• امروز : ۸ بهمن ۱۳۹۹

پدر

بررسی تخصصی انیمیشن

پدر

author-img

توسط : نرگس شفیعی ارزیاب کدومو

3 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن کوتاه و صامت «پدر» محصول «ایران» است که با شخصیت‌بخشی به چند لباس، آن‌ها را نمادی از اعضای خانواده قرار می‌دهد و با نمایش مقاومت پدر خانواده برای حفاظت از همسر و فرزندانش دربرابر طوفان، ارزش و جایگاه نقش پدر را نزد مخاطبان بالا می‌برد. به دلیل نمادین‌بودن انیمیشن ممکن است دریافت پیام داستان کمی برای کودکان در سنین پایین دشوار باشد؛ اما تماشای آن در کنار خانواده می‌تواند مؤثر واقع شود.

سال 2013 2 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
پیام مثبت

این انیمیشن مقاومت یک پدر را برای حفظ خانواده‌اش در برابر طوفان نمایش می‌دهد و ارزش و جایگاه پدر را نزد مخاطب بالا می‌برد.

جزئیات
الگوی مثبت

پالتوی مردانه که نماد یک پدر است، مقاومت زیادی در برابر طوفان از خودش نشان می‌دهد تا خانواده‌اش را حفظ کند.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

به کودکان در سنین پایین کمک کنید تا پیام انیمیشن را متوجه شوند و جریان داستان را برایشان توضیح دهید. باتوجه به پیام انیمیشن درباره‌ی لزوم قدردانی از پدر خانواده و حفظ احترام او، با فرزندان خود گفت‌وگو کنید. از فرزند خود بخواهید زحمات و محبت‌های پدرش را به‌خاطر بیاورد و اگر کوتاهی یا اشتباهی در برخورد با پدرش داشته است، آن را جبران کند.   خلاصه: باتوجه به پیام انیمیشن درباره‌ی لزوم قدردانی از پدر خانواده و حفظ احترام او، با فرزندان خود گفت‌وگو کنید.

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن کوتاه و صامت «پدر»، با شخصیت‌بخشی به چند لباس، آن‌ها را نمادی از اعضای خانواده قرار می‌دهد و با نمایش مقاومت پدر خانواده برای حفاظت از همسر و فرزندانش در‌برابر طوفان، ارزش و جایگاه نقش پدر را نزد مخاطبان بالا می‌برد. تماشای این انیمیشن می‌تواند برای خانواده‌ها مؤثر واقع شود و لزوم قدردانی از پدران را به اعضای خانواده یادآوری کند. ممکن است کودکان درک کمتری نسبت به نوجوانان و بزرگسالان از مفهوم این انیمیشن به‌دست بیاورند؛ اما با کمک شما والدین عزیز، می‌توانند جریان را متوجه شوند و به پیام آن فکر کنند. فرزندان نوجوان نیز به تناسب ویژگی‌های خاص سنی خود ممکن است با پدر خانواده دچار اختلاف‌نظرها و برخوردهایی شده باشند که این انیمیشن فرصت خوبی برای شما فراهم می‌کند تا به آن‌ها یادآوری کنید قدردان زحمات پدرشان باشند و با حفظ احترام پدر، سعی کنند اختلاف‌نظرهایشان را حل کنند. فهم بسیاری از رفتارهای درست و غلط در فرزندان به تذکرهای زبانی بستگی ندارد و دیدن رفتارهای درست در خانواده بیشترین تأثیر را بر تربیت خواهد گذاشت. بنابراین حفظ جایگاه پدر خانواده توسط مادر، برای کودکان تأثیر عمیق و مفیدی خواهد داشت.

خلاصه: این انیمیشن با نمایش مقاومت یک پدر برای حفاظت از خانواده‌اش دربرابر طوفان، جایگاه پدر را نزد مخاطبان بالا می‌برد. تماشای این انیمیشن می‌تواند برای خانواده‌ها مؤثر واقع شود. درباره‌ی اهمیت قدردانی از پدر خانواده با فرزندان خود گفت‌وگو کنید.

داستان انیمیشن

هوا طوفانی ا‌ست و باد شدید همه‌ی لباس‌ها را در هوا پراکنده کرده است؛ اما یک پالتوی مردانه‌ی بلند دربرابر باد مقاومت می‌کند و به سختی خودش را روی رخت‌آویز نگه می‌دارد. بعد از آنکه هوا صاف و آفتابی می‌شود، درحالی‌که خستگی لباس مردانه مشخص است و از پایین آن آب می‌چکد، یک پیراهن زنانه و سه لباس بچگانه از داخل پالتو بیرون می‌آیند. او یک «پدر» است که برای حفاظت از خانواده‌اش دربرابر طوفان مقاومت کرده است.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: سید محمدرضا خردمندان، محمد لطفعلی

نویسنده: سید محمدرضا خردمندان

نام تهیه کننده: محمدرضا شفاه

کشور سازنده: ایران

کمپانی سازنده: خانه فیلم داستانی

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه