چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم ۳

بررسی تخصصی انیمیشن How to train your dragon 3

چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم ۳

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

6 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه
7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

قسمت سوم انیمیشن چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم درباره جدا شدن هیکاپ از اژدهایان است او تصمیم می‌گیرد اژدهایان را به دنیای خودشان برگرداند او در این راه یاد می‌گیرد که باید گاهی اوقات از چیزهایی که دوست دارد بگذرد تا به هدفش برسد. این انیمیشن صحنه‌هایی از خشونت و درگیری دارد که البته بیشتر به شکل خنده دار و فانتزیست. همچنین توجه کنید که شخصیت اصلی با دختری در دهکده رابطه عاطفی دارد.

سال 2019 104 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

صحنه‌های متعددی از مبارزه هیکاپ با دشمنانش برای نجات اژدهایان وجود دارد که اغلب فانتزی و بدون نمایش زخم یا آسیب جدی است. خشونت این مبارزات معمولا با با طنز همراه است. در مبارزه هیکاپ و دوستانش با افراد گریمل، صحنه‌هایی مثل استفاده از شمشیر و سلاح‌های سرد، آتش زدن و ضربه زدن دیده می‌شود. در چند صحنه گریمل برای شکار اژدهای آلفا به سمت او شلیک می‌کند و او را به دام می‌اندازد.

جزئیات
ترس

صحنه‌هایی از حمله اژدهای گریمل و به خطرافتادن جان شخصیت‌ها در انیمیشن دیده می‌شود که می‌تواند برای سنین پایین کمی ترسناک به نظر بیاید اما در نهایت همه آن‌ها نجات پیدا می‌کنند. در ابتدای انیمیشن صحنه ترس سرباز از هیکاپ (با تصور این‌که او جن است) بصورت طنز به نمایش درمی‌آید. در یک صحنه، اژدهای گریمل به صورت ناگهانی وارد خانه هیکاپ شده و باعث وحشت می‌شود. او خانه را آتش می‌زند و به آسترید(دوست هیکاپ)، هیکاپ و مادرش حمله می‌کند. زمانی که هیکاپ و افرادش به دام گریمل می‌افتند، اژدهایان گریمل به سمت آن‌ها آتش می‌زنند و جان آن‌ها به خطر می‌افتد.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

بین هیکاپ و آسترید روابط عاطفی وجود دارد که در چند صحنه به نمایش درمی‌آید. صحنه‌هایی از صحبت درباره احساسات اسنات به مادر هیکاپ وجود دارد که جنبه طنز دارد. در بعضی صحنه‌ها، شخصیت‌ها کلمه احمق را به کار می‌برند.

جزئیات
پیام مثبت

در پیچ و خم رسیدن به دنیای اژدهایان هیکاپ متوجه می‌شود که برای انجام کار درست باید تصمیمات سخت بگیرد و گاهی از خواسته هایش بگذرد. او با وجود وابستگی به اژدهای آلفا، برای در امان نگه داشتنش، از او جدا می‌شود و اژدهایان را به دنیایی که به آن تعلق دارند می‌فرستد. هیکاپ و دوستانش یاد می‌گیرند با هم باشند و با همکاری و حمایت هم به موفقیت برسند. این نکته در صحبت‌های مادر هیکاپ هم چند بار شنیده می‌شود. در صحنه‌های مبارزه با گریمل و دیگر اژدهاکش‌ها کار تیمی آن‌ها به خوبی دیده می‌شود. در چند صحنه حمایت‌های آسترید از هیکاپ به تصمیم گرفتن او کمک می‌کند زمانی که مردم دهکده به هیکاپ برای پیدا کردن جهان مخفی گوش نمی‌دهند، آسترید او را باور می‌کند و از مردم می‌خواهد به هیکاپ گوش کنند. زمانی که هیکاپ از خودش ناامید شده، با صحبت‌های آسترید اعتماد به نفس خود را باز می‌یابد و می تواند تصمیم درست بگیرد و دشمنش را شکست بدهد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

هیکاپ شخصیت شجاعی است که در مطرح کردن نظرات جدید، روبرویی با دشمنان و گرفتن تصمیمات سخت پافشاری می‌کند و از قدم گذاشتن در راهی که تا کنون پیموده نشده نمی‌ترسد. او سعی می‌کند اژدهایان را از دست دشمنان نجات بدهد و در یک صحنه برای نجات اژدهای آلفا خودش را به خطر می‌اندازد و سقوط می‌کند. مادر هیکاپ حامی فرزندش است و او را برای رسیدن به موفقیت راهنمایی می کند و به او یاد می‌دهد که اتحاد باعث موفقیت می‌شود.

ادامه متن

از فرزند خود بپرسید چرا هیکاپ باوجود دوست داشتن بی‌دندون از او جدا شد؟

از فرزند خود بپرسید چه ویژگی‌هایی باعث موفقیت هیکاپ شد؟

از فرزند خود بپرسید آیا هیکاپ و دوستانش بدون کمک به یکدیگر می‌توانستند موفق شوند؟

از فرزند خود بپرسید زمانی که هیکاپ ناامید شده بود، آسترید چگونه به او کمک کرد؟

با فرزند خود درباره میزان خشونت فیلم صحبت کنید. از او بپرسید خشونت چه آسیب‌هایی دارد؟ چه راه‌هایی به‌جز خشونت برای رسیدن به موفقیت وجود دارد؟

خلاصه: چه ویژگی‌هایی باعث موفقیت هیکاپ و دوستانش شد؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه