پیستون

بررسی تخصصی انیمیشن Piston

پیستون

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«پیستون» انیمیشن کوتاه و صامتی است که احساس رقابت‌طلبی را به نمایش می‌گذارد. یک مرد معلول سعی می‌کند با صندلی چرخ‌دار خود از پلیس موتورسوار پیش‌تر برود؛ اما سرانجام این رقابت پرخطر، تصادف و بیمارستان است، البته دو رقیب از این ماجرا درس نمی‌گیرند و تا پایان داستان به رقابت خود ادامه می‌دهند.

سال 2017 5 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

زمین‌خوردن و باشدت آسیب‌دیدن در این انیمیشن وجود دارد؛ اما هیچ شخصیتی در پی آزاردادن دیگری یا آسیب‌رساندن به کسی نیست. مردی که دارای معلولیت است، تلاش می‌کند با یک موتورسوار رقابت کند. مسابقه سرعت او در خیابان خطرناک است و باعث می‌شود بارها با ویلچر زمین بخورد. زمانی‌که او صندلی چرخ‌دار خود را به سیستمی پیشرفته مجهز می‌کند و سرعت زیادی می‌گیرد، با شدت زیاد پرتاب می‌شود و روی سر موتورسوار می‌افتد. درنهایت هردو راهی بیمارستان می‌شوند و با دست‌وپای گچ‌گرفته روی تخت بیمارستان خواهند بود.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

حس رقابت‌طلبی مرد معلول باعث می‌شود دست به رقابت خطرناکی در خیابان بزند و مسابقه‌ی سرعت او با موتورسوار، باعث آسیب‌دیدگی هردویشان می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

این انیمیشن کوتاه به‌خوبی احساس رقابت‌طلبی را در دو مرد نشان می‌دهد. مرد معلولی با ویلچر خود، به رقابت با یک موتورسوار می‌پردازد و عاقبتِ بدِ خطرکردن به‌خاطر احساس رقابت‌طلبی را در تصادف و رفتن به بیمارستان می‌بیند. هرچند او از این ماجرا درس نمی‌گیرد و احساس رقابت‌طلبی تا پایان در او باقی می‌ماند.

جزئیات
الگوی مثبت

روحیه‌ی مرد معلول در دست‌کم‌نگرفتن توانایی‌های خود قابل ستایش است، البته او به کار اشتباهی دست می‌زند و جان خودش و موتورسوار را به‌خطر می‌اندازد.

چرا مرد معلول سعی داشت با موتورسوار رقابت کند؟ عاقبت او چه شد؟

اگر مرد معلول به خواسته‌اش می‌رسید و پیروز می‌شد، چه نتیجه‌ای برای او داشت؟

آیا تو هم از احساس جلوتربودن و برنده‌شدن لذت می‌بری؟

رقابت‌کردن در چه زمینه‌هایی مفید است و چه زمانی می‌تواند خطرناک باشد؟

تاکنون در روابط با دوستانت، به رقابت دست زده‌ای؟ عاقبت آن چه بود؟

خلاصه: درباره‌ی احساس رقابت‌طلبی شخصیت‌ها، مثبت یا منفی‌بودن این احساس و تجربه‌های مشابه فرزندانتان با آنان گفت‌وگو کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه