• امروز : ۷ اسفند ۱۳۹۹

پیپ

بررسی تخصصی انیمیشن Pip

پیپ

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 8 دقیقه

دیدگاه کدومو

5 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«پیپ» انیمیشنی کوتاه و تأثیرگذار است که طی چهار دقیقه و بدون هیچ‌کلامی، اهمیت همدلی و کمک به افراد توان‌یاب را به مخاطبان یادآوری می‌کند. داستان درباره‌ی سگی است که تلاش می‌کند در مرکز آموزشی یاد بگیرد به افراد نابینا کمک کند. نمایش پیروزی پیپ پس از چندین‌بار شکست، اهمیت ناامیدنشدن و تلاش‌کردن را به‌خوبی نمایش می‌دهد.

سال 2018 4 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ترس

لحظاتی که پیپ در مرکز آموزشی نمی‌تواند موفق شود و احساس ناراحتی می‌کند، ممکن است برای مخاطبان ناراحت‌کننده باشد، به‌ویژه صحنه‌ی ردشدن او در امتحان نهایی و گریه‌کردن پشت پنجره. هرچند پایان خوش داستان و موفقیت پیپ این ناراحتی را از بین می‌برد.

جزئیات
پیام مثبت

این انیمیشن به‌خوبی اهمیت همدلی و کمک به افراد توان‌یاب را به مخاطبان یادآوری می‌کند. چالش مهم قهرمان این داستان، یعنی پیپ، موفق‌شدن در آموزش‌هایی است که به او یاد می‌دهد چگونه راهنمای افراد نابینا باشد. پیپ برای تبدیل‌شدن به دستیار نابینایان، تلاش زیادی می‌کند و باوجود سختی‌های آموزش، قد کوتاهش و چندین‌بار شکست، ناامید نمی‌شود. او سرانجام طی عملی قهرمانانه یک خانم نابینا را نجات می‌دهد و مورد تشویق دیگران قرار می‌گیرد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

پیپ یک سگ مهربان است که انگیزه‌ی او برای تبدیل‌شدن به دستیار نابینایان و تلاش‌های زیادش برای رسیدن به این هدف، می‌تواند الگوی خوبی باشد.

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن «پیپ» یک انیمیشن کوتاه و بی‌کلام است که تلاش‌های یک سگ را برای تبدیل‌شدن به دستیار نابینایان نمایش می‌دهد. این اثر می‌تواند برای فرزندان شما الهام‌بخش باشد و او را به‌سمت همدلی با دیگران و کمک به افراد توان‌یاب تشویق کند. می‌توانید با کودکتان درباره‌ی نحوه‌ی درست رفتار با افراد توان‌یاب صحبت کنید و اگر دوستِ توان‌یاب دارد، از تجربه‌های شخصی او درباره‌ی این موضوع سؤال کنید. اگر صحنه‌هایی از ناراحتی پیپ و احساس شکست او در طول دوره‌ی آموزشی کودکان شما را ناراحت کرد، از او بخواهید تا ادامه‌ی داستان را دنبال کند و با اشاره به پیروزی نهایی پیپ، به فرزندتان یادآوری کنید که تلاش و ناامیدنشدن از عوامل مهم موفقیت است.

خلاصه: این اثر به‌خوبی می‌تواند کودکان را برای کمک به افراد توان‌یاب تشویق کند و تلاش و ناامیدنشدن را به‌عنوان عوامل موفقیت برای کودکان به نمایش بگذارد.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

چه عواملی باعث شد پیپ به یک قهرمان تبدیل شود و مورد تشویق قرار بگیرد؟

چرا پیپ یک سگ دوست‌داشتنی است؟ چه ویژگی او را به یک قهرمان تبدیل کرد؟

آیا تو هم دوست داری به افراد توان‌یاب کمک کنی؟ چگونه می‌توانی این کار را انجام دهی؟

خلاصه: چه کاری پیپ را به یک قهرمان تبدیل کرد؟ او چگونه در این کار به موفقیت رسید؟

داستان انیمیشن

سگ کوچک و مهربانی به‌نام «پیپ» علاقه دارد در یک مرکز آموزشی شرکت کند تا بتواند کمک‌یار «نابینایان» شود. ابتدا به‌دلیل سختی‌های مراحل آموزشی و قد کوتاه پیپ، اوضاع خوب پیش نمی‌رود؛ اما پیپ که انگیزه‌ی زیادی دارد، تلاشش را بیشتر می‌کند و به موفقیت‌هایی می‌رسد. روز امتحان پایانی فرامی‌رسد، باوجود موفقیت‌های اخیر پیپ در مرکز آموزشی، روز امتحان خوب پیش نمی‌رود و او در امتحان رد می‌شود. زمانی‌که پیپ با ناامیدی بیرون آموزشگاه ایستاده است، یک خانم نابینا را می‌بیند که ماشین سنگینی به‌سمت او می‌آید. پیپ با شجاعت به‌سمت خانم نابینا می‌رود و او را نجات می‌دهد. مسئولین آموزشگاه که این عمل قهرمانانه را از پیپ می‌بینند، به او افتخار می‌کنند و او را می‌پذیرند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Bruno Simões / برونو سیموئس

نویسنده: Titus Herman / تیتوس هرمن

نام تهیه‌کننده: Laia Alomar / لایا آلومار

نام شخصیت‌ها:

پیپ: او یک سگ کوچک و مهربان است که تلاش می‌کند از مراحل آموزشی خاصی عبور کند تا بتواند کمک‌یار نابینایان شود.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Studio Kimchi / استودیو کیمچی

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه