پرشده

بررسی تخصصی انیمیشن Stuffed

پرشده

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن کوتاهی که شخصیت‌هایی شبیه به عروسک دارد. گربه‌ای را نمایش می‌دهد که سریع عصبانی می‌شود؛ ولی آشنایی با یک دوست منجر به تغییر رفتار او می‌شود.

سال 2019 6 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ترس

نمایش صحنه‌ی خارج‌شدن دود از شکم گربه‌ی عصبانی و تاریک‌شدن فضا در دو صحنه از فیلم، می‌تواند برای مخاطب کودک ترسناک باشد.

جزئیات
پیام مثبت

گربه‌ای که خیلی زود عصبانی می‌شود و این عصبانیت را بروز می‌دهد. این اخلاق باعث می‌شود تا دوستی نداشته باشد؛ اما دوست جدیدش که سعی می‌کند با او همراه شود، به او کمک می‌کند و درنهایت جلوی خشم او می‌ایستد و آن را از بین می‌برد. این انیمیشن نمایش می‌دهد که عصبانیت و خشم چگونه بروز پیدا می‌کند و باعث ازبین‌رفتن دوستی‌ها می‌شود.

جزئیات
الگوی مثبت

شخصیت گربه در این انیمیشن منفی نیست؛ ولی توانایی کنترل خشم خود را ندارد، او به شدت عصبانیت خود را بروز می‌دهد. این موضوع باعث ازبین‌رفتن دوستی‌اش با دیگران می‌شود؛ اما دوست جدیدی پیدا می‌کند که با محبت به او کمک می‌کند تا عصبانیت او از بین برود، البته این مفهوم به‌صورت انتزاعی به نمایش درآمده است. دوست جدید سعی می‌کند به او محبت کند و رفتارهای گربه را تحمل کند؛ ولی در آخر سعی می‌کند در مقابل خشم و عصبانیت گربه بایستد و او را کنترل کند.

ادامه متن

به بهانه‌ی این انیمیشن، با کودک خود درباره‌ی عصبانبت و کنترل خشم صحبت کنید.

این نکته را می‌توان از انیمیشن تذکر داد افرادی که زود عصبانی می‌شوند، دوستانی ندارند یا دوستان خود را از دست می‌دهند.

خلاصه: گفت‌وگو با فرزند درباره‌ی عصبانیت و نحوه‌ی کنترل خشم، گفت‌وگو پیرامون عواقبِ زودعصبانی‌شدن و ازدست‌دادن دوست.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه