• امروز : 4 مهر 1401
logo

نقد و بررسی فیلم پینوکیو (Pinocchio )

author-img

توسط : نفیسه عبداللهی ارزیاب کدومو

2 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

3472 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 9 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

فیلم داستان عروسکی چوبی است که توسط پدر ژپتو ساخته شده است و دوست دارد پسربچه‌ی واقعی بشود؛ اما توسط افراد شروری مثل گربه نره و روباه مکار فریب می‌خورد و به دردسر می‌افتد، البته با کمک‌های فرشته مهربان نجات پیدا می‌کند و به پسری مهربان تبدیل می‌شود. فیلم براساس کتاب ماجراهای پینوکیوست و ژانری فانتزی دارد.

سال 2019 ۱۱۹ دقیقه جزئیات کامل اثر
-2 مناسب خانواده 8 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 12 +
بر اساس 1 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

پینوکیو ماجرای عروسک چوبی است که به‌راحتی به دیگران اعتماد می‌کند و آن‌ها را دوست خود می‌داند. شخصیت‌های روباه و گربه افراد سودجو و مکاری هستند، آن‌ها زمانی‌که می‌فهمند پینوکیو سکه‌ی طلا دارد، خود را به‌عنوان دوست او معرفی می‌کنند و تصمیم می‌گیرند پینوکیو را دار بزنند تا آن سکه‌ها را به‌دست بیاورند. نمایش این صحنه‌ی دارای خشونت است و ممکن است مناسب فرزندتان نباشد. شخصیت پینوکیو همواره در حال تصمیم‌گیری و انجام کارهایی است که عواقبی به‌همراه دارد و باعث به‌خطرافتادن جان او می‌شود. دراین‌باره به‌گونه‌ای با فرزندتان گفت‌وگو کنید که خودش به پیام‌های داستان پی ببرد و سؤالاتی را مانند «چرا دماغ پینوکیو دراز شد؟» از او بپرسید.

انتخاب دوست مناسب و اعتماد به دیگران در این دوره‌ی سنی اهمیت زیادی دارد، شما می‌توانید با توجه به پیامدهای داستان، مدل انتخاب دوست را برای فرزندتان توضیح دهید.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

دلیل درازشدن دماغ پینوکیو چیست؟

اعتمادکردن و دوست‌شدن با غریبه‌ها کار خوبی است؟

ادامه متن

داستان اثر

«پینوکیو» داستان عروسکی چوبی‌ است که به دست پیرمرد نجاری به نام «ژپتو» ساخته می‌شود. ژپتو بعد از ساخت عروسک متوجه می‌شود که او جان دارد و می‌تواند صحبت کند، برای همین آن را مانند فرزند خود می‌داند و تصمیم می‌گیرد او را بزرگ کند؛ اما پینوکیو پسربچه‌ی شیطانی است و به حرف‌های پدرش گوش نمی‌دهد. او از مدرسه فرار می‌کند و به نمایش عروسکی می‌رود و این کار او باعث می‌شود جانش به‌خطر بیفتد؛ زیرا صاحب نمایش او را با خود به شهر دیگری می‌برد. پینوکیو از او درخواست می‌کند تا آزادش کند و پیش پدر ژپتو برگردد. او در مسیر بازگشت با «گربه نره» و «روباه مکار» روبه‌رو می‌شود و آن‌ها برای به‌دست‌آوردن سکه‌هایش او را فریب می‌دهند؛ اما «فرشته مهربان» او را نجات می‌دهد و به او می‌گوید اگر می‌خواهد به پسر واقعی تبدیل شود، باید با دیگران مهربان باشد و به مدرسه برود. پینوکیو می‌پذیرد به مدرسه برود؛ اما درآنجا با پسر بازیگوشی دوست می‌شود و حرف‌های فرشته را فراموش می‌کند. پینوکیو بعد از مدتی از کارهایش پشیمان می‌شود و پدر ژپتو را پیدا می‌کند. او دیگر به حرف پدر ژپتو گوش می‌دهد و درنهایت به انسان تبدیل می‌شود.

جزئیات اثر

کارگردان/ مؤلف: Matteo Garrone/ متیو گارونه

نویسنده/ مترجم: Carlo Collodi / کارلو کلودی

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : ویدا کوهی

۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

مناسب سن 12 +

خیلی زیبا و آموزنده بود

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد پینوکیو

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!