• امروز : 29 شهریور 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن چه می‌شد اگر؟ (What if...?)

author-img

توسط : پریسا نوری پور ارزیاب کدومو

4 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 15 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

سِل انیمیشن (پویانمایی روی طلق) «چه می‌شد اگر...؟» محصول سال 2021، در قالب یک مجموعه‌ی دو فصلی با ژانر اکشن و ابرقهرمانی، ما را وارد دنیای جدیدی از سینمای مارول می‌کند. صدایی که «ناظر» نام دارد، راهنمای ما در این دنیای متفاوت خواهد بود. در دنیای جدید مارول «پگی کارتر» به جای «استیو راجرز» سِرُم ابرسرباز را دریافت می‌کند و یا «تی‌چالا» به جای «پیتر کوئیل» قرار می‌گیرد و در قامت یک شخصیت مثبت، «یاندو» را متحول می‌کند! این سریال برای علاقه‌مندان به دنیای سینمایی مارول جذاب و هیجان‌انگیز خواهد بود، اما مراقب صحنه‌های خشونت‌آمیز آن هم باشید.

سال 2021 1 فصل در 10 قسمتِ حدوداً 33 دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

سِل انیمیشن «چه می‌شد اگر...؟» در ژانر اکشن، ابرقهرمانی و ماجراجویی یک سریال دو فصلی با حضور قهرمانان مارول کامیکس است که البته این‌بار با داستان‌ها و شخصیت‌پردازی‌های متفاوت‌تری به نمایش درآمده است. این مجموعه برای علاقه‌مندان به سینمای مارول قطعا ملموس‌تر و جذاب‌تر خواهد بود؛ چرا که در این سریال با طرح پرسش «چه می‌شد اگر...؟» قهرمانان در موقعیت‌های یکدیگر قرار می‌گیرند و در فرازهایی از سریال نیز داستان‌ها با تغییرات چشمگیری روایت می‌شوند. مطمئنا هدف اصلی سازندگان از این تغییر رویکرد سرگرم‌شدن مخاطبان است؛ زیرا پیام‌ها و ماهیت داستان‌ها با همان کلیشه‌های همیشگی سینمای مارول همراه است؛ یعنی نجات دنیاهای موازی، جنگ و خشونت برای دفاع از آرمان‌ها و خاک خود، کار گروهی، همکاری، همدلی، از خودگذشتگی و... .

ابرقهرمانان دنیای مارول، اغلب دارای نیروهای فراطبیعی هستند. آنها برای رسیدن به اهداف خود از موجودات غول‌پیکر آزمایشگاهی، تکنولوژی‌های پیشرفته و سلاح‌های جنگی نوینی استفاده می‌کنند که شاید برای مخاطب ناشناخته اما جذاب و هیجان‌انگیز باشد. از آنجایی که با پیشرفت علم، دستیابی به این نوع سلاح‌ها چندان دور از ذهن هم نیست، والدین عزیز در حین تماشای این صحنه‌ها، حتما با فرزندان خود درباره‌ی مفاهیمی چون آرمان‌گرایی و عدالت‌طلبی نیروهای خیر و شر گفتگو کنند و به مقایسه‌ی این دو دسته بپردازند. همچنین، علاوه برارزش قائل شدن برای دفاع از خاک خویش، فرزندان را از آرمان‌های قدسی و معنوی این امر نیز آگاه کنند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

دنیای مارول با دنیای واقعی چه تفاوت‌هایی دارد؟ قهرمانان این دو دونیا نیز چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟

به نظر تو ابرقهرمان در دنیای واقعی چه ویژگی‌های جسمی و روحی خاصی باید داشته باشد؟

ادامه متن

داستان اثر

این انیمیشن، بنا دارد در قالب یک سریال دو فصلی، داستان قهرمانان سینمای مارول را به گونه‌ی دیگری روایت کند. صدایی که خود را «ناظر» معرفی می‌کند، ما را وارد دنیاهای متفاوتی می‌کند تا با گفتن عبارت «چه میشد اگر...؟»، قهرمانان مارول را در قامت و جایگاه دیگری ببینیم. مثلا «پگی کارتر» که معشوقه‌ی «استیو راجرز» بود، این بار در این سریال به جای استیو راجرز، سِرُم ابرسرباز را دریافت می‌کند و به کاپیتان کارتری تبدیل می‌شود که قادر است با نیرو، لباس و سپر راجرز تمام نیروهای نازی را درو کند و پیش رود! و یا با «تی‌چالا»یی روبه‌رو می‌شویم که جایگزین «پیتر کوئیل» می‌شود، اما مثل پیتر خلافکار نیست و اتفاقا باعث متحول‌شدن «یاندو» و نیروهایش می‌شود!

جزئیات اثر

کارگردان: Bryan Andrews/ برایان اندروز

نویسنده: C. Bradley/ ای. سی. بردلی

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد چه می‌شد اگر؟

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>