پرندگان خشمگین

بررسی تخصصی انیمیشن Angry Birds Toons

پرندگان خشمگین

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

چاک و قرمز در تلاش هستند که تیروکمانی را به قله‌ی کوه ببرند، چاک اشتباهاتی انجام می‌دهد که موجب صدمه‌دیدن خودش و دوستش، قرمز، می‌شود؛ اما چاک از تمام این موقعیت‌ها سالم بیرون می‌آید.

سال 2013 2 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

تیروکمان روی سر چاک می‌افتد؛ ولی او به‌طرز غیرقابل باوری زنده و سالم بیرون می‌آید. سپس با اشتباهی باعث سقوط قرمز می‌شود، صحنه‌ی سقوط بسیار آهسته و کند است. در ادامه قرمز با سقوط از ارتفاع بسیار بلندی، روی چاک می‌افتد؛ اما او باز هم سالم می‌ماند.

جزئیات
ترس

ممکن است به‌خاطر سقوط‌های پی‌درپی که در داستان رخ می‌دهد، ترسی در کودک ایجاد شود که البته فانتزی‌بودن لحظات و نجات‌یافتنِ شخصیت‌ها از آن ترس می‌کاهد. سقوط قرمز از قله‌ی کوه نیز چون صحنه‌ی آهسته‌ای دارد، با کمی طنز همراه است و در آخر نجات پیدا می‌کند، ترس آن‌چنانی را در کودک به‌وجود نخواهد آورد.

جزئیات
پیام مثبت

در کل داستان چاک درحال کمک‌کردن به دوستش برای انجام کارها یا نجات او از موقعیت‌های خطرناک است.

جزئیات
الگوی مثبت

چاک از تمام توان خودش برای کمک به دوستش، قرمز، استفاده می‌کند. او در صحنه‌ای در اواخر داستان وقتی از رسیدن سطل آب به جایی که قرار است قرمز سقوط کند، ناامید می‌شود، خودش را دربرابر او قرار می‌دهد تا از آسیب‌دیدن دوستش جلوگیری کند. او الگوی مناسبی برای یادگیری کمک‌کردن به یکدیگر در روابط دوستانه است.

از کودک خود بخواهید تا سیر داستان را تعریف کند. این کار باعث می‌شود تا نتیجه‌گیری درستی از داستان داشته باشد.

از او بخواهید دنیای انیمیشن و دنیای واقعی را باهم مقایسه کند.

خلاصه: درباره‌ی سیر داستان و ویژگی‌های شخصیت‌های اصلی داستان از کودک خود سؤال کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه