پرندگان خشمگین

بررسی تخصصی انیمیشن The Angry Birds

پرندگان خشمگین

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 6 دقیقه
7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«پرندگان خشمگین» براساس بازی محبوبی به همین نام در سال ۲۰۱۶ ساخته شده است. «رد»، «چانک» و «بمب» سه پرنده‌ی عصبانی هستند که اعضای جزیره آن‌ها را به شرکت در کلاس‌های کنترل خشم مجبور می‌کنند. همین سه پرنده‌ی عصبانی و منزوی، باعث نجات جزیره‌ی پرندگان از دست خوک‌های مهاجم می‌شوند.

سال 2016 84 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

با ورود پرندگان به جزیره‌ی خوک‌ها برای نجات تخم‌ها، خوک‌ها به‌وسیله‌ی سلاح و استفاده از بمب‌ها، تلاش می‌کنند تا پرندگان را ناموفق بگذارند. باتوجه به موفقیت پرندگان و عدم جراحت یا کشته‌شدن آن‌ها، شدت خشونت کاهش پیدا کرده است. اگرچه برخی رفتارهای رد و دوستانش به دلیل کنترل‌نکردن خشم است؛ اما این اقدامات صدمه‌ی چندانی به سایر افراد نمی‌زند.

جزئیات
ترس

این انیمیشن عاری از صحنه‌ی ترسناک است.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

شخصیت منفی انیمیشن؛ یعنی پادشاه خوک‌ها پس از ورود حیله‌گرانه به جزیره، درباره‌ی هدف خود از دوستی با پرندگان دروغ می‌گوید و درنهایت با سرقت تخم‌ها، به پرندگان صدمه می‌زند. بااین‌وجود به دلیل آنکه دروغ‌گویی به‌وسیله‌ی شخصیت منفی انجام شده و این رذیله‌ی اخلاقی به‌شاخصِ شخصیت منفی تبدیل شده است، ناهنجاری اجتماعی شدت چندانی پیدا نمی‌کند.

جزئیات
پیام مثبت

این انیمیشن به‌خوبی مفهوم همکاری و کار گروهی را به تصویر می‌کشد. رد، چانک و بمب با کار گروهی و همکاری بالا همراه با پرندگان، موفق به شکست خوک‌ها و نجات تخم‌های پرندگان می‌شوند. رد اگرچه در آغاز داستان هیچ دوستی ندارد؛ اما در پایان دوستان خوبی مانند چانک و بمب پیدا می‌کند و گروه دوستی آنان تشکیل می‌شود. بنابراین «پرندگان خشمگین» اهمیت روابط دوستانه و تشکیل گروه دوستی را به کودکان می‌آموزد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

رد در ابتدا فردی منزوی و بی‌مسئولیت است که مردم به او اهمیتی نمی‌دهند؛ اما با گذشت زمان و در برهه‌ای حساس، او با مسئولیت‌پذیری و شجاعت، رهبری پرندگان را برعهده می‌گیرد و باعث نجات جزیره و تخم‌های پرندگان می‌شود و خود را به الگو و قهرمان جدید جزیره‌ی پرندگان تبدیل می‌کند.

از فرزندتان بخواهید نظرش را درباره‌ی انیمیشن بیان کند. اگر فرزندتان تجربه بازی‌کردن «پرندگان خشمگین» را داشته است، از او بخواهید این دو اثر را با هم مقایسه کند.

عامل موفقیت رد در مبارزه با خوک‌ها چیست؟

با توجه به داستان، با کودک خود درباره‌ی گروه دوستی سخن بگویید.

پادشاه خوک‌ها دارای چه ویژگی‌هایی بود؟ در بین گفت‌وگو درباره‌ی این سؤال به دروغ‌گویی و حیله‌گری شخصیت منفی انیمیشن اشاره کنید.

خلاصه: پادشاه خوک‌ها دارای چه ویژگی‌هایی بود؟ درحین گفت‌وگو درباره‌‌ی این سؤال به دروغ‌گویی و حیله‌گری شخصیت منفی انیمیشن اشاره کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه