• امروز : ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

پرندگان خشمگین ۲

پرندگان خشمگین ۲

بررسی تخصصی انیمیشن The Angry Birds 2

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 سال پیش مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

پرندگان خشمگین وارد یک ماجراجویی جدید می‌شوند ، در حالی که پادشاه خوک‌ها در حال طراحی نقشه‌ای برای انتقامی سخت از آنها است، پرندگان و خوکها، متوجه دشمنی مشترک میشوند؛ عقابها!

سال 2019 96 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بر اساس 1 رأی

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

در ابتدای فیلم، پرتاب کردن اشیا از جزیره خوک ها به جزیره پرندگان و بالعکس، اگرچه فانتزی، اما صحنه هایی خشونت آمیز خلق کرده است. همچنین در یک مورد، زد و خورد با عقاب نگهبان و بیهوش شدن او، استفاده از ناسزاهای ملایم مثل «خنگ»، سوختن جزیره ها بر اثر حمله زتا، تحقیر شدن قرمزی و طرد شدن او و تحقیر ایتن توسط زتا و شکنجه و زندانی کردن مهندس و قرمزی و سیلور در یخ ها توسط زتا، صحنه های دیگری هستند که محتوای خشونت آمیز دارند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

مواجهه بچه ها با مار، اگرچه فانتزی، اما ترسناک است. همچنین سقوط قرمزی و سیلور و بچه ها در چند صحنه، از ارتفاع زیاد، میتواند دلهره آور باشد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

دروغگویی ایتن درباره زتا، دروغ یکی از دستیاران زتا درباره زمان تولید بمب، سرپا دستشویی کردن، دزدیدن کارت ورود از یکی از عقابهای محافظ ، در یک صحنه خوردن نوشیدنی الکلی توسط سیلور و قرمزی و پرخوری قرمزی در ابتدای فیلم، حاوی ناهنجاری های اجتماعی هستند.

جزئیات
پیام مثبت

همکاری گروهی خوک ها و پرندگان برای از کار انداختن ابر سلاح، شجاعت و استقامت برای رسیدن به هدف از طرف قرمزی، سیلور، کورتنی و دیگر اعضای گروه، پشیمانی از رفتارهای بد گذشته توسط زتا و قرمزی و پذیرش این پشیمانی از طرف دیگران، از جمله پیام های مثبت این انیمیشن است.

جزئیات
الگوی مثبت

رمزی، در نهایت، نحوه تعامل درست با دیگران را می آموزد و یاد میگیرد بجای شهرت و قدرت خود، به فکر اهداف گروه باشد. سیلور، شخصیتی حسابگر، دقیق و باهوش دارد، زتا اگرچه مرتکب اعمالی خشونت آمیز شد، اما در انتها پشیمان شد و علت کارهایش مشخص شد و تلویحا عذرخواهی کرد. همچنین کورتنی نیز شخصیتی صادق دارد که تمام تلاشش را برای پیشبرد اهداف گروه به کار میگیرد. بچه ها نیز، با شجاعت، به دنبال برگرداندن خواهر و برادرهای خود بودند. البته این نکته قابل توجه است که اینگونه تنها و بدون اطلاع پدر و مادر، خطر کردن برای جبران اشتباهات، برای این سن، میتواند الگویی منفی باشد.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

والدین لازم است بدانند که این انیمیشن، در برخی موارد، حاوی صحنه هایی خشونت آمیز است، مثل حمله زتا با منجنیق به جزیره پرندگان و آتش گرفتن خانه آنها، شکنجه و حبس مهندس در یخ توسط زتا، برخی ناسزاهای خفیف مثل «خنگ». همچنین صحنه های دلهره آور مثل سقوط قرمزی یا بچه پرنده ها از ارتفاع، مواجهه بچه ها با مار و ناهنجاری هایی از جمله پرخوری از جانب قرمزی، دروغگویی ایتن، دزدی دوستان قرمزی از یکی از عقاب ها و یک مورد شرب خمر و بوسه و چند مورد رقص نیز به چشم میخورد. همچنین رابطه سیلور و قرمزی و زتا و ایتن نیز در نهایتا به یک رابطه عشقی منجر میشود. در این اثر، سه بچه پرنده، برای جبران اشتباهشان، بدون اطلاع پدر و مادر، به دل دریا میزنند و جان خود را به خطر می اندازند.     خلاصه:بهتر است والدین درباره تحول زتا و قرمزی نسبت به ابتدای داستان، با کودکان خود صحبت کنند و اجازه دهند، کودک، خود نکات ظریف را متوجه شود.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

پیامدهای خودخواهی های قرمزی چیست؟ آیا قرمزی در انتهای داستان شخصیت دوست داشتنی تری بود یا در ابتدا؟ اینکه اهالی دو جزیره، بجای انتقام جویی از زتا، او را بخشیدند، چه اثراتی دارد؟ اگر ایتن در ابتدا، ماجرا را صادقانه برای قرمزی و دیگران تعریف میکرد، آنها نمیتواستند مانع خرابی های بعدی شوند؟ آیا ورود بی اجازه کورتنی و دوستانش به خانه قرمزی کار درستی بود؟ آیا دزدیدن کارت ورود یکی از عقاب ها توسط پرنده ها و خوک ها، راه درستی برای رسیدن به هدف بود؟ آیا بهتر نبود بچه ها به جای اینکه خود به دنبال خواهر و برادرهایشان به دل دریا بزنند، پدر و مادرشان را خبر میکردند  

خلاصه: پیامدهای خودخواهی چیست؟ آیا قرمزی در انتهای داستان شخصیت دوست داشتنی تری بود یا در ابتدا؟

داستان انیمیشن

قرمزی، بعد از نجات جزیره پرندگان در جنگ با خوک ها، تبدیل به قهرمان جزیره شده و با دوستانش، امنیت جزیره را تأمین میکند. همچنان که درگیری هایی جزئی بین پرندگان و خوک ها در جریان است، ناگهان پای جزیره عقاب ها نیز به میان کشیده میشود. گلوله هایی یخی از طرف جزیره عقاب ها به سمت جزیزه خوک ها شلیک میشود و همین، خوک ها را مجاب میکند که با پرندگان صلح کنند و به دشمن مشترک بپردازند. زیتا، عقابی که از زندگی در جزیره یخی عقاب ها خسته شده، به دنبال فتح جزیره پرندگان و جزیره خوک هاست و قرمزی، سیلور، چاک، بمب و ایتن از پرندگان و لئونارد، کورتنی و گری، از خوک ها، برای از کار انداختن ابرسلاح عقاب ها، راهی جزیره عقاب ها میشوند. از سوی دیگر، سه پرنده کوچک که مشغول بازی و شبیه سازی جنگ خوک ها و پرندگان بودند، خواهران و برادران خود را که هنوز در تخم بودند، در ساحل گم میکنند و برای پیدا کردن آنها راهی دریا میشوند. تیم راهی جزیره عقاب میشود، ایتن فاش میکند که زیتا قبلا نامزد او بوده ولی او، بخاطر عدم آمادگی برای ازدواج، در روز عروسی فرار کرده است و به خاطر همین جرئت مقابله با زیتا را ندارد و بر میگردد. باقی تیم راهی مکان نگهداری ابرسلاح میشوند ولی قرمز و سیلور، با بدبیاری، به چنگ زیتا می افتند و زندانی میشوند. زیتا نیز با کشف تکنولوژی ساخت سلاحی که به جزیره خوک ها و پرندگان برسد، فرمان نهایی حمله را صادر میکند و به سمت جزایر شلیک میکند. ایتن، که خانه خود و کل جزیره را در معرض نابودی میبیند، دوباره به سمت جزیه عقاب ها حرکت میکند. 10 دقیقه پیش از شروع حمله نهایی، سیلور و قرمزی، موفق میشوند فرار کنند و به بقیه تیم بپیوندند. آنها نقشه میکشند ابرسلاح را قبل از شلیک از کار بیاندازند، اما موفق نمیشوند و همگی اسیر میشوند. در این لحظه ایتن نیز سر میرسد و به دست و پای زیتا می افتد تا او را ببخشد و از حمله منصرف شود، اما زیتا اظهار میکند این کار را بخاطر کینه از او انجام نمیدهد و اصلا در این مدت به او فکر نکرده است. در همین حین، سیلور نقشه ای میکشد تا در هنگام شلیک ابرسلاح، گلوله ها به داخل سلاح برگردند و سلاح را نابود کنند. سیلور و چاک از حواس پرتی بقیه استفاده میکنند و نقشه را عملی میکنند و سلاح نابود میشود. پرندگان کوچک نیز، تخم ها را نزد ماری پیدا میکنند و با او درگیر میشوند و تخم ها را نجات میدهند و به جزیره پرندگان برمیگردند. زیتا پس از نابودی ابرسلاح، به کار بد خود پی میبرد، با ایتن آشتی میکند و بار دیگر با او ازدواج میکند و خوک ها و پرندگان و عقابها با هم صلح میکنند. از آن سو، پرندگان کوچک متوجه شکسته شدن تخم ها میشوند، اما در کمال ناباوری، به جای پرنده، از داخل تخمها، مار بیرون می آید. در همان لحظه مار با سه جوجه از راه میرسد و پرنده های کوچک متوجه میشوند اشتباها تخم های مار را برداشته اند. بچه مارها به مادرشان میرسند و جوجه پرنده ها به خانواده شان. در انتها، جوجه پرنده ها در حالی که حواس خواهر و برادرهایشان پرت است، راهی دریا میشوند.
ادامه متن

جزئیات انیمیشن

ژانر اثر:ماجراجویی

کارگردان:توروپ ون اورمان

بازیگران:جیسون سودیکیس- جش گد- دنی مک‌براید- لزلی جونز- ریچل بلوم

پیت- دیویدسون- استرلینگ کی براون

نویسنده: پیتر اکرمن

کمپانی ساخت :کلمبیا پیکچرز

کشور سازنده:امریکا و فنلاند

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : Elham talebi

۲۴ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 9+ گزارش نظر
مشکلات انیمیش های ساخت غرب

پرندگان خشمگین خیلی انیمیشن قشنگی بود اما از نظرمن اون سکانسی که پرنده نر و ماده رو هم دیگه میفتن و بقیه پرنده ها دارن بد نگاه میکنن، ( دقیقه 30:07) دقیقا مثالی هس از تحریک جنسی!در انمیشن متاسفانه من تحریک جنسی غیر مستقیم رو دیدم. ( اگه این دوتا پرنده روی هم میفتادن اما هیچکس هیچ واکنشی نشون نمیداد از نظر من مشکلی نداشت). و این قبیل مشکلاتی هستن که در اکثر آثار تولیدی کشورهای غربی دیده میشه : مشروبات الکلی، پارتی، تحریک جنسی مستقیم و غیر مستقیم، ازدواج سفید، بچه دار شدن قبل از ازدواج و عروسی، برهنگی های ورژن جدید ، نشان دادن حریم خصوصی مثل دستشویی کردن، نشان دادن خیانت و ایجاد بی اعتمادی ، خشونت خیلی زیاد و بیش از حد و….. به امید روزی که خودمون آثار فراوان پرمحتوا و سالم بسازیم و بزرگسال رو هم جذب کنیم.

مشاهده کامل

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه