• امروز : 30 فروردین 1403
logo

نقد و بررسی انیمیشن پرنسس قدرتمند (Princess Power)

author-img

توسط : ریحانه علیپور ارزیاب کدومو

10 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

5188 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 4 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

محصول سال 2023 در ژانر ماجراجویی، داستان چهار شاهزاده خانم را دنبال می‌کند که به مردم سرزمینشان کمک می‌کنند. این سریال انیمیشن که از روی یک کتاب کودک ساخته شده در خلال ماجراهای کمدی و کودکانه به بیان مفاهیمی همچون اهمیت کمک به حل مشکلات دیگران در قالب کار گروهی می‌پردازد. وجود کاراکترهای همجنس‌گرا در نقش والدین نیز از نکات منفی این اثر است.

ژانر : کمدی ماجراجویی

سال 2023 یک فصل/ 14 قسمت/ هر قسمت 15 دقیقه جزئیات کامل اثر
3 مناسب خانواده 4 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

این محصول، داستان چهار دختربچه را روایت می‌کند که در یک دنیای فانتزی زندگی می‌کنند و هر کدام شاهزاده‌ی یک سرزمین میوه‌ای هستند. از آنجایی که انیمیشن از روی کتاب کودک «پرنسس‌ها شلوار می‌پوشند» به نویسندگی «ساوانا گاتری» ساخته شده، تلاش می‌کند به قدرت‌های دخترانه با دیدگاه‌ فمنیستی تاکید کند که البته پیام‌های این نوع دیدگاه در نهایت متناقض و مبهم از آب در آمده است.

ایده‌ی اصلی داستان نمایش مهارت‌های دختران به صورت گروهی است، البته با تاکید بر این نکته که دختران هنگام فعالیت‌های بدنی شلوار می‌پوشند و آنچه می‌پوشیم مهم نیست، با این حال شخصیت‌ها در برخی قسمت‌ها با پیراهن‌های مجلسی نیز دیده می‌شوند. در حالی که این موضوع از ابتدا بدیهی بود و هر موقعیتی لباس خاص خود را می‌طلبد. نکته‌ی جالب اینجاست وقتی دخترها باید آماده‌ی ماموریت جدید شوند، یک آویز بزرگ پر از شلوارها و تی‌شرت‌های مختلف نشان داده می‌شود. آن‌ها در اتاق‌های پر از وسایل و لباس‌های رنگارنگ زندگی می‌کنند و این موضوع بیشتر از هر پیام دیگری مخاطب کودک را به خود جذب می‌کند. شخصیت‌ها، به ظاهر فرد در زمینه لباس اهمیت زیادی قائل هستند و واژه‌های «شیک بودن و سلطنتی بودن» به کار برده می‌شود. تبلیغ مصرف‌گرایی برای کودکان که به صورت غیرمستقیم آموزش داده می‌شود، نیازمند توجه والدین است. خانواده‌ها می‌توانند خودشان با الگوی صحیح مصرف و همینطور آموزش‌های اقتصادی متناسب با سن کودک، در عمل فرزندانشان را برای آینده و نگرش منطقی و آگاهانه نسب به استفاده از منابع مالی آماده کنند.

والدین باید بدانند «بئاتریس» یکی از دختربچه‌ها توسط دو فرد همجنسگرا به سرپرستی گرفته شده است.

خلاصه:

این سریال انیمیشن داستان دختربچه‌هایی است که در یک دنیای رنگارنگ و فانتزی کار تیمی را به نمایش می‌گذارند. نمایش زندگی مجلل شخصیت‌های داستان از پیام‌های غیر مستقیم و تاثیرگذار این محصول رسانه‌ای است که توجه والدین را می‌طلبد

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

کدام یک از شاهزاده‌ها را بیشتر دوست داری؟ چرا؟

کدام ویژگی شاهزاده‌ها برای تو جالب است؟

چرا کار گروهی و همکاری با یکدیگر مهم است؟

اگر در دنیای شاهزاده‌ها بودی، دوست داشتی چه کاری انجام دهی؟

برای کمک کردن به دیگران حتما باید یک شاهزاده بود؟ تو در چه کارهایی می‌توانی به دیگران کمک کنی؟ آیا تجربه کمک به دیگران را داری؟

خلاصه:

والدین می‌توانند با هدف تاکید بر نکات مثبت داستان، در مورد کمک به دیگران و کار گروهی با فرزندانشان گفت‌وگو کنند.

داستان اثر

یک سرزمین میوه‌ای به چهار بخش تقسیم شده و در هر بخش که نماینده یک میوه است، یک شاهزاده خانم زندگی می‌کند. در هرقسمت شخصیت‌های اصلی به صورت تیمی به افرادی که در موقعیت سخت و دشواری قرار دارند، کمک می‌کنند. کمک به تمیز کردن اتاق، کمک به خواهر کایرا برای یافتن تاج سلطنتی، نجات یک نهنگ، حل مشکل قطعی برق در سرزمین میوه‌ای، کمک به خانواده ریتا برای انجام ماموریت‌های سلطنتی، کمک به یک دختر نابینا در بازی فوتبال و ... داستان برخی از قسمت‌ها است.

جزئیات اثر

کارگردان: Donna Brockopp/ Katya Bowser/ دونا براکاپ/ کتیا بازر

نویسنده: Elise Allen/ الیز آلن

نام تهیه کننده: Elise Allen/ الیز آلن

نام بازیگران:

Alanna Ubach/ Trinity Jo-Li Bliss/ Dana Heath/ Madison Calderon/ Luna Bella Zamora

الانا یوباک/ ترینیتی جو لی‌بلیس/ دانا هیث/ مدیسون کالدرون/ لونا بلا زامورا

نام شخصیت ها:

پنه‌لوپه (پنی): دختری سفیدپوست با موها و چشم‌های تیره است که شاهزاده قلمرو آناناس است.

ریتا: شاهزاده قلمرو تمشک است.

کایرا: دختری سیاهپوست که شاهزاده قلمرو کیوی است.

بئاتریس(بی): دختری با موهای نارنجی که شاهزاده قلمرو بلوبری است. بی، توسط دو مرد همجنس‌گرا به سرپرستی گرفته شده است.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Atomic Cartoons/ Flower Films (II)/ Netflix Studios

هشتگ: کمدی، ماجراجویی، فانتزی، دخترانه، انیمیشن دخترانه، پرنسسی، شاهزاده

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد پرنسس قدرتمند

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!