• امروز : ۶ مرداد ۱۴۰۰

چوب‌پنبه‌ای

چوب‌پنبه‌ای

بررسی تخصصی انیمیشن Corky

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

9 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

کرم‌های شب‌تاب در بطری شیشه‌ای حبس شده‌اند و دربازکن فداکار، تلاش می‌کند آن‌ها را نجات دهد. این کار ممکن است به قیمت ازبین‌رفتن دربازکن تمام شود؛ اما کرم‌های شب‌تاب بعد از آزادی برمی‌گردند و دربازکن را نجات می‌دهند. این انیمیشن کوتاه می‌تواند مهربانی، فداکاری و همکاری تیمی را ترویج کند.

سال 2017 5 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
ترس

بطری کرم‌های شب‌تاب، چندبار نزدیک بود سقوط کند و یک‌بار با اشتباه دربازکن روی شعله‌ی گاز قرار گرفت و در آستانه‌ی سوختن بود.

جزئیات
پیام مثبت

ایثارگری و مهربانی دربازکن، عاملی است که او را به‌سمت نجات‌دادن کرم‌های شب‌تاب سوق می‌دهد. ازطرف‌ دیگر کرم‌های شب‌تاب بعد از آزادی می‌توانستند فرار کنند و بروند؛ اما وقتی دیدند دربازکن در خطر است، بازگشتند و با همکاری تیمی او را نجات دادند و درنهایت نیز در کشوی میز اتاق در کنار او ماندند.

جزئیات
الگوی مثبت

دربازکن بدون اینکه وظیفه‌ای داشته باشد، صرفاً به‌خاطر مهر و عطوفت و با سخت‌کوشی تلاش کرد کرم‌های شب‌تاب را نجات دهد و کرم‌های شب‌تاب نیز با ایثار و همکاری تیمی، به کمک دربازکن شتافتند.

آنچه لازم است والدین بدانند

در این محصول، موجود بی‌جانی مثل دربازکن، جان‌دار نمایش داده شده است؛ او گریه می‌کند، فداکاری می‌کند و مهربان است. این مسئله، می‌تواند داستان را برای کودکان غیرقابل فهم کند. بهتر است با کودک خود درباره‌ی استعاری‌بودن این داستان صحبت کنید. هم‌چنین تلاش کنید در گفت‌وگو با کودکتان، مضمون داستان را برای او روشن کنید و درباره‌ی این موضوع که چرا دربازکن تلاش کرد کرم‌های شب‌تاب را نجات دهد با او سخن بگویید تا او متوجه ضرورت محبت و فداکاری بدون چشم‌داشت را متوجه شود.

خلاصه: درباره‌ی اینکه چرا دربازکن تلاش کرد کرم‌های شب‌تاب را نجات دهد، با کودک خود سخن بگویید.

 

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

آیا دربازکن نمی‌توانست بی‌توجه به کرم‌های شب‌تاب زندگی کند؟

چه چیزی باعث شد دربازکن تلاش کند کرم‌های شب‌تاب را نجات دهد؟

آیا در قبال محبت، حتماً باید انتظار جبران از طرف مقابل داشته باشیم؟

چرا کرم‌های شب‌تاب تصمیم گرفتند باوجود فرصت برای فرار، در کنار دربازکن بمانند؟

خلاصه: چرا کرم‌های شب‌تاب تصمیم گرفتند باوجود فرصت برای فرار در کنار دربازکن بمانند؟

داستان انیمیشن

«چوب‌پنبه‌ای»، داستان «دربازکن» فداکاری است که زندانی‌شدن «کرم‌های شب‌تاب» در بطری را برنمی‌تابد و تلاش می‌کند تا درب چوب‌پنبه‌ای بطری را باز کند و کرم‌ها را نجات دهد. درانتها و بعد از بازشدن درب بطری و آزادی کرم‌های شب‌تاب، پیچ بالای سر دربازکن، باز می‌شود و دربازکن در آستانه‌ی نابودی قرار می‌گیرد. هم‌چنین هنگام بازکردن درب بطری، شیشه اتاق نیز می‌شکند و کرم‌های شب‌تاب از اتاق خارج می‌شوند. ازطرف‌دیگر به دلیل رفتن کرم‌های شب‌تاب، اتاق تاریک است و دربازکن نمی‌تواند پیچ را دوباره جا بزند. اینجاست که کرم‌های شب‌تاب که از خانه فرار کرده‌اند، بازمی‌گردند و به دربازکن کمک می‌کنند و پیچ را جا می‌زنند، هم‌چنین با برگرداندن عقربه‌های ساعت، باعث می‌شوند زمان به عقب بازگردد و شیشه‌ی شکسته‌شده ترمیم شود. بعد از آن کرم‌های شب‌تاب، به همراه دربازکن در یکی از کشوهای میز اتاق می‌مانند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان/ مؤلف: تای پریموش

نویسنده/ مترجم: کی.جی.متیسون، تای پریموش

نام تهیه‌کننده: کی.جی.متیسون

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد