چاپلین

بررسی تخصصی انیمیشن Chaplin

چاپلین

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن چاپلین مجموعه‌ای چند قسمتی از دردسرهای مرد جوانی به نام چاپلین است که به‌واسطه‌ی حضورش در هر مکان و زمانی، دردسرهای بسیاری برای خودش و اطرافیانش ایجاد می‌کند.

سال 2011 33 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

تمام صحنه‌های خشونت‌آمیز در این اثر کاملاً فانتزی و طنز است. درگیری و دعوایی که بین چاپلین و دزدها صورت می‌گیرد یا زدوخورد فیزیکیِ چاپلین در نقش آشپز و گارسون با مردی که سفارش غذایش ناقص بود. حتی خشم سرآشپز و درگیری او با چاپلین، هم‌چنین درگیری صاحب‌خانه با چاپلین که در نقش نظافتچی برایشان ایجاد مزاحمت کرده بود، همه از صحنه‌های خشونت‌آمیز این اثر به‌شمار می‌آید که در قالبی کاملاً فانتزی به نمایش درآمده است.

ادامه متن
جزئیات
ترس

این انیمیشن طنز و کمدی است و بیشتر اتفاقات هیجان‌انگیز در آن رخ می¬دهد که به‌واسطه‌ی فانتزی‌بودن صحنه‌ها شدت ترس در آن بسیار پایین است. چاپلین بعد از کمک به خانم همسایه برای حمل اسبابش به داخل خانه، در معرض سقوط از پله‌ها قرار می‌گیرد و به داخل خیابان پرتاب می‌شود. ورود چاپلین به خانه‌ی همسایه در نیمه‌شب و تلاش او برای فرارکردن که درنهایت محقق نمی‌شود و توسط صاحب‌خانه پیدا می‌شود، برایش ایجاد وحشت می‌کند.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

به اهمیت وفاداری، شجاعت و ازخودگذشتگی برای کمک به دیگران در طول داستان اشاره می‌شود. روحیه مهربان چاپلین که مدام در تلاش است تا بتواند به دیگران کمک کند، هم‌چنین وفاداری چاپلین و دوستش به یکدیگر که در بیشتر صحنه‌ها مشهود است، از اصلی‌ترین پیام‌های مثبت این انیمیشن به‌شمار می‌آید.

جزئیات
الگوی مثبت

چاپلین مرد مهربان و فداکاری است که مدام در تلاش است تا به دوستانش، همسایه‌ها و تمام مردم شهر کمک کند. چاپلین و دوستش به هم وفادار هستند و تلاش می‌کنند تا در شرایط حساس همراه یکدیگر باشند.

اگر در نقش چاپلین بودی، چه راه‌های دیگری را برای کمک به دیگران انتخاب می‌کردی؟

چرا چاپلین موجب دردسر برای خودش و اطرافیانش می‌شد؟

رفتار‌های مثبت و منفی چاپلین چه بود؟

خلاصه: رفتارهای خوب و بد چاپلین چه بود؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه