پایپر

بررسی تخصصی انیمیشن Piper

پایپر

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

5 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

پایپر، جوجه‌ی آبچیلیک کوچکی باید دنیا را بشناسد. او کوچک است و دنیا، بزرگ. او ضعیف است و موج دریا قوی…، تدبیر مادر حکایت از این دارد که فرزندش باید قوی شود. آبچیلیک کوچک، باید خودش غذا به‌دست آورد. طبیعت بی‌رحم است؛ اما نه آنقدر که غذای کودک را از او دریغ کند.

سال 2016 6 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ترس

لحظه‌ای که آبچیلیک، از گروه بازمی‌ماند و زیر آب می‌رود، ممکن است استرس‌زا باشد. تأثیر این استرس، بسته به سن کودک متفاوت است.

جزئیات
پیام مثبت

پایپر، داستانی است در ستایش کنجکاوی و تجربه. هراس در ابتدای هرامری وجود دارد؛ اما مهم این است که بر آن غلبه کنیم. زمانی‌که دل به ترس‌هایمان بزنیم، درمی‌یابیم که آنقدرها هم ترسناک نیستند. اتفاقاً زیبایی‌ها درون همان ترس‌هاست. آبچیلیک کوچک، از آب می‌ترسد، غافل از آنکه هرچه هست، زیر آب است.

جزئیات
الگوی مثبت

پایپر، روش‌ها و باورهای رایج والدین را به چالش می‌کشد. در شرایطی که والدین امروز، فرزند را بیش‌ازحد به خود وابسته‌ می‌کنند، مادر قصه‌ی ما کنجکاوی کودکش را برانگیخته و به او فرصت تجربه‌کردن می‌دهد. در شرایطی که درعین احتمال بحران، خطری جدی فرزندش را تهدید نمی‌کند، از متفاوت‌بودن فرزندش هراسی ندارد و هنگام مواجهه با بحران، او را نمی‌ترساند؛ چون محیط را خوب می‌شناسد.

اگر جای جوجه بودی، مانند او می‌ترسیدی؟

ترس‌های تو شبیه جوجه آبچیلیک است؟

چه شد که جوجه توانست بر ترس خود غلبه کند؟

اینکه خودت کاری را امتحان کنی، بهتر است یا با کمک دیگران؟

خلاصه: وقتی از چیزی می‌ترسیم، باید فرار کنیم؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه