• امروز : 18 بهمن 1401
logo

نقد و بررسی انیمیشن پرندگان خشمگین (Angry Birds Toons)

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 سال پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

862 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 7 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

چاک و قرمز در تلاش هستند که تیروکمانی را به قله‌ی کوه ببرند، چاک اشتباهاتی انجام می‌دهد که موجب صدمه‌دیدن خودش و دوستش، قرمز، می‌شود؛ اما چاک از تمام این موقعیت‌ها سالم بیرون می‌آید.

سال 2013 2 دقیقه جزئیات کامل اثر
1 مناسب خانواده نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

در این انیمیشن دو شخصیت اصلی به نام‌های چاک و قرمز وجود دارند که هیچ‌کدام سخن نمی‌گویند. (این انیمیشن بی‌کلام است) تمام هدف و روند داستان باید از حرکات آن‌ها و کارهایی که انجام می‌دهند، برداشت شود. لازم است بدانید در انیمیشن خشونت‌های فیزیکی رخ می‌دهد؛ مانند سقوط جسمی سنگین روی بدن چاک که پرنده‌ای کوچک است و او از این موقعیت سالم بیرون می‌آید. طبیعتاً در دنیای واقعی نتیجه‌ای شبیه به نتیجه‌ای که در داستان دیدیم رخ نمی‌دهد. البته ناظر به رده‌ی سنی که برای محصول درنظر گرفته شده است، احتمالاً فرزند شما غیرواقعی‌بودن فضای داستان را درک می‌کند.

خلاصه: داستان کوتاه است و گفت‌وگویی بین شخصیت‌ها شکل نمی‌گیرد، پس فهم آن برای کودک شما آسان است. با او درباره‌ی انیمیشن صحبت کنید و اجازه دهید او داستان را با محوریت خودش برای شما تعریف کند. به او گوشزد کنید که دنیای انیمیشن و دنیای واقعی باهم تفاوت دارد.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

از کودک خود بخواهید تا سیر داستان را تعریف کند. این کار باعث می‌شود تا نتیجه‌گیری درستی از داستان داشته باشد.

از او بخواهید دنیای انیمیشن و دنیای واقعی را باهم مقایسه کند.

ادامه متن

داستان اثر

«چاک»، پرنده‌ی زردرنگ، تیروکمان غول‌پیکری را به بالای قله، پیش «قرمز» می‌برد تا از آن برای حمله استفاده کنند. در راه تیروکمان از دست او رها می‌شود و روی سرش فرود می‌آید؛ اما چاک زنده بیرون می‌آید و بلافاصله سالم و بدون هیچ‌گونه آسیبی می‌ایستد، گویا جسمش ژله‌ای است. او بر اثر اشتباهی باعث سقوط دوستش، قرمز، می‌شود. بعد از اینکه متوجه افتادن قرمز می‌شود، به کمک او می‌شتابد تا از برخورد او با زمین جلوگیری کند. سطلی را می‌آورد و پایین کوه می‌گذارد. چاک برای اینکه از سفتی سطل بکاهد، با منقارش آب می‌آورد و آن را پر می‌کند. در این بین قرمز هنوز درحال سقوط است و این کمی غیرواقعی جلوه می‌کند. در آخر متوجه می‌شود سطل پر از آب را در جای اشتباهی قرار داده است و قرمز جای دیگری به زمین می‌رسد؛ اما دیگر سطل سنگین شده است و نمی‌تواند آن را تکان دهد. پس خودش دست به کار می‌شود و برای نجات دوستش می‌شتابد. قرمز روی چاک فرود می‌آید؛ ولی چاک بازهم سالم می‌ماند. در آخر تیروکمانی که بالای کوه ثابت شده بود، می‌لغزد و سقوط می‌کند. در نگاه اول مخاطب فکر می‌کند این‌بار هم چاک زیر تیروکمان مانده است؛ ولی در آخر می‌بینیم که او سالم و درجای دیگری است.

جزئیات اثر

کارگردان/ مؤلف: Christopher Sadler / کریستوفر سادلر

نویسنده/ مترجم: Ian Carney / آین کارنی

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد پرندگان خشمگین

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!