• امروز : ۸ اسفند ۱۳۹۹

چرت زدن

بررسی تخصصی انیمیشن Nodding Off

چرت زدن

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

12 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«چرت‌زدن» یک انیمیشن کوتاه و صامت است که در دو دقیقه نشان می‌دهد مردی هنگام رانندگی خوابش برده است و خطرات زیادی او را تهدید می‌کند؛ اما مجسمه‌ی سگی که جلوی ماشین است، راننده را از خطر تصادفات و مرگ حتمی نجات می‌دهد و او را به سلامت به مقصد می‌رساند. این انیمیشن به مخاطبان یادآوری می‌کند که هنگام خستگی رانندگی نکنند، پس مخاطب این اثر بیشتر بزرگسالان هستند.

سال 2018 2 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ترس

داستان درباره‌ی مردی است که هنگام رانندگی خوابش برده است و صحنه‌های زیادی از تهدیدشدن جان او و قرارگرفتن در معرض تصادف نمایش داده می‌شود که در این صحنه‌ها دلهره ایجاد می‌شود. ماشین او روبه‌روی ماشین‌های سنگین قرار می‌گیرد و ممکن است از بلندی پرت شود؛ اما درنهایت به سلامت به مقصد می‌رسد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

شخصیت اصلی داستان مردی است که هنگام رانندگی می‌خوابد و این اشتباه او را به خطر می‌اندازد؛ اما خودش متوجه نمی‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

تهدیدات شدیدی که برای یک راننده هنگام خوابیدن پشت فرمان اتفاق می‌افتد، به مخاطب یادآوری می‌کند که رعایت اصول و نکات ایمنی هنگام رانندگی چقدر مهم است و رانندگی‌کردن هنگام خستگی می‌تواند آسیب‌های زیادی داشته باشد.

جزئیات
ارزش آموزشی

این انیمیشن با نمایش خطرات خوابیدن هنگام رانندگی، این نکته‌ی ایمنی را یادآوری می‌کند: هنگام خستگی رانندگی نکنیم.

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن «چرت‌زدن» نشان می‌دهد که رانندگی هنگام خستگی چه خطرات شدیدی می‌تواند داشته باشد. این نکته‌ی ایمنی بیشتر برای مخاطبان بزرگسال اهمیت دارد؛ اما اگر انیمیشن را با کودکان خود تماشا می‌کنید، ممکن است فرزند شما درباره‌ی زنده‌شدن سگ تزئینی جلوی ماشین و رانندگی‌کردن او خیال‌پردازی کند یا توجهش به خنده‌آوربودنِ خوابیدن مرد پشت فرمان، جلب شود و پیام انیمیشن را دریافت نکند. به کودکان توضیح دهید که رعایت قوانینی مثل رانندگی‌نکردن هنگام خستگی، باعث محافظت از جان انسان‌ها می‌شود و یک سگ کارتونی فقط در دنیای انیمیشن می‌تواند جان انسان را نجات دهد، نه در دنیای واقعی. ممکن است تهدیدات شدید جانی که برای راننده اتفاق می‌افتد برای کودکان دلهره‌‌آور باشد. دراین‌صورت سعی کنید به کودکان کمک کنید تا آرامش خود را حفظ کنند و به آنان بگویید که رهایی از این دلهره در دنیای واقعی، با رعایت قوانین میسر خواهد بود.

خلاصه: نکته‌ی این انیمیشن یادآوری خطراتی است که رانندگی‌کردن هنگام خستگی درپی دارد، پس مخاطب اثر بزرگسالان هستند. اگر کودک شما مخاطب انیمیشن است، درباره‌ی خیالی‌بودن زنده‌شدنِ مجسمه‌ی سگ او را راهنمایی کنید. مراقب باشید صحنه‌هایی از به‌خطرافتادن جان راننده، باعث دلهره‌ی او نشود.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

در دنیای واقعی یک سگ تزئینی می‌تواند ما را از چنین خطراتی نجات دهد؟

برای درامان‌ماندن از خطراتی که راننده را تهدید می‌کرد، او باید چه می‌کرد؟ (درباره‌ی اهمیت احترام به قانون به کودکان توضیح دهید)

خلاصه: برای درامان‌ماندن از خطراتی مانند آنچه راننده را تهدید می‌کرد، باید چه کنیم؟

داستان انیمیشن

«چرت‌زدن» داستان راننده‌ای است که هنگام رانندگی احساس خستگی می‌کند و خوابش می‌برد. مجسمه‌ی سگ تزئینی که جلوی ماشین است، کنترل ماشین را به‌دست می‌گیرد و ماشین و راننده را از خطرات شدید و تصادفات حتمی نجات می‌دهد. راننده متوجه هیچ‌کدام از خطرات نمی‌شود و زمانی بیدار می‌شود که ماشین به مقصد رسیده و او جلوی خانه است.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Kailey Choi / کایلی چوی

کشور سازنده: آمریکا کمپانی سازنده: Ringling college of art

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه