• امروز : ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

ژنرال لاک (فصل ۱: قسمت ۱ـ۳)

بررسی تخصصی انیمیشن GenLock

ژنرال لاک (فصل ۱: قسمت ۱ـ۳)

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

13 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن «ژنرال لاک» انیمیشنی سریالی است و دنیایی را در آینده نشان می‌دهد که جنگی بین حکومت آمریکا و ائتلاف درحال وقوع است. ارتش آمریکا می‌خواهد از فناوری ژن‌لاک برای مقابله با ائتلاف در این جنگ استفاده کند. این انیمیشن دارای صحنه‌های جنگی است و افرادی در آن کشته می‌شوند. بااین‌حال فضای داستان به روابط بین افراد، مسائل اخلاقی و اجتماعی و اتفاقات طنز نیز می‌پردازد. نسخه‌ی اصلی انیمیشن دارای مواردی از ناهنجاری‌های اجتماعی است.

سال 2019 هرقسمت حدود 30 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

ائتلاف به نیویورک حمله می‌کند. صحنه‌هایی از انفجار، تیراندازی و کشیده‌شدن یک پلیس به‌سمت یک ربات غول‌پیکر نمایش داده می شود. نانوربات‌ها به نیروهای نظامی ارتش حمله می‌کنند. آن‌ها به یک ربات وارد می‌شوند و سرنشین او را درحالی‌که فریاد می‌زند، می‌کشند. کشته‌شدن به‌وضوح نمایش داده نمی‌شود و در صحنه‌های درگیری خونریزی درکار نیست. هواپیمای «جولیان چیس» پس از شلیک بمبی که نانوربات‌ها را غیرفعال می‌کند، مورد اصابت موشکی قرار می‌گیرد و سقوط می‌کند. چهارسال بعد «میراندا» و همکارانش در عملیاتی برای نجات پناهنده‌ها با ائتلاف درگیر می‌شوند، صحنه‌هایی از انفجار، تیراندازی و سقوط هواپیما نشان داده می شود. درحالی‌که ربات‌های ارتش تحت حمله‌ی شدیدی هستند، دو ربات بزرگ وارد صحنه می‌شوند و نیروهای ائتلاف را شکست می‌دهند. نیروهای نظامی پس از شناسایی جاسوس ائتلاف در بین کاندیداهای ژن‌‌لاک، او را محاصره می‌کنند. او با فناوری نانوربات به آن‌ها حمله می‌کند و آن‌ها به حالت خفگی می‌افتند. سپس با آن‌ها درگیر می‌شود، به افراد شلیک می‌کند و گردن یکی از مأموران را می‌شکند. «والنتینا» در مقابله با او، به‌سمتش چاقو پرتاب می‌کند که به او نمی‌خورد. او «پروفسور» را گروگان می‌گیرد و می‌خواهد که آن‌ها ژن‌لاک را روی او اجرا کنند. با شروع ژن‌لاک، او از درد شروع به فریادزدن می‌کند و درنهایت می‌میرد. بعد از این مسئله بین والنتینا و «یاسمین» یک دعوای کلامی رخ می‌دهد و «کلنل» و پروفسور نیز بحث شدیدی می‌کنند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

ائتلاف با نانوربات‌های خود که مانند دود سیاهی به‌نظر می‌رسند به نیویورک حمله می‌کند. صحنه‌های تیراندازی، انفجار و سقوط هواپیماهای جنگی نمایش داده می‌شود. مردم از نیروهای ائتلاف و ربات‌های غول‌پیکرشان فرار می‌کنند. مادری نوزاد درحال گریه‌اش را به پلیسی می‌دهد تا از خطر دورش کند. نانوربات‌ها فردی را در رباتش خفه می‌کنند. هواپیمای جولیان مورد اصابت موشک قرار می‌گیرند و سقوط می‌کند. چهارسال بعد یک درگیری دیگر میان ارتش و ائتلاف درحینِ آوردن پناهندگان رخ می‌دهد. صحنه‌هایی از انفجار هواپیما، شلیک موشک و تیراندازی رخ می‌دهد. یکی از جاسوس‌های ائتلاف وارد پایگاه می‌شود و بعد از لورفتن، به‌وسیله‌ی نانوربات‌ها و به‌صورت تن‌به‌تن با نیروها درگیر می‌شود. او به چندنفر شلیک می‌کند، گردن یک نفر را می‌شکند و پروفسور را گروگان می‌گیرد و با استفاده از ژن‌لاک از شدتِ درد فریاد می‌زند و می‌میرد.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در نسخه‌ی اصلی انیمیشن صحنه‌های معدودی از بوسیدن، پوشش نامناسب، نمایش داده می‌شود. صحبت از مشروبات الکلی و استفاده از کلمات نامناسب نیز وجود دارد.

جزئیات
پیام مثبت

پروفسور به اعضای ژن‌لاک می‌گوید ائتلاف با نمایشِ دائم صحنه‌های جنگ از رسانه‌ها، موجب بی‌تفاوت‌شدن انسان‌ها و پذیرش قدرت و شکست‌ناپذیری ائتلاف و ناامیدی می‌شود. او می‌گوید نیازی نیست دنیا را نجات دهید؛ اما وقتی می‌توانید، باید با موقعیت‌هایی که به شما داده شده است، کاری کنید.

جزئیات
الگوی مثبت

جولیان چیس درحالی‌که می‌داند هدف موشک قرار می‌گیرد و کشته می‌شود، به بمب غیرفعال‌کننده‌ی نانوربات‌ها شلیک می‌کند. او در ارتباط رادیویی به نامزدش می‌گوید این کار را می‌کند تا برای خانواده‌اش و نیروهای ارتش زمان بخرد.

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن شامل صحنه‌های جنگی، انفجار و مبارزه‌ی تن‌به‌تن است و افرادی در آن کشته می‌شوند. درصورتی‌که فرزندتان نسبت به تماشای خشونت حساس است یا اقدام به تقلیدکردن حرکات خطرناک می‌کند، احتمالاً تماشای این انیمیشن برای او مناسب نیست.

در نسخه‌ی اصلی انیمیشن صحنه‌های معدودی از بوسیدن، پوشش نامناسب، نمایش مشروبات الکلی و استفاده از کلمات نامناسب وجود دارد. اگر نسخه‌ی اصلی انیمیشن را برای فرزندتان انتخاب می‌کنید، این موارد را درنظر بگیرید.

در صحنه‌ای هنگام خروج مصدومان از هواپیما، پروفسور با نیروهای ژن‌لاک درباره‌ی نفرت‌پراکنی و جنگ بی‌دلیل ائتلاف صحبت می‌کند. او همچنین می‌گوید ائتلاف با نمایش دائم صحنه‌های جنگ از رسانه‌ها، موجب بی‌تفاوت‌شدن انسان‌ها و پذیرش قدرت و شکست‌ناپذیری ائتلاف و ناامیدی می‌شود. او می‌گوید نیازی نیست دنیا را نجات دهید؛ اما وقتی که می‌توانید، باید با موقعیت‌هایی که به شما داده شده است، کاری کنید. این صحبت‌ها ممکن است برای فرزندتان مبهم به‌نظر برسد. برداشت او را از حرف‌های پروفسور بپرسید و سعی کنید با گفت‌وگو درباره‌ی آن، مسئله برای فرزندتان روشن شود و پیام درست را دریافت کند.

با توجه به اینکه موضوع اصلی این انیمیشن جنگ است، می‌توانید با فرزندتان درباره‌ی چرایی جنگ و اخلاقی‌بودن یا نبودنِ آن در شرایط مختلف صحبت کنید.

خلاصه: صحنه‌هایی از جنگ و کشته‌شدن انسان‌ها در انیمیشن وجود دارد. ناهنجاری‌های اجتماعی در نسخه‌ی اصلی نمایش داده می‌شود. با فرزندتان درباره‌ی جنگ و دفاع صحبت کنید.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

از فرزندتان بپرسید به‌نظر او چرا انسان‌ها می‌جنگند؟

در چه موقعیتی جنگیدن می‌تواند کار درستی باشد؟

خلاصه: چرا انسان‌ها می‌جنگند؟ چه زمانی جنگیدن درست است؟

داستان انیمیشن

«ژنرال لاک» انیمیشنی سریالی است که داستان آن در سال 2068 میلادی آغاز می‌شود. حکومت «آمریکا» درحال جنگ با «ائتلاف» است که بخش‌هایی از آمریکا را تحت تسلط خودش درآورده است. بعد از اینکه ائتلاف با تکنولوژی «نانوربات‌هایش» به «نیویورک» حمله می‌کند، آن‌ها تصمیم می‌گیرند با مسلح‌کردن تکنولوژی «ژن‌لاک» که «پروفسور ولر» آن را اختراع کرده است، با ائتلاف مقابله کنند. ژن‌لاک فناوری‌ای است که از طریق اتصال ذهن انسان به ربات، به او این امکان را می‌دهد که ربات را مانند بدن خودش کنترل کند. چهارسال بعد پروفسور به پایگاه نظامی می‌آید و تلاش می‌کند جوخه‌ای از افراد بی‌تجربه را که ساختار بدنی‌شان با ژن‌لاک سازگار است، برای مبارزه با ائتلاف آماده کند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Gray Haddock / گری هادوک

نویسنده: Evan Narcisse, Gavin Hignight / ایوان نارسیس، گاوین های‌نایت

نام تهیه کننده: Burnie Burns, Matt Hullum, Michael B. Jordan/ برنی برنز، مت هولوم، مایکل بی جردن.

نام بازیگران: (صداگذاری)Michael B.Jordan, Golshifteh Farahani, David Tennant, Dakota Fanning, Maisie Williams / مایکل بی‌جردن، گلشیفته فراهانی، دیوید تنانت، داکوتا فنینگ، مایسی ویلیامز.

نام شخصیت‌ها:

جولیان چیس: یکی از خلبان‌های ارتش آمریکا که بعد از شلیک بمبی که نانوربات‌ها را غیرفعال می‌کند، هدف قرار می‌گیرد و تا چهارسال همکاران و خانواده‌اش از جمله نامزدش، «میراندا وورث» فکر می‌کنند کشته شده است؛ اما او درحالی‌که بسیاری از اعضای بدنش از بین رفته است، توسط پروفسور ویلر و با کمک دستگاه‌هایی زنده است و از طریق تصویر سه‌بعدی در صحنه‌های مختلف ظاهر می‌شود. او با فناوری ژن‌لاک می‌تواند ربات جنگی غول‌پیکری را از راه دور و با مغزش کنترل کند،

 یاسمین مادرانی: یکی از اولین افرادی که پروفسور ولر برای تکنولوژی ژن‌لاک پیدا می‌کند. او با پروفسور به پایگاه نظامی می‌آید و همراه با جولیان چیس به آموزش افراد جدید کمک می‌کند،

 پروفسور روفوس ولر: او فناوری ژن‌لاک را ایجاد کرده است و به خواست حکومت آمریکا تلاش می‌کند که آن را جهت جنگ با ائتلاف گسترش دهد. تکنولوژی ژن‌لاک به انسان‌ها این امکان را می‌دهد که ربات‌های بزرگی را از طریق ذهنشان کنترل کنند؛ اما تنها برای افرادی با ساختار بدنی خاص قابل استفاده است. پروفسور بعد از امتحان این تکنولوژی بر یاسمین و جولیان، کاندیداهای دیگری که ساختار بدنی مناسب ژن‌لاک را دارند، به پایگاه می‌آورد،

میراندا وورث: او یکی از نیروهای ارتش آمریکاست و پیش از انفجار هواپیمای جولیان با او نامزد بود. او همراه با چندنفر دیگر سوار بر ربات‌هایی بزرگ، به آموزشِ نیروهای ژن‌لاک می‌پردازند،

کلنل راکوئل مارین: زنی میانسال با موهای خاکستری که فرمانده‌ی پایگاه نظامی ارتش آمریکاست.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Rooster Teeth

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه