پیپ

بررسی تخصصی انیمیشن Pip

پیپ

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 8 دقیقه
5 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«پیپ» انیمیشنی کوتاه و تأثیرگذار است که طی چهار دقیقه و بدون هیچ‌کلامی، اهمیت همدلی و کمک به افراد توان‌یاب را به مخاطبان یادآوری می‌کند. داستان درباره‌ی سگی است که تلاش می‌کند در مرکز آموزشی یاد بگیرد به افراد نابینا کمک کند. نمایش پیروزی پیپ پس از چندین‌بار شکست، اهمیت ناامیدنشدن و تلاش‌کردن را به‌خوبی نمایش می‌دهد.

سال 2018 4 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ترس

لحظاتی که پیپ در مرکز آموزشی نمی‌تواند موفق شود و احساس ناراحتی می‌کند، ممکن است برای مخاطبان ناراحت‌کننده باشد، به‌ویژه صحنه‌ی ردشدن او در امتحان نهایی و گریه‌کردن پشت پنجره. هرچند پایان خوش داستان و موفقیت پیپ این ناراحتی را از بین می‌برد.

جزئیات
پیام مثبت

این انیمیشن به‌خوبی اهمیت همدلی و کمک به افراد توان‌یاب را به مخاطبان یادآوری می‌کند. چالش مهم قهرمان این داستان، یعنی پیپ، موفق‌شدن در آموزش‌هایی است که به او یاد می‌دهد چگونه راهنمای افراد نابینا باشد. پیپ برای تبدیل‌شدن به دستیار نابینایان، تلاش زیادی می‌کند و باوجود سختی‌های آموزش، قد کوتاهش و چندین‌بار شکست، ناامید نمی‌شود. او سرانجام طی عملی قهرمانانه یک خانم نابینا را نجات می‌دهد و مورد تشویق دیگران قرار می‌گیرد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

پیپ یک سگ مهربان است که انگیزه‌ی او برای تبدیل‌شدن به دستیار نابینایان و تلاش‌های زیادش برای رسیدن به این هدف، می‌تواند الگوی خوبی باشد.

چه عواملی باعث شد پیپ به یک قهرمان تبدیل شود و مورد تشویق قرار بگیرد؟

چرا پیپ یک سگ دوست‌داشتنی است؟ چه ویژگی او را به یک قهرمان تبدیل کرد؟

آیا تو هم دوست داری به افراد توان‌یاب کمک کنی؟ چگونه می‌توانی این کار را انجام دهی؟

خلاصه: چه کاری پیپ را به یک قهرمان تبدیل کرد؟ او چگونه در این کار به موفقیت رسید؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه