• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن پنگوئن‌های ماداگاسکار (Penguins Of Madagascar )

author-img

توسط : امیرحسین کهوندی فاضل ارزیاب کدومو

11 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 7 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  چند پنگوئن کوچک زندگی هیجان‌انگیزی را در نقاط مختلف جهان تجربه می‌کنند. آن‌ها قصد دارند هم‌نوعان خود را از خطر نابودی نجات دهند. «پنگوئن‌های ماداگاسکار» دنباله‌ی انیمیشن موفق «ماداگاسکار» است و در سال 2014 ساخته شده است.

سال 2014 92 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن یک محصول جانبی (مشتق) از انیمیشن موفق «ماداگاسکار» است. برخی صحنه‌ها همچون تعقیب‌وگریز، سقوط و انفجار در انیمیشن وجود دارد؛ اما به دلیل صدمه‌ندیدن شخصیت‌ها شدت خشونت آن‌ها بالا نیست. ربوده‌شدن پنگوئن‌ها توسط شخصیت منفی داستان و تصور اشتباه پنگوئن‌ها از مرگ یکی از دوستان خود، ممکن است برای برخی مخاطبان کم‌سن‌وسال آزاردهنده باشد. ناهنجاری خاصی در این انیمیشن دیده نمی‌شود. داستان و نوع روایت آن به‌گونه‌ای است که کودکان با سن پایین نیز در فهم آن مشکلی نخواهند داشت.

والدین باید بدانند مفاهیم آموزنده‌ای همچون دوستی، صمیمیت، فداکاری و کار گروهی در انیمیشن گنجانده شده است. پنگوئن‌ها دارای یک گروه دوستی هستند و با صمیمت و همکاری به موفقیت می‌رسند. شخصیت پنگوئن‌ها نیز مثبت و دوست‌داشتنی است.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

کدام پنگوئن را بیشتر دوست داری؟ چرا؟

دلیل نفرت «دیو» از پنگوئن‌ها چه بود؟ آیا رفتار او نسبت به آن‌ها صحیح بود؟

ادامه متن

داستان اثر

گروهی از «پنگوئن‌ها» به نام‌های «اسکیپر»، «کوالسکی» و «ریکو» برای نجات یک تخم پنگوئن از گروه و محل زندگی خود دور می‌شوند. با شکسته‌شدن تخم، پنگوئنی به نام «پرایوت» به دنیا می‌آید. سال‌ها بعد آن‌ها پس از گذراندن مدتی در باغ‌وحش، به سیرک می‌پیوندند؛ اما در شب تولد ده‌سالگی پرایوت توسط «دکتر براین» ربوده می‌شوند. دکتر براین در واقع یک «هشت‌پا» به نام «دیو» است که به دلیل نفرت از پنگوئن‌ها قصد نابودی آن‌ها را دارد. علت نفرت دیو نسبت به پنگوئن‌ها، توجه زیاد مردم به آن‌ها و عدم علاقه‌ی مردم نسبت به هشت‌پاهاست. پنگوئن‌ها در «ونیز» موفق به فرار از دست دیو می‌شوند؛ اما به کمک گروه مخفی حیوانات تصمیم می‌گیرند با دیو مبارزه کنند. دیو یا همان دکتر براین، تمامی پنگوئن‌های جهان را می‌رباید و در «شانگهای» نیز موفق به ربودن پرایوت می‌شود. دیو با استفاده از یک داروی خاص همه پنگوئن‌ها را به موجودات ترسناک و زشتی تبدیل می‌کند. با همکاری اسکیپر، کوالسکی، ‌ریکو و گروه مخفی حیوانات دیو دستگیر می‌شود. برای بازگرداندن پنگوئن‌ها به حالت اصلی، پرایوت وارد دستگاه ساخته‌شده توسط دیو می‌شود و با استفاده از عشق و محبت خود پنگوئن‌ها را به حالت اولیه خود بازمی‌گرداند.

جزئیات اثر

کارگردان / مؤلف: Eric Darnell, Simon J. Smith / اریک دارنل، سیمون اسمیت

نویسنده / مترجم: Michael Colton, John Aboud / مایکل کولتون، جان ابود

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد پنگوئن‌های ماداگاسکار

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>