پوگو، ظرف گناه

بررسی تخصصی انیمیشن Poggo, Jar of Guilt

پوگو، ظرف گناه

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن «پوگو، ظرف گناه» یک انیمیشن کوتاه و صامت است و داستان گربه‌ای را روایت می‌کند که به‌دنبال به‌دست‌آوردن بیسکویت‌های خوشمزه‌ی همسایه، وارد خانه‌ی آن‌ها شده است. او در طی ماجرایی متوجه می‌شود که همسر گوزن او را ترک کرده و دختر کوچکش را که عاشق کلوچه بوده، از دست داده است. نمایش رفتن مادر گوزن‌کوچولو، افتادن گوزن‌کوچولو از روی قفسه و فهم ازبین‌رفتن او، می‌تواند برای کودکان ناراحت‌کننده باشد.

سال 2019 7 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ترس

وقتی پوگو از ماده‌ی درون ظرف می‌چشد، حالش بد و چشمانش سفید می‌شود و ناگهان ماجراهای مربوط به گذشته را می‌بیند. او ابتدا از این ماجراها وحشت می‌کند. نمایش رفتن مادر گوزن‌کوچولو از خانه و گریه‌های گوزن در نبود مادرش می‌تواند ناراحت‌کننده باشد. در یک صحنه گوزن‌کوچولو از روی قفسه می‌افتد و فیلم به ما می‌فهماند که او در این حادثه می‌میرد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

پوگو یک بچه‌گربه ا‌ست که بدون اجازه وارد خانه‌ی همسایه می‌شود و تمام خانه‌ی او را می‌گردد تا از کلوچه‌های خوشمزه‌ی او بردارد.

جزئیات
پیام مثبت

آقای گوزن قبلاً خانواده‌ی شاد و مهربانی داشته است؛ اما همسرش او را ترک می‌کند و پس از آن، دختر کوچکش را هم از دست می‌دهد. نمایش علاقه‌ی گوزن به دخترش و نقاشی‌ها و عکس‌های روی دیوار که دورهمی‌های این خانواده را نشان می‌دهد، می‌تواند اهمیت خانواده را به مخاطب یادآوری کند. پوگو از اینکه ظرف حاوی خاکستر گوزن‌کوچولو را بی‌اجازه برداشته است، پشیمان می‌شود و آن را به خانه‌ی گوزن برمی‌گرداند. پشیمانی از رفتار گذشته در آقای گوزن هم دیده می‌شود؛ زیرا او موقع بهانه‌گیری دخترش، به او بی‌توجهی کرد و بعد از مرگ او سعی کرده است با نگه‌داشتن خاطرات دخترش آرام شود.

ادامه متن

درباره‌ی پیام داستان و اشتباه شخصیت اصلی در طول داستان با کودکان صحبت کنید.

آیا پوگو کار درستی کرد که بی‌اجازه وارد خانه‌ی گوزن شد؟

خلاصه: درباره‌ی پیام داستان و اشتباه شخصیت اصلی در طول داستان با کودکان صحبت کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه