• امروز : ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

پوگو، ظرف گناه

بررسی تخصصی انیمیشن Poggo, Jar of Guilt

پوگو، ظرف گناه

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن «پوگو، ظرف گناه» یک انیمیشن کوتاه و صامت است و داستان گربه‌ای را روایت می‌کند که به‌دنبال به‌دست‌آوردن بیسکویت‌های خوشمزه‌ی همسایه، وارد خانه‌ی آن‌ها شده است. او در طی ماجرایی متوجه می‌شود که همسر گوزن او را ترک کرده و دختر کوچکش را که عاشق کلوچه بوده، از دست داده است. نمایش رفتن مادر گوزن‌کوچولو، افتادن گوزن‌کوچولو از روی قفسه و فهم ازبین‌رفتن او، می‌تواند برای کودکان ناراحت‌کننده باشد.

سال 2019 7 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ترس

وقتی پوگو از ماده‌ی درون ظرف می‌چشد، حالش بد و چشمانش سفید می‌شود و ناگهان ماجراهای مربوط به گذشته را می‌بیند. او ابتدا از این ماجراها وحشت می‌کند. نمایش رفتن مادر گوزن‌کوچولو از خانه و گریه‌های گوزن در نبود مادرش می‌تواند ناراحت‌کننده باشد. در یک صحنه گوزن‌کوچولو از روی قفسه می‌افتد و فیلم به ما می‌فهماند که او در این حادثه می‌میرد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

پوگو یک بچه‌گربه ا‌ست که بدون اجازه وارد خانه‌ی همسایه می‌شود و تمام خانه‌ی او را می‌گردد تا از کلوچه‌های خوشمزه‌ی او بردارد.

جزئیات
پیام مثبت

آقای گوزن قبلاً خانواده‌ی شاد و مهربانی داشته است؛ اما همسرش او را ترک می‌کند و پس از آن، دختر کوچکش را هم از دست می‌دهد. نمایش علاقه‌ی گوزن به دخترش و نقاشی‌ها و عکس‌های روی دیوار که دورهمی‌های این خانواده را نشان می‌دهد، می‌تواند اهمیت خانواده را به مخاطب یادآوری کند. پوگو از اینکه ظرف حاوی خاکستر گوزن‌کوچولو را بی‌اجازه برداشته است، پشیمان می‌شود و آن را به خانه‌ی گوزن برمی‌گرداند. پشیمانی از رفتار گذشته در آقای گوزن هم دیده می‌شود؛ زیرا او موقع بهانه‌گیری دخترش، به او بی‌توجهی کرد و بعد از مرگ او سعی کرده است با نگه‌داشتن خاطرات دخترش آرام شود.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

در انیمیشن «پوگو، ظرف گناه» پوگو به‌جای ظرف کلوچه، ظرفی را که خاکستر دختر گوزن درونش ریخته شده است برمی‌دارد و با چشیدن آن به اتفاقات گذشته که مربوط به گوزن‌کوچولوست، پی می‌برد. اینکه درون ظرف چه چیزی هست، ممکن است برای کودکان سؤال شود. اگر صلاح می‌دانید درباره‌ی نگه‌داشتن خاکستر مرده در برخی آیین‌ها به کودکتان توضیح دهید.

مسئله‌ی مهم دیگر این است که پوگو به‌عنوان شخصیت اصلی داستان بی‌اجازه وارد خانه‌ی گوزن می‌شود و به خودش اجازه می‌دهد همه‌جا را بگردد تا کلوچه به‌دست بیاورد. اشتباه‌بودن این رفتار پوگو را به کودکان یادآوری کنید و به او توضیح دهید که بی‌اجازه واردشدن به خانه‌ی دیگران کار درستی نیست. مسائل ناراحت‌کننده‌ای مانند ترک‌شدن بچه‌گوزن توسط مادرش، گریه‌ی او و بعد هم پی‌بردن به اینکه او مرده ‌است، می‌تواند کودکان را نگران و غمگین کند. دراین‌صورت با کودکان خود همدلی کنید و سعی کنید به او آرامش دهید. پیام نهایی داستان ممکن است برای کودکان غیرقابل فهم یا مبهم باشد که دراین‌صورت می‌توانید با پرسش و پاسخ‌های ساده آن‌ها را راهنمایی کنید.

خلاصه: اشتباه پوگو را در بی‌اجازه واردشدن به خانه‌ی دیگران، به کودکان توضیح دهید و کمک کنید کودکان متوجه پشیمانی او بشوند. ممکن است رفتن مادر گوزن‌کوچولو از خانه و مردن بچه‌گوزن، برای کودکان ناراحت‌کننده باشد.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

درباره‌ی پیام داستان و اشتباه شخصیت اصلی در طول داستان با کودکان صحبت کنید.

آیا پوگو کار درستی کرد که بی‌اجازه وارد خانه‌ی گوزن شد؟

خلاصه: درباره‌ی پیام داستان و اشتباه شخصیت اصلی در طول داستان با کودکان صحبت کنید.

داستان انیمیشن

گربه‌ای به‌نام «پوگو» بوی خوش کلوچه‌های «آقای گوزن» را که در همسایگی آن‌هاست حس کرده است و دوست دارد کمی از آن‌ها را به‌دست بیاورد. او بی‌اجازه وارد خانه‌ی گوزن می‌شود و یک ظرف را با تصور اینکه پر از کلوچه است برمی‌دارد؛ اما زمانی‌که به خانه بازمی‌گردد و در ظرف را باز می‌کند، چیزی شبیه پودر درون ظرف می‌بیند. وقتی پوگو کمی از پودر را می‌چشد، حالش بد می‌شود و بعد اتفاقاتی را که در گذشته برای دختر گوزن افتاده است، می‌بیند. پوگو می‌بیند آقای گوزن، دخترکوچولویی داشته که عاشق کلوچه بوده است. روزی همسر گوزن آن‌ها را ترک می‌کند و دختربچه به‌خاطر رفتن مادرش گریه می‌کند. او کمی بعد بهانه می‌گیرد و با گریه از پدرش کلوچه می‌خواهد؛ اما پدرش که عصبانی ا‌ست، به گریه‌ی دخترش بی‌توجهی می‌کند. بچه‌ی گوزن به‌تنهایی سعی می‌کند برای خودش کلوچه‌ بیاورد. او برای برداشتن کلوچه‌ها از بالای قفسه تلاش می‌کند؛ اما از روی قفسه می‌افتد و این‌گونه پوگو پی می‌برد که آقای گوزن دختر کوچکش را از دست داده است. او ناراحت می‌شود و ظرفی را که بی‌اجازه برداشته است، به خانه‌ی گوزن برمی‌گرداند. موقع برگشتن به خانه، گوزن او را می‌بیند و از دستش عصبانی می‌شود؛ اما این‌بار گوزن عصبانیت خود را کنترل می‌کند و یک ظرف کلوچه به پوگو هدیه می‌دهد.
ادامه متن

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Dion Chua / دیون چوآ نویسنده: Dion Chua, Lee Shey Lin, Farah Aina, Puteri Sabrina / دیون چوآ، لی شی لین، فرح آینا، پوتری سابرینا نام تهیه‌کننده: Nightlights Studios

نام بازیگران:Charles Nathaniel Dela Croz, Siew Yik Hung, Naztasha Charelle Dela Cruz, Lee Shey Lin / چارلز ناتانیل دلاکروز، سیو ییک هونگ، نازتاشا چارل دلاکروز، لی شی لین.

نام شخصیت‌ها:

پوگو: گربه‌ای که از غذای خودش خوشش نمی‌آید و دنبال به‌دست‌آوردن بیسکویت‌های همسایه ا‌ست،

گوزن: او در همسایگی پوگو زندگی می‌کند و بیسکویت‌های خوش‌مزه‌ای دارد. گوزن دخترش را از دست داده است.

کشور سازنده: آمریکا کمپانی سازنده: Nightlights Studios

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه