• امروز : ۹ اسفند ۱۳۹۹

پرنسس قوها: افسانه خانواده‌ی سلطنتی

بررسی تخصصی انیمیشن A Royal family Tale The Swan Princess

پرنسس قوها: افسانه خانواده‌ی سلطنتی

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

8 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«افسانه پرنسس قو» داستان پرنسس مهربانی به نام اودت است که نویددهنده‌ی بازگشت عصر خوبی­ها به سرزمین است و به همراه همسرش، پرنسس درک، به مردم کمک می­کند؛ اما نیرویی اهریمنی که به‌دنبال افزایش قدرت و فرمانروایی بر مردم است، افسانه را تغییر می­دهد و سنجاب­ها را مجبور به مرگ پرنسس می­کند. نمایش نیرویی ماورایی و درگیری فیزیکی ممکن است برای کودکان ترسناک باشد.

سال 2014 82 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

هیولا برای به‌دست‌آورن قدرت زیاد و ازبین‌بردن خوبیها پرنس درک، همسر پرنسس قو را شکنجه میکند و به سنجاب ها دستور میدهد تا پرنسس قو را بکشند. سنجاب ها زمانی‌که پرنسس را در تله می اندازند، با تیرهای سمی به‌سمت او تیراندازی می کنند؛ اما او نجات پیدا می کند و درنهایت با کمک سنجاب ها موفق می شود هیولا را شکست دهد. فانتزی‌بودن داستان می‌تواند از شدت خشونت اثر بکاهد.

جزئیات
ترس

هیولا نیرویی اهریمنی و موجودی ترسناک است که مانند دودی سیاه‌رنگ است. نمایش هیولا و درگیری او با پرنسس قو، باعث ایجاد ترس و دلهره در کودکان می¬شود. آتش‌سوزی جنگل توسط هیولا، باعث فوت مردی می¬شود که به همراه دخترش در جنگل زندگی می¬کرد، مرگ والدین برای کودکان ناراحت‌کننده است و نمایش آن در این سن، مناسب نیست.

جزئیات
پیام مثبت

از پیام های مثبت انیمیشن همکاری و تلاش برای بازگشت خوبی است. پرنسس اودت که نامش در افسانه قو هم آمده است، برای جلوگیری از نابودی خوبی ها و فرمانروایی هیولا، با نیرویی اهریمنی که به‌دنبال قدرت اول در جهان است، درگیر می¬شود و در این مسیر حیوانات جنگل به کمکش می¬آیند.

جزئیات
الگوی مثبت

پرنسس اودت زن مهربانی است که به مردم سرزمینش کمک میکند و آلیس را (دختری که پدرش را در آتش‌سوزی از دست میدهد) به فرزندخواندگی می¬پذیرد. او برای حفظ سنگ درخشان و بازگشت خوبی ها با هیولا، (نیروی اهریمنی که به‌دنبال قدرت زیاد و فرمانروایی بر همه است) مبارزه میکند و او را شکست می¬دهد.

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن «پرنسس قوها: افسانه خانواده‌ی سلطنتی» داستان پرنسس مهربانی است که به مردم کمک می­کند و برای بازگشت عصر خوبی­ها به سرزمینشان، با نیرویی اهریمنی به نام هیولا درگیر می­شود. هیولا به دلیل اینکه مانند دودی سیاه‌رنگ نمایش داده می‌شود، ممکن است برای کودکان موجودی عجیب باشد و آن­ها را بترساند. نمایش مرگ والدین در این سن برای کودکان مناسب نیست و آن­ها را ناراحت می­کند. بهتر است بعد از تماشای صحنه مرگ پدر آلیس، با فرزندتان همدردی کنید و درصورت نیاز او را در آغوش بگیرید. کودکان کم‌سن‌تر از صحنه‌های جدایی والدین و فرزندانشان احساس ناراحتی زیادی می‌کنند.

با فرزندتان درباره‌ی احساسش نسبت به انیمیشن و رفتار شخصیت­ها مانند پرنسس قو و کمک­هایش به مردم، بدجنس‌بودن هیولا و دلیل کمک­ سنجاب­ها به پرنسس قو گفت‌وگو کنید.

خلاصه: نمایش نیرویی ماورایی که مانند دودی سیاه‌رنگ است، ممکن است برای کودکان ترسناک باشد.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

دلیل دشمنی هیولا با پرنسس قو چه بود؟

چرا هیولا به‌دنبال سنگ درخشان بود؟

چرا سنجاب­ها به پرنسس قو کمک کردند؟

پرنسس قو چه ویژگی­های مثبتی داشت؟

تو از کدام صحنه‌های انیمیشن ترسیدی؟

خلاصه: به‌نظرت دلیل دشمنی هیولا با پرنسس قو چه بود؟

داستان انیمیشن

نیروی اهریمنی به نام «هیولا» به‌دنبال این است که بیشترین قدرت را در دنیا به‌دست بیاورد و بر همه حمکرانی کند؛ اما روی تخته‌سنگی در جنگل افسانه­­ای به نام «پرنسس قو» نوشته شده است که نویددهنده‌ی بازگشت عصر خوبی­ها به سرزمین است. هیولا برای جلوگیری از این کار، نوشته تخته‌سنگ را تغییر می­دهد و سنجاب­ها را به ازبین‌بردن پرنسس قو مجبور می­کند. پرنسس قو که «اودت» نام دارد، بعد از ازدواج با «پرنس درک»، به مردم سرزمین کمک می­کنند. هیولا که برای مرگ پرنسس اودت و همسرش عجله دارد، در زمان بازگشت آن‌دو به قصر، جنگل را آتش می­زند و به‌همین‌خاطر مردی که همراه دخترش در جنگل زندگی می‌کرد، می­میرد. او قبل از مرگش از پرنس درک درخواست می­کند که مراقب دخترش، «آلیس»، باشد. بعد از مرگ پدر آلیس، پرنس و همسرش، آلیس را به قصر می­برند و از او مراقبت می­کنند. هیولا که متوجه علاقه پرنسس قو به آلیس می­شود، نقشه دزدیدن او را می­کشد تا به این بهانه پرنسس قو را به غارش بکشاند. بعد از دزدیده‌شدن آلیس، پرنس درک و پرنسس اودت به‌دنبال او می­روند و با کمک­های سنجاب دانایی به نام «اسکالین» موفق می‌شوند آلیس را پیدا کنند و هیولا را شکست دهند.

ادامه متن

جزئیات انیمیشن

کارگردان / مولف: Richard Rich / ریچارد ریچ

نویسنده / مترجم: Brian Nissen, Richard Rich/ برین نیسن

نام تهیه کننده: Jared F. Brown, Richard Rich/ جرادف براون، ریچارد ریچ

نام بازیگران:

نام شخصیت‌ها:

پرنسس اودت: زن مهربانی که به مردم سرزمینش کمک می­کند و برای بازگشت خوبی­ها با هیولا مبارزه می­کند، آلیس: دختری که پدرش را در آتش‌سوزی از دست می­دهد و پرنس درک و پرنسس اودت، او را به فرزندخواندگی می­پذیرند،

هیولا: نیروی اهریمنی که به‌دنبال قدرت زیاد و فرمانروایی بر همه است و به‌همین‌خاطر با پرنسس اودت درگیر می‌شود،

پرنس درک: مرد مهربانی که همسر پرنسس اودت است و برای مبارزه با هیولا به او کمک می­کند.

کشور سازنده: آمریکا، کره‌ی جنوبی

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه