• امروز : ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم ۳

چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم ۳

بررسی تخصصی انیمیشن How to train your dragon 3

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

12 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

قسمت سوم انیمیشن چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم درباره جدا شدن هیکاپ از اژدهایان است او تصمیم می‌گیرد اژدهایان را به دنیای خودشان برگرداند او در این راه یاد می‌گیرد که باید گاهی اوقات از چیزهایی که دوست دارد بگذرد تا به هدفش برسد. این انیمیشن صحنه‌هایی از خشونت و درگیری دارد که البته بیشتر به شکل خنده دار و فانتزیست. همچنین توجه کنید که شخصیت اصلی با دختری در دهکده رابطه عاطفی دارد.

سال 2019 104 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

صحنه‌های متعددی از مبارزه هیکاپ با دشمنانش برای نجات اژدهایان وجود دارد که اغلب فانتزی و بدون نمایش زخم یا آسیب جدی است. خشونت این مبارزات معمولا با با طنز همراه است. در مبارزه هیکاپ و دوستانش با افراد گریمل، صحنه‌هایی مثل استفاده از شمشیر و سلاح‌های سرد، آتش زدن و ضربه زدن دیده می‌شود. در چند صحنه گریمل برای شکار اژدهای آلفا به سمت او شلیک می‌کند و او را به دام می‌اندازد.

جزئیات
ترس

صحنه‌هایی از حمله اژدهای گریمل و به خطرافتادن جان شخصیت‌ها در انیمیشن دیده می‌شود که می‌تواند برای سنین پایین کمی ترسناک به نظر بیاید اما در نهایت همه آن‌ها نجات پیدا می‌کنند. در ابتدای انیمیشن صحنه ترس سرباز از هیکاپ (با تصور این‌که او جن است) بصورت طنز به نمایش درمی‌آید. در یک صحنه، اژدهای گریمل به صورت ناگهانی وارد خانه هیکاپ شده و باعث وحشت می‌شود. او خانه را آتش می‌زند و به آسترید(دوست هیکاپ)، هیکاپ و مادرش حمله می‌کند. زمانی که هیکاپ و افرادش به دام گریمل می‌افتند، اژدهایان گریمل به سمت آن‌ها آتش می‌زنند و جان آن‌ها به خطر می‌افتد.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

بین هیکاپ و آسترید روابط عاطفی وجود دارد که در چند صحنه به نمایش درمی‌آید. صحنه‌هایی از صحبت درباره احساسات اسنات به مادر هیکاپ وجود دارد که جنبه طنز دارد. در بعضی صحنه‌ها، شخصیت‌ها کلمه احمق را به کار می‌برند.

جزئیات
پیام مثبت

در پیچ و خم رسیدن به دنیای اژدهایان هیکاپ متوجه می‌شود که برای انجام کار درست باید تصمیمات سخت بگیرد و گاهی از خواسته هایش بگذرد. او با وجود وابستگی به اژدهای آلفا، برای در امان نگه داشتنش، از او جدا می‌شود و اژدهایان را به دنیایی که به آن تعلق دارند می‌فرستد. هیکاپ و دوستانش یاد می‌گیرند با هم باشند و با همکاری و حمایت هم به موفقیت برسند. این نکته در صحبت‌های مادر هیکاپ هم چند بار شنیده می‌شود. در صحنه‌های مبارزه با گریمل و دیگر اژدهاکش‌ها کار تیمی آن‌ها به خوبی دیده می‌شود. در چند صحنه حمایت‌های آسترید از هیکاپ به تصمیم گرفتن او کمک می‌کند زمانی که مردم دهکده به هیکاپ برای پیدا کردن جهان مخفی گوش نمی‌دهند، آسترید او را باور می‌کند و از مردم می‌خواهد به هیکاپ گوش کنند. زمانی که هیکاپ از خودش ناامید شده، با صحبت‌های آسترید اعتماد به نفس خود را باز می‌یابد و می تواند تصمیم درست بگیرد و دشمنش را شکست بدهد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

هیکاپ شخصیت شجاعی است که در مطرح کردن نظرات جدید، روبرویی با دشمنان و گرفتن تصمیمات سخت پافشاری می‌کند و از قدم گذاشتن در راهی که تا کنون پیموده نشده نمی‌ترسد. او سعی می‌کند اژدهایان را از دست دشمنان نجات بدهد و در یک صحنه برای نجات اژدهای آلفا خودش را به خطر می‌اندازد و سقوط می‌کند. مادر هیکاپ حامی فرزندش است و او را برای رسیدن به موفقیت راهنمایی می کند و به او یاد می‌دهد که اتحاد باعث موفقیت می‌شود.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم 3 در ادامه قسمت‌های قبل به زندگی پسری می‌پردازد که سعی دارد از اژدهایان مراقبت کند ولی این‌بار او با چالشی جدید روبرو شده که فقط در مبارزه با دشمنان خلاصه نمی‌شود او برای محافظت از اژدهایان باید آن‌ها را رها کند تا در دنیای خودشان زندگی کنند. او با وجود وابستگی به اژدهایش مجبور می‌شود با او خداحافظی کند. در این انیمیشن، گذشتن از خواسته‌ها برای انجام کار درست، در رفتار هیکاپ با اژدهای آلفا نمایش داده می‌شود. با فرزند خود درباره دلیل کار هیکاپ صحبت کنید و سعی کنید با طرح سوالاتی از داستان انیمیشن او را راهنمایی کنید تا متوجه شود گاهی اوقات برای انجام کار درست باید از چیزهایی که دوست دارد بگذرد. شخصیت هیکاپ به‌دلیل مبارزه با مشکلات و غلبه کردن بر آن، الگوی الهام بخشی برای فرزندتان خواهد بود. اشاره به دلایل موفقیت او مانند شجاعت و کارتیمی و اعتماد به نفس می‌تواند برای کودکان مفید باشد. در این انیمیشن صحنه‌های زیادی از جنگ و مبارزه هیکاپ و دوستانش برای نجات اژدهایان به نمایش درمی‌آید. اما نگران نباشید این صحنه‌ها اغلب فانتزی و تخیلی است و آسیب دیدگی‌های جدی نمایش داده نمی‌شود اما با‌توجه به این‌که شخصیت‌های محبوب داستان برای رس یدن به موفقیت مبارزه می‌کنند و خشونت به کار می‌برند، می‌توانید درباره آسیب‌های خشونت و راه‌هایی که می‌تواند جایگزین آن شود، با فرزندانتان صحبت کنید تا خشونت مورد تقلید قرار نگیرد. ممکن است صحنه هایی از حمله اژدها و به خطر افتادن جان شخصیت‌هایی که برای کودکان دوست‌داشتنی هستند، ترسناک باشد. با توجه به شناختی که از رشد فرزند خود برای تحمل هیجانات دارید، می‌توانید به آنان راه حل ارائه دهید تا بر ترس‌شان غلبه کنند. در انتخاب این اثر به وجود صحنه هایی که روابط عاشقانه نمایش داده می‌شود، توجه کنید.

خلاصه: می‌توانید کودکان خود را درباره صحنه‌های اعمال خشونت راهنمایی کنید و در دریافت پیام‌ها به آنان کمک کنید.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

از فرزند خود بپرسید چرا هیکاپ باوجود دوست داشتن بی‌دندون از او جدا شد؟

از فرزند خود بپرسید چه ویژگی‌هایی باعث موفقیت هیکاپ شد؟

از فرزند خود بپرسید آیا هیکاپ و دوستانش بدون کمک به یکدیگر می‌توانستند موفق شوند؟

از فرزند خود بپرسید زمانی که هیکاپ ناامید شده بود، آسترید چگونه به او کمک کرد؟

با فرزند خود درباره میزان خشونت فیلم صحبت کنید. از او بپرسید خشونت چه آسیب‌هایی دارد؟ چه راه‌هایی به‌جز خشونت برای رسیدن به موفقیت وجود دارد؟

خلاصه: چه ویژگی‌هایی باعث موفقیت هیکاپ و دوستانش شد؟

داستان انیمیشن

هیکاپ پس از مرگ پدرش سرپرست مردم دهکده‌اش می‌شود و تصمیم می‌گیرد با افرادش اژدهایان را آزاد کند. اما این تصمیم به این سادگی‌ها نیست و باعث می‌شود اژدها‌کش‌ها با او دشمن شوند. هیکاپ به این فکر می‌افتد که رویای پدرش را برای کشف جهان پنهان اژدهایان محقق کند. او نه‌تنها با این کار اژدهایان را نجات می‌دهد بلکه مردم دهکده‌اش هم دیگر از طرف اژدهاکش‌ها تهدید نمی‌شوند. زمانی که هیکاپ و مردمش به دنبال جهان مخفی می‌گردند، یک اژدهاکش به‌نام گریمل آن‌ها را تعقیب می‌کند تا اژدهای هیکاپ که اژدهای آلفاست و دیگر اژدهایان از او اطاعت می‌کنند را به چنگ بیاورد. او از یک اژدهای ماده به عنوان طعمه استفاده می‌کند تا اژدهای آلفا برای ارتباط برقرار کردن با اژدهای ماده، از هیکاپ دور می‌شود. زمانی که هیکاپ به‌دنبال اژدهایش می‌گردد موفق می‌شود جهان مخفی اژدهایان را پیدا کند اما در همین زمان گریمل از راه می‌رسد و اژدهای آلفا و اژدهای ماده را به دام می‌اندازد. اژدهای آلفا برای محافظت از اژدهای ماده مجبور می‌شود طبق خواسته گریمل عمل کند و به همه اژدهایان دستور بدهد که وارد قفس‌هایی که گریمل آماده کرده بشوند. هیکاپ با افرادش برای نجات اژدهایان، به سمت گریمل و افرادش حمله می‌کنند. هیکاپ موفق می‌شود اژدهای خودش را آزاد کند و با کمک او اژدهای ماده را نجات دهد. با شکست گریمل، هیکاپ، آلفا و بقیه اژدهایان را آزاد می‌گذارد تا به جهان پنهان خودشان بروند.
ادامه متن

جزئیات انیمیشن

کارگردان: دین دبلوا

نویسنده: دین دبلوا

نام بازیگران:

جی باروشل، آمریکا فررا

ژانر اثر: اکشن

کشور سازنده: آمریکا

شرکت سازنده: دریم ورکز

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه