پرندگان خشمگین ۲

بررسی تخصصی انیمیشن The Angry Birds 2

پرندگان خشمگین ۲

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

7 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه
7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

پرندگان خشمگین وارد یک ماجراجویی جدید می‌شوند ، در حالی که پادشاه خوک‌ها در حال طراحی نقشه‌ای برای انتقامی سخت از آنها است، پرندگان و خوکها، متوجه دشمنی مشترک میشوند؛ عقابها!

سال 2019 96 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

در ابتدای فیلم، پرتاب کردن اشیا از جزیره خوک ها به جزیره پرندگان و بالعکس، اگرچه فانتزی، اما صحنه هایی خشونت آمیز خلق کرده است. همچنین در یک مورد، زد و خورد با عقاب نگهبان و بیهوش شدن او، استفاده از ناسزاهای ملایم مثل «خنگ»، سوختن جزیره ها بر اثر حمله زتا، تحقیر شدن قرمزی و طرد شدن او و تحقیر ایتن توسط زتا و شکنجه و زندانی کردن مهندس و قرمزی و سیلور در یخ ها توسط زتا، صحنه های دیگری هستند که محتوای خشونت آمیز دارند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

مواجهه بچه ها با مار، اگرچه فانتزی، اما ترسناک است. همچنین سقوط قرمزی و سیلور و بچه ها در چند صحنه، از ارتفاع زیاد، میتواند دلهره آور باشد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

دروغگویی ایتن درباره زتا، دروغ یکی از دستیاران زتا درباره زمان تولید بمب، سرپا دستشویی کردن، دزدیدن کارت ورود از یکی از عقابهای محافظ ، در یک صحنه خوردن نوشیدنی الکلی توسط سیلور و قرمزی و پرخوری قرمزی در ابتدای فیلم، حاوی ناهنجاری های اجتماعی هستند.

جزئیات
پیام مثبت

همکاری گروهی خوک ها و پرندگان برای از کار انداختن ابر سلاح، شجاعت و استقامت برای رسیدن به هدف از طرف قرمزی، سیلور، کورتنی و دیگر اعضای گروه، پشیمانی از رفتارهای بد گذشته توسط زتا و قرمزی و پذیرش این پشیمانی از طرف دیگران، از جمله پیام های مثبت این انیمیشن است.

جزئیات
الگوی مثبت

رمزی، در نهایت، نحوه تعامل درست با دیگران را می آموزد و یاد میگیرد بجای شهرت و قدرت خود، به فکر اهداف گروه باشد. سیلور، شخصیتی حسابگر، دقیق و باهوش دارد، زتا اگرچه مرتکب اعمالی خشونت آمیز شد، اما در انتها پشیمان شد و علت کارهایش مشخص شد و تلویحا عذرخواهی کرد. همچنین کورتنی نیز شخصیتی صادق دارد که تمام تلاشش را برای پیشبرد اهداف گروه به کار میگیرد. بچه ها نیز، با شجاعت، به دنبال برگرداندن خواهر و برادرهای خود بودند. البته این نکته قابل توجه است که اینگونه تنها و بدون اطلاع پدر و مادر، خطر کردن برای جبران اشتباهات، برای این سن، میتواند الگویی منفی باشد.

ادامه متن
پیامدهای خودخواهی های قرمزی چیست؟ آیا قرمزی در انتهای داستان شخصیت دوست داشتنی تری بود یا در ابتدا؟ اینکه اهالی دو جزیره، بجای انتقام جویی از زتا، او را بخشیدند، چه اثراتی دارد؟ اگر ایتن در ابتدا، ماجرا را صادقانه برای قرمزی و دیگران تعریف میکرد، آنها نمیتواستند مانع خرابی های بعدی شوند؟ آیا ورود بی اجازه کورتنی و دوستانش به خانه قرمزی کار درستی بود؟ آیا دزدیدن کارت ورود یکی از عقاب ها توسط پرنده ها و خوک ها، راه درستی برای رسیدن به هدف بود؟ آیا بهتر نبود بچه ها به جای اینکه خود به دنبال خواهر و برادرهایشان به دل دریا بزنند، پدر و مادرشان را خبر میکردند  

خلاصه: پیامدهای خودخواهی چیست؟ آیا قرمزی در انتهای داستان شخصیت دوست داشتنی تری بود یا در ابتدا؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه