چرت زدن

بررسی تخصصی انیمیشن Nodding Off

چرت زدن

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«چرت‌زدن» یک انیمیشن کوتاه و صامت است که در دو دقیقه نشان می‌دهد مردی هنگام رانندگی خوابش برده است و خطرات زیادی او را تهدید می‌کند؛ اما مجسمه‌ی سگی که جلوی ماشین است، راننده را از خطر تصادفات و مرگ حتمی نجات می‌دهد و او را به سلامت به مقصد می‌رساند. این انیمیشن به مخاطبان یادآوری می‌کند که هنگام خستگی رانندگی نکنند، پس مخاطب این اثر بیشتر بزرگسالان هستند.

سال 2018 2 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ترس

داستان درباره‌ی مردی است که هنگام رانندگی خوابش برده است و صحنه‌های زیادی از تهدیدشدن جان او و قرارگرفتن در معرض تصادف نمایش داده می‌شود که در این صحنه‌ها دلهره ایجاد می‌شود. ماشین او روبه‌روی ماشین‌های سنگین قرار می‌گیرد و ممکن است از بلندی پرت شود؛ اما درنهایت به سلامت به مقصد می‌رسد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

شخصیت اصلی داستان مردی است که هنگام رانندگی می‌خوابد و این اشتباه او را به خطر می‌اندازد؛ اما خودش متوجه نمی‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

تهدیدات شدیدی که برای یک راننده هنگام خوابیدن پشت فرمان اتفاق می‌افتد، به مخاطب یادآوری می‌کند که رعایت اصول و نکات ایمنی هنگام رانندگی چقدر مهم است و رانندگی‌کردن هنگام خستگی می‌تواند آسیب‌های زیادی داشته باشد.

جزئیات
ارزش آموزشی

این انیمیشن با نمایش خطرات خوابیدن هنگام رانندگی، این نکته‌ی ایمنی را یادآوری می‌کند: هنگام خستگی رانندگی نکنیم.

در دنیای واقعی یک سگ تزئینی می‌تواند ما را از چنین خطراتی نجات دهد؟

برای درامان‌ماندن از خطراتی که راننده را تهدید می‌کرد، او باید چه می‌کرد؟ (درباره‌ی اهمیت احترام به قانون به کودکان توضیح دهید)

خلاصه: برای درامان‌ماندن از خطراتی مانند آنچه راننده را تهدید می‌کرد، باید چه کنیم؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه