چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم ۱

بررسی تخصصی انیمیشن How to train your dragon 1

چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم ۱

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

7 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه
7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

هیکاپ برخلاف سایر وایکینگ­ها اژدهاکش نیست و حتی با یکی از اژدهایان رابطه دوستانه برقرار می­کند. وقتی پدر او در نبرد با یک اژدها رو به شکست می­رود، هیکاپ با کمک دوست اژدهای خود، پدرش را نجات می­دهد و درنتیجه تمام وایکینگ ها دست از دشمنی با اژدها برمی­دارند.

سال 2010 98 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

در این انیمیشن صحنه های متعددی از جنگ وایکینگ ها و اژدهایان نمایش داده می شود. وایکینگها همیشه ابزار جنگ (پتک، شمشیر، تبر) همراه خود دارند و در چندین صحنه به اژدهایان ضربه می زنند. اژدهایان به سمت وایکینگ ها آتش می زنند اما صحنه ای از آسیب دیدن آن ها وجود ندارد. در یک صحنه شخصیت های نوجوان برای دفاع از وایکینگ ها با اژدهایی غول پیکر درگیر می شوند و یکی از آن ها با پتک به چشم اژدها ضربه می زند. در برخی صحنه ها ترغیب به کشتن اژدها و صحبت از کشتن و از دست دادن اعضای بدن در نبرد وجود دارد. هیکاپ به دلیل ضعیف بودن در چند صحنه مورد تمسخر قرار می گیرد و به خاطر دوستی اش با اژدها، پدرش او را توبیخ می کند و به او می گوید "دیگر پسر من نیستی".

ادامه متن
جزئیات
ترس

اژدهایان به وایکینگ ها حمله می کنند، به سمت آن ها آتش می زنند و با آن ها درگیر می شوند. هیکاپ و بقیه وایکینگ ها در مبارزه با اژدهایان به خطر می افتند. آن ها در برابر یک اژدها غول پیکر وحشت می کنند و در یک صحنه هیکاپ به سمت حجم عظیمی از آتش سقوط می کند اما بعد صحنه نجات یافتن او نمایش داده می شود. نمایش توبیخ و طرد شدن هیکاپ توسط پدرش و مورد تمسخر قرار گرفتن به¬خاطر جثه کوچک و ضعیفش، می تواند باعث ترس شود.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در چند صحنه بصورت گذرا استفاده از کلمات ناپسند توسط شخصیتهای نوجوان دیده می¬شود.

جزئیات
پیام مثبت

وایکینگها سالهای طولانی مورد حمله اژدهایان قرار گرفته اند و برای دفاع از خود با آنان مبارزه میکنند و سعی دارند همه آن ها را نابود کنند. اما هیکاپ روحیه متفاوتی نسبت به سایر ویکینگ ها دارد. او نمی تواند مانند آن ها اژدها بکشد و بابت این مورد تحقیر یا نادیده گرفته شدن قرار میگیرد. او در ابتدا سعی می کند خودش را تغیر دهد تا شبیه بقیه شود اما بعد متوجه می شود که می تواند از تفاوت خود برای ایجاد صلح استفاده کند. او با یکی از اژدهایان دوست می شود و به مردمش یاد میدهد که میتوانند به جای مبارزه و خشونت، از راه دوستی مشکل شان را حل کنند. در انتها داستان همه وایکینگ ها با اژدهایان رابطه خوبی دارند و از جنگ و درگیری بین آن ها خبری نیست.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

هیکاپ پسر شجاعی است. درحالی که همه وایکینگ ها و به خصوص پدر او بر کشتن اژدهایان اصرار دارند، او در برابر همه سعی می کند نشان دهد که می¬تواند با اژدهایان دوست شود. پدر هیکاپ به خاطر دوستی با اژدهایان از او ناامید می شود و او را توبیخ می کند اما هیکاپ شجاعانه سعی می کند تفاوت عقیده خودش درباره دوستی با اژدهایان را ثابت کند. در نهایت، شجاعت هیکاپ در مبارزه با اژدهای غول پیکری که جان همه را به خطر انداخته، مردم را نجات می دهد و شجاعت او در دوستی با اژدهایان به جنگ همیشه وایکینگ ها با این موجودات پایان می دهد.

ادامه متن

چگونه تفاوت عقیده با خانواده را میتوان به درستی مطرح کرد؟

چه ویژگی در هیکاپ باعث موفقیت او شد؟

چرا هیکاپ سعی می­کرد یک اژدها شکار کند و چرا از کشتن آن منصرف شد؟

پیامدهای منفی خشونت چیست؟

نتیجه مثبت سازگاری و شجاعت در رسیدن به موفقیت چیست؟

آیا همیشه راهی به­جز خشونت برای حل درگیری­ها وجود دارد؟

خلاصه: پیامد منفی اعمال خشونت و پیامد مثبت سازگاری و شجاعت چیست؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه