پینوکیو

بررسی تخصصی انیمیشن Pinocchio

پینوکیو

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

فیلم داستان عروسکی چوبی است که توسط پدر ژپتو ساخته شده است و دوست دارد پسربچه‌ی واقعی بشود؛ اما توسط افراد شروری مثل گربه نره و روباه مکار فریب می‌خورد و به دردسر می‌افتد، البته با کمک‌های فرشته مهربان نجات پیدا می‌کند و به پسری مهربان تبدیل می‌شود. فیلم براساس کتاب ماجراهای پینوکیوست و ژانری فانتزی دارد.

سال 2019 ۱۱۹ دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

پینوکیو در مسیر برگشت به خانه با روباه و گربه‌ای آشنا می‌شود که افراد شرور شهر هستند و برای اینکه بتوانند سکه‌های طلا پینوکیو را از او بگیرند، نقشه‌ای می‌کشند و شبانه پینوکیو را دار می‌زنند تا او بمیرد و آن‌ها صاحب سکه‌هایش بشوند؛ اما پینوکیو نجات می‌یابد. زمانی‌که پینوکیو به الاغ تبدیل می‌شود، صاحب سیرک او را برای اجرای نمایش می‌خرد؛ اما بعد از آسیب‌دیدن پای پینوکیو، او را در رودخانه می‌اندازد تا بمیرد و از پوست او استفاده کند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

پینوکیو پسر بازیگوشی است و به‌راحتی به دیگران اعتماد می‌کند و نتیجه‌ی این اعتماد باعث می‌شود که جان او در خطر بیفتد. خطراتی مانند دارزدن او توسط روباه و گربه، تبدیل‌شدن او به الاغ به‌خاطر فرار از مدرسه و رفتن به دهکده‌ای برای خوش‌گذرانی و غرق شدنش در دریاچه که نمایش این صحنه‌ها باعث ایجاد ترس در کودکان می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

پینوکیو عروسک بازیگوشی است و به مدرسه علاقه ندارد. فرشته‌ی مهربان به او می‌گوید اگر بخواهد به پسربچه‌ی واقعی تبدیل شود، باید به پدر ژپتو مهربانی کند و به مدرسه برود؛ اما او به حرف‌های فرشته گوش نمی‌دهد و زمانی‌که به فرشته دروغ می‌گوید، دماغش دراز می‌شود. درنهایت پینوکیو از کارهایی که کرده است پشیمان می‌شود و دیگر تصمیم می‌گیرد به حرف‌های پدرش گوش بدهد.

جزئیات
الگوی مثبت

پینوکیو عروسک چوبی است که دوست دارد به یک پسربچه‌ی واقعی تبدیل شود. برای این کار لازم است که به مدرسه برود، به دیگران کمک کند و فریب گربه و روباه را نخورد. گربه و روباه افراد شروری هستند که برای به‌دست‌آوردن پول و غذا دزدی می‌کنند. پینوکیو به حرف‌های پدر ژپتو و فرشته مهربان اهمیتی نمی‌دهد و فقط به فکر خوشگذرانی است؛ اما بعد از مدتی از کارهایش پشیمان می‌شود. او وقتی متوجه می‌شود پدرش مریض است، کار می‌کند تا پولی برای خرید شیر به‌دست بیاورد.

ادامه متن

دلیل درازشدن دماغ پینوکیو چیست؟

اعتمادکردن و دوست‌شدن با غریبه‌ها کار خوبی است؟

با فرزندتان درباره‌ی دوستی پینوکیو و لوسیگنولو و رفتنشان به دهکده‌ای برای خوشگذرانی، گفت‌وگو کنید و راهنمایی‌شان کنید.

خلاصه: درباره‌ی عواقب تصمیمات پینوکیو و پشیمانی از کارهایش با فرزندتان گفت‌وگو کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه