• امروز : ۹ اسفند ۱۳۹۹

کارآگاه گجت

بررسی تخصصی انیمیشن Inspector Gadget

کارآگاه گجت

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 6 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

با شروع فعالیت‌های خبیثانه دکتر کلاو علیه سازمان، کارآگاه گجت که بازنشسته شده بود، دوباره کار خود را شروع می‌کند و با کمک پنی و سگش، برایان، نقشه‌های دکتر کلاو و برادرزاده‌اش را نقش برآب می‌کنند. این سریال که در سال ۲۰۱۵ ساخته شد، با نقدهایی همچون وفادارنبودن به نسخه‌ی اصلی و اضافه‌شدن شخصیت‌های جدید همراه بود. سریال کارآگاه گجت سراسر تخیلات فانتزی است و کارهای بامزه‌ی کارآگاه گجت باعث خنده‌ی کودکان می‌شود.

سال 2015 یک فصل 48 قسمت. میانگین هرقسمت: یازده‌دقیقه. جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

کارآگاه گجت و گروهش؛ یعنی پنی و برایان با برادرزاده‌ی دکتر کلاو مبارزه می‌کنند و گلوله‌هایی چسبناک بنفش‌رنگی را به‌سمت یکدیگر پرتاب می‌کنند. در سریال صحنه‌هایی از تعقیب‌وگریز بین شخصیت‌ها وجود دارد؛ اما در انتها برای کسی اتفاقی نمی‌افتد.

جزئیات
ترس

دکتر کلاو در یک فضای تقریباً تاریک فعالیت می‌کند و صورت او مشخص نمی‌شود و صدایی که برای دکتر کلاو انتخاب شده، صدایی بم است. این ممکن است باعث ترس کودکان شود. در انیمیشن تعقیب‌وگریز نیز وجود دارد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

دکتر کلاو و برادرزاده‌اش برای به‌دست‌آوردن وسایل مورد نیازشان، دزدی می‌کنند.

جزئیات
پیام مثبت

در هرقسمت دکتر کلاو سعی می‌کند علیه سازمان فعالیتی انجام دهد و کارآگاه گجت تنها با کمک گروهش؛ یعنی پنی و برایان می‌تواند نقشه‌های خبیثانه دکتر کلاو را خنثی کند و موفق شود. اینکه افراد در یک کار مکمل یکدیگر هستند و می‌توانند باعث موفقیت شوند، بسیار مورد توجه است.

جزئیات
الگوی مثبت

کارآگاه گجت شخصیت مهربانی دارد. او با کمک پنی و برایان سعی می‌کند نقشه‌های دکتر کلاو را خنثی سازد و پنی نیز همیشه و در هرزمان، مراقب کارآگاه گجت است و از برایان نیز می‌خواهد همچنان از کارآگاه گجت مراقبت کند. دکتر کلاو نیز در هرحال می‌خواهد به سازمان آسیب برساند و این آسیب نیز ممکن است متوجه انسان‌های دیگر شود که کارآگاه گجت جلوی آن را می‌گیرد.

آنچه لازم است والدین بدانند

کارآگاه گجت انسانی است که مانند ربات‌ها، ابزارهای عجیبی در بدن او کار گذاشته است. درباره‌ی خیالی‌بودن شخصیت کارآگاه گجت با کودکتان صحبت کنید و بهتر است درباره‌ی ربات‌ها و نوع کارکردشان نیز با کودکتان به گفت‌و‌گو بنشینید. چیزی که دیده نمی‌شود، ممکن است برای کودک شما ترس بیشتری را به ‌ارمغان بیاورد و شخصیت دکتر کلاو امکان دارد برای کودکتان این‌گونه باشد. درباره‌ی اینکه او نیز یک انسان است و گاهی کار‌های اشتباه انجام می‌دهد، با کودکتان صحبت کنید. این سریال از لحاظ فناوری و تکنولوژی از زمان حال بسیار جلوتر است، درباره‌ی این موضوع نیز با کودکتان صحبت کنید؛ زیرا این انیمیشن کاملاً خیالی است.

خلاصه: درباره‌ی فانتزی و خیالی‌بودن شخصیت کارآگاه گجت با کودکتان صحبت کنید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

از کودکتان بخواهید خود را جای کارآگاه گجت بگذارد و بگوید اگر جای او بود، چگونه با دکتر کلاو مبارزه می‌کرد؟

از کودکتان بپرسید در شرایطی که ما ابزار دکتر گجت را نداریم، چگونه با دکتر کلاو مبارزه کنیم؟

از کودکتان بخواهید داستان را دوباره برای شما تعریف کند.

سعی کنید در فهم پیام‌های مثبت داستان کودکتان را راهنمایی کنید.

خلاصه: پیام داستان چیست؟ درباره‌ی آن با کودکتان صحبت کنید.

داستان انیمیشن

«کارآگاه گجت» انسانی است که از ابزارهای عجیب در بدنش استفاده شده است. او با بازگشت «دکتر کلاو»، دوباره مبارزه با او را آغاز می‌کند و به همراه «پنی»، دختری موبور و شجاع و سگش، «برایان»، نقشه‌های خبیثانه دکتر کلاو را نقشِ بر آب می‌کند. دکتر کلاو در هرقسمت برنامه‌ای تازه علیه سازمان دارد که کارآگاه گجت و گروهش نمی‌گذارند به اهدافش برسد. در انتها دکتر کلاو شکست می‌خورد و دوباره سعی می‌کند که سازمان را شکست دهد.

جزئیات انیمیشن

کارگردان / مؤلف: William Gordon Phillip Stamp,Geri Bertolo,,Steve Daye,David WatsonGreg Richardson,/ دیوید واتسون، استیو دی، جری برتولو، فیلیپ استمپ، ویلیام گوردون، گریج ریچاردسون.

نویسنده / مترجم: bruno bianchi, jean chalopin, andy heyward / برونو بینچی، جین چالوپین، اندی هیوارد

تهیه‌کننده: philip stamp taylor / فلیپ استمپ تایلور

نام بازیگران: Ivan Sherry, Tara Strong, Martin Roach / ایوان شری، تارا استرونگ، مارتین روچ

نام شخصیت‌ها:

کارآگاه گجت: انسانی که ابزار‌های رباتی در او جاساز کرده‌اند. او بی‌حواس و گیج است و کارهای بامزه‌ای می‌کند،

پنی: دختری باهوش و شجاع که به کارآگاه گجت در شکست‌دادن دکتر کلاو کمک می‌کند،

برایان: سگ کارآگاه گجت که به او کمک می‌کند،

دکتر کلاو: مردی با افکار خبیث که می‌خواهد به سازمان آسیب برساند.

کشور سازنده: کانادا، آمریکا، فرانسه

کمپانی سازنده: waldisny / والت دیزنی پیکچر

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه