلم ممکن است روحیۀ ماجراجویی و تخیل کودکان را پرورش دهد و با نمایش کتابخانه و دوستی با کتاب‌ها، کودکان را به کتاب‌خوانی علاقه‌مند کند.

سال 1994 80 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

درگیری‌های کارتونی و با شدت پایین در ماجراجویی ریچارد در دنیای کتاب‌ها نمایش داده می‌شود. ریچارد اسیر دزدان دریایی می‌شود. آن‌ها روی گلوی ریچارد شمشیر می‌گذارند، برای کشتن سردسته‌شان، جان سیلور، نقشه می‌کشند و از تفنگ و شمشیر استفاده می‌کنند. کتاب وحشت و تخیل برای نجات دادن ریچارد، با دزدان دریایی درگیر می شوند و به آن‌ها ضربه می‌زنند. ریچارد که به شکل کارتونی درآمده، با یک اژدها مبارزه می‌کند و مانند یک شوالیه با شمشیر به او ضربه می‌زند. در صحنه‌ای، هم‌سالان ریچارد به‌خاطر ترسو بودنش او را مسخره می‌کنند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

ریچارد پسر ترسویی است و صحنه‌های مختلفی از روبرو شدن او با اتفاقات ترسناک نمایش داده می‌شود. این اتفاقات اغلب در دنیای کارتونی رخ می‌دهد و شدت پایینی دارد. ریچارد درنهایت بر تمام ترس‌هایش غلبه می‌کند. ریچارد از شنیدن صدای رعد و برق موقع خواب وحشت می‌کند. در راهِ رفتن به خرید، از مکان های تاریک عبور می‌کند و رعد و برق و جرقه زدن سیم‌های برق، او را می‌ترساند. او در یک کتابخانۀ عجیب با اتفاقاتی روبرو می‌شود که برایش ترسناک است؛ او وارد دنیای کتاب‌ها می‌شود و به خانۀ تاریک و ترسناک مردی می‌رسد که با نوشیدن یک معجون تبدیل به هیولا می‌شود. ریچارد صحنۀ هیجان‌انگیزی از تلاش مردی برای شکار نهنگ را می‌بیند و با اژدها روبرو می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

اهمیت غلبه بر ترس‌ها به‌وسیلۀ ماجراجویی و همراه شدن با کتاب، پیام اصلی این انیمیشن است. «ریچارد» پسری‌ست که همیشه با درنظر گرفتن احتمال خطرات، از انجام کارها دوری می‌کند و ترس‌های زیادی دارد. پدر ریچارد به او می‌گوید که نیاز به ماجراجویی دارد و همیشه نمی‌تواند با احتمالات زندگی کند. ریچارد زمانی که در یک کتابخانه گیر می‌افتد، برای پیدا کردن راه خروج، وارد دنیای کتاب‌ها می‌شود و ماجراجویی‌هایی را تجربه می‌کند. این ماجراجویی‌ها شجاعت و تلاش را به ریچارد می‌آموزد و همراه شدن با کتاب‌ها شخصیت او را تغییر می‌دهد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

مادر و پدر ریچارد نگران فرزندشان هستند. آن‌ها نمونۀ یک مادر و پدر مسئولیت‌پذیرند که به ریچارد کمک می‌کنند تا بر ترس‌هایش غلبه کند و از دین موفقیت او خوشحال می‌شوند. ریچارد شخصیتی‌ست که یاد می‌گیرد در زندگی‌اش شجاعت به خرج دهد و بر ترس‌هایش غلبه کند.

جزئیات
ارزش آموزشی

ریچارد برای غلبه بر ترس‌هایش با یک کتابخانه روبرو می‌شود که او را وارد دنیای کتاب‌ها می‌کند. او از داستان‌های مشهوری مانند «موبی‌دیک» و «جزیرۀ گنج» عبور می‌کند و قسمتی از این داستان‌های مشهور در فیلم دیده می‌شود.

ریچارد چه‌طور توانست بر ترسش غلبه کند؟

انجام چه کارهایی باعث ترس تو می‌شود؟ فکر می کنی مانند ریچارد بتوانی بر آن‌ها غلبه کنی؟

می‌توانید در کنار گفت‌وگو دربارۀ پیام اصلی داستان، از کودکتان دربارۀ علاقه‌اش به کتاب بپرسید و او را به خواندن کتاب تشویق کنید.

خلاصه: می‌توانید دربارۀ ترس‌ها و چگونگی غلبه بر ترس با کودکان گفت‌وگو کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه