• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

پرنده‌ی کارما

پرنده‌ی کارما

بررسی تخصصی انیمیشن Bird Karma

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

9 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

مرغ ماهی‌خواری که تمام ماهی‌های برکه‌ای را شکار می‌کرد، میان آن‌ها ماهی قرمزی را می‌بیند و بعد از زمینه‌چینی برای دوستی، او را هم می‌خورد. بی‌خبر از اینکه خوردن آن ماهی باعث مرگ خودش می‌شود.

سال 2018 4 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
پیام مثبت

ماهی قرمز با مهربانی و روحیه شاد خود (این ویژگی‌ها از رنگ و نوع طراحی صورتش مشخص است) سعی در دوستی با پرنده دارد؛ اما از حس صمیمیت او سوء‌استفاده می‌شود و در آخر کسی که از این مهربانی سوء‌استفاده کرده است، به‌سزای عمل خود می‌رسد.

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن داستان خوبی برای فهم درست این مطلب است که هرعملی، عکس‌العملی دربردارد. داستان مرغ ماهی‌خواری روایت می‌شود که بعد از شکار ماهی‌های برکه، به‌دنبال طعمه‌ی جدید و بهتری است تا اینکه ماهی قرمزی را پیدا می‌کند و به‌دنبال او و برای شکارش به راه می‌افتد، درنهایت با ایجاد حس امنیت و صمیمیت برای ماهی قرمز، او را می‌خورد. غافل از اینکه خوردن آن باعث خفه‌شدن و مرگ خودش می‌شود. در این میان نکاتی نیز ناظر بر حفاظت از محیط زیست و وضعیت اسفبار طبیعت مطرح می‌شود؛ اما بسیار گذرا و حاشیه‌ای است. والدین باید توجه داشته باشند چون این انیمیشن بی‌کلام است و مکالمه‌ای بین شخصیت‌ها شکل نمی‌گیرد، بهتر است برای فهم بهتر پیام داستان با فرزندتان درباره‌ی مفاهیم کلی انیمیشن گفت‌وگو کنید. از کودک خود بخواهید انگیزه‌ی شخصیت‌های داستان را شناسایی و با شما دراین‌باره گفت‌وگو کند تا شما بتوانید او را در فهم پیام داستان یاری کنید.

خلاصه: انیمیشن درباره‌ی عکس‌العمل کارهای ماست. اگر کار بدی انجام دهیم، جوابش را خواهیم گرفت. درباره‌ی مفاهیم اصلی داستان و اینکه انیمیشن قصد داشت چه چیزی را مطرح کند، با کودک خود گفت‌وگو کنید و او را در فهم پیام اصلی داستان یاری رسانید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

درباره‌ی ویژگی‌های مثبت و یا منفی شخصیت‌های داستان با کودک خود گفت‌وگو کنید.

با مطرح‌کردن ضرب‌المثل «هرعملی را عکس‌العملی است» برای کودک خود، از او بخواهید ربطش را با داستان برای شما شرح دهد.

آیا بلایی که سر مرغ ماهی‌خوار آمد، نتیجه‌ی کار خودش بود؟

خلاصه: از کودک خود درباره‌ی سیر داستان و نتیجه‌ای که می‌تواند از داستان بگیرد، سؤال کنید.

داستان انیمیشن

«مرغ ماهی‌خواری» به «برکه‌ای» می‌آید و به شکار ماهی‌ها مشغول می‌شود. فضای ترسیم‌شده خاکستری است تا اینکه «ماهی» قرمز و زیبایی را می‌بیند که او فضای اطراف خود را رنگی و زیبا می‌کند. مرغ ماهی‌خوار به‌دنبال او می‌دود، شنا می‌کند و بالا و پایین می‌پرد تا او را شکار کند. سرانجام از تلاش دست برمی‌دارد و می‌ایستد. ماهی به دور او می‌چرخد و اطراف مرغ ماهی‌خوار را رنگی می‌کند. ماهی حالا فکر می‌کند که آن‌ها باهم دوست هستند، به‌خاطر همین روی دست مرغ ماهی‌خوار که به‌سمت او دراز شده است، می‌پرد؛ اما پرنده او را می‌بلعد و فضا دوباره خاکستری و سرد می‌شود. پرنده بعد از خوردن آن ماهی قرمز خفه می‌شود و در آب می‌افتد و این‌بار ماهی‌ها هستند که او را طعمه‌ی غذای خود می‌کنند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان/ مؤلف: William Salazar/ ویلیام سالاز  

نویسنده/ مترجم: William Salazar/ ویلیام سالاز

نام تهیه‌کننده: Jeff Hermann / جف هرمان

نام شخصیت‌ها: مرغ ماهی‌خوار، ماهی قرمز

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: DreamWorks Animation / دریم ورکز انیمیشن

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد