کابوس

بررسی تخصصی انیمیشن Nightmare

کابوس

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
10 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این انیمیشن، داستان یک جفت کفش است که در خیابانی تاریک، تنها هستند و مورد حمله‌ی کفش‌هایی با شمایل ترسناک، با چشمانی قرمز قرار می‌گیرند و در مواد مذاب سقوط می‌کنند؛ اما به محض اینکه پرتاب می‌شوند، از خواب بیدار شده و می‌فهمند هم‌چنان پشت ویترین مغازه هستند. همین‌طور که دوربین عقب‌تر می‌رود و ویترین مغازه به‌طور کامل نشان داده می‌شود، می‌بینیم که مغازه پر است از کفش‌هایی که ساخت کشور‌های مختلف هستند.

سال 1394 2 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

معیار: کفش‌هایی با چشم‌های قرمز که یک جفت کفشِ داستان را تهدید می‌کنند و آرام‌آرام به او نزدیک می‌شوند تا او را در شکافی که در زمین ایجاد شده است، بیاندازند.

جزئیات
ترس

فضای کلی انیمیشن ترسناک است. خیابان‌های تاریک و ساکت، همراه با صداهایی که ایجاد ترس می‌کنند، نمایش داده می‌شود. کفش‌ها از وسایلی هستند که ما در زندگی روزمره از آن‌ها استفاده می‌کنیم و به‌صورت ترسناک درآمده‌اند. صحنه‌ی سقوط و ترس از غرق‌شدن در مواد مذاب نیز، باعث بالارفتن امتیاز این شاخص در این انیمیشن می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

پیام اصلی داستان و هدف کلی که درنظر دارد، حمایت از تولید ملی و ترجیح آن به محصولات خارجی است که آن را به‌خوبی و وضوح بیان کرده است.

درباره‌ی واقعی‌نبودن دنیای انیمیشن و تفاوت آن با دنیای واقعی از فرزند خود سؤال بپرسید.

به‌نظر تو چرا کفش‌ها آن کابوس ترسناک را دیدند؟

خلاصه: درباره‌ی سیر داستان و نتیجه‌ای که می‌تواند از داستان بگیرد، از کودک خود سؤال کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه