پونی‌کوچولوی من

بررسی تخصصی فیلم My little pony

پونی‌کوچولوی من

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه
5 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

پونی‌ها، شهروندان شهر «اکوستریا» که دارای قدرت‌های جادویی هستند، پرنسسی به نام کوآلایت دارند که می‌خواهد جشنی بگیرد و در آن همۀ پرنسس‌ها و شهروندان را دعوت کند، او برای این جشن خیلی تدارک دیده است؛ اما وقتی زمان برگزاری جشن می‌رسد، پادشاه طوفان به جشن آن‌ها حمله کرده و پرنسس‌ها را طلسم می‌کند. در لحظۀ آخر یکی از دانایان شهر به کوآلایت می‌گوید باید به شهر پرنسس اسب آبی برود و از او جواهری بگیرد که می‌تواند طلسم پادشاه طوفان را بشکند. کوآلایت به همراه پرنسس صورتی و اسپایک به‌دنبال پیدا‌کردن پادشاه اسب آبی می‌روند تا بتوانند طلسم را بشکنند. آن‌ها در این مسیر به شهرهای مختلفی می‌رسند و با انسان‌های مختلفی درگیر می‌شوند. در این میان تمپست، که دشمن کوالایت و پونی‌هاست، موقعیت آن‌ها را پیدا می‌کند و دنبالشان می‌رود تا نگذارد آن‌ها به جواهر دست پیدا کنند. کوالایت متوجه می‌شود که باید به‌دنبال پرنسس عقاب‌ها بگردند، وقتی او‌ را پیدا می‌کنند و جواهر را از او می‌گیرند، پادشاه طوفان، تمپست را که قرار بود پونی‌ها را دستگیر کند و بابت این کار از او مزدی بگیرد، از تیم خارج کرده و به او خیانت می‌کند. در نهایت کوالایت می‌تواند جواهر را به‌دست بیاورد و طلسم پادشاه طوفان را بشکند.

سال 2017 1 ساعت و 38 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

در این محصول میزان خشونت بسیار پایین است؛ تا این حد که افتادن کیک روی صورت کوالایت به‌عنوان یکی از نمونه‌های خشونت محسوب می‌شود. عمدۀ درگیری‌ها میان شخصیت‌های مثبت و منفی پونی‌ها و تمپست است. در یک صحنۀ دیگر و در لحظات آخر فیلم، تمپست و سلطان طوفان با یکدیگر درگیر می‌شوند و سلطان طوفان با استفاده از قدرتی که دارد، با او می‌جنگد. در لحظات اول فیلم هم وارد‌شدن تمپست به شهر و تهدید اهالی شهر می‌تواند به‌عنوان خشم قلمداد شود.

ادامه متن
جزئیات
ترس

ترس در این محصول به معنای صحنه‌هایی که نگران‌کننده باشند، دیده نمی‌شود؛ اما می‌توان صحنه‌هایی را که مثلاً تمپست با استفاده از طلسم، پونی‌ها را جادو می‌کند، به‌عنوان ترس در‌نظر گرفت. وارد‌شدن سفینۀ تمپست به شهر پونی‌ها هم نسبت به بافت کلی فیلم می‌تواند عامل ترس در‌نظر گرفته شود. نمایش چهرۀ ترسناک حیوانات شهر کپر نیز یکی دیگر از عوامل ترس می‌باشد.

جزئیات
پیام مثبت

این محصول از نظر مخابرۀ پیام‌های مثبت بسیار خوب تولید شده؛ به این نحو که مضامین مختلفی از جمله نشان‌دهندۀ تلاش تمام شخصیت‌های داستان است. هم‌چنین شخصیت‌های مثبت داستان؛ یعنی پونی‌ها در دفعات متعددی سعی می‌کنند که از قدرتشان برای برقراری صلح و دوستی در میان مردم استفاده کنند. در طول داستان مشکلات بسیاری برای پونی‌ها و کوالایت ایجاد می‌شود؛ اما آن‌ها اجازه نمی‌دهند که این مشکلات جلوی رسیدنشان به هدف مورد نظرشان را بگیرد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

این محصول دارای شخصیت‌های مثبت و منفی است، شخصیت مثبت، پونی‌‌ها و پرنسس‌ها و شخصیت‌های منفی نیز تمپست و سلطان طوفان هستند. آن‌ها با یکدیگر به مقابله می‌پردازند. پونی‌ها انگیزۀ بالایی دارند و برای رسیدن به هدف خود تلاش می‌کنند، آن‌ها می‌دانند که برای رسیدن به هدف باید کار تیمی داشته باشند و تک‌رَوی نمی‌تواند راه مناسبی باشد. آن‌ها در برابر مشکلات تسلیم نمی‌شوند و با استفاده از دوستی و رفاقت میان اعضای گروهشان در مقابل مشکلات می‌ایستند. بعد از رسیدن پونی‌ها به شهر سلطان عقاب‌ها، اتفاق مهمی می‌افتد، در اینجا شخصیت‌های مثبت برای به‌دست‌آوردن جواهری که می‌تواند طلسم را از بین ببرد، به سلطان عقاب‌ها دروغ می‌گویند و سعی دارند اورا فریب دهند؛ اما در ادامه متوجه می‌شوند که کارشان اشتباه است.

ادامه متن

دربارۀ قدرت‌های جادویی و واقعیت آن‌ها صحبت کنید.

چه راه‌هایی برای مقابله با پادشاه طوفان‌ وجود داشت؟

اگر او جای کوالایت بود، برای به‌دست‌آوردن جواهر به پادشاه عقاب‌ها دروغ می‌گفت و او را فریب می‌داد؟

خلاصه: اگر او جای کوالایت بود، برای به‌دست‌آوردن جواهر به پادشاه عقاب‌ها دروغ می‌گفت و او را فریب می‌داد؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه