پاندای کونگ‌فوکار ۳

بررسی تخصصی انیمیشن 3 Kung Fu Panda

پاندای کونگ‌فوکار ۳

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.
پاندای کونگ‌فوکار 3

«پاندای کونگ‌فوکار» داستان پاندایی‌ است که عاشق کونگ‌فو است و برای محافظت از درۀ صلح، با دشمنان مبارزه می‌کند. او قرار است در قسمت سوم انیمیشن، تبدیل به یک استاد بزرگ کونگ‌فو شود. این انیمیشن اکشن، صحنه‌های متعددی از مبارزه به سبک کونگ‌فو را نمایش می‌دهد و با لحظات کمدی همراه است. پاندای بامزۀ داستان، درس‌های بزرگی می‌آموزد که گاهی فهمیدن آن‌ها برای کودکان پیچیده است.

سال 2016 95 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

این انیمیشن اکشن دربارۀ کونگ‌فو است و صحنه‌های زیادی از مبارزه شخصیت‌ها به سبک کونگ‌فو در آن دیده می‌شود. جنگ‌جوی پلیدی به نام کای، با استادان بزرگ چین، استاد شیفو و استاد اگوی، مبارزه می‌کند. قهرمان داستان، پو، برای دفاع از درۀ صلح، به پانداها کونگ‌فو آموزش می‌دهد و کای را شکست می‌دهد. صحنه‌های مختلف ضربه‌زدن، مشت‌و‌لگد در مبارزۀ پانداها با کای دیده می‌شود. در تمرین کونگ‌فو، گروه پنج‌آتشین به‌شدت ضربه می‌خورند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

کای، جنگ‌جوی پلیدی است که از دنیای مردگان آمده تا با استادان کونگ‌فو مبارزه کند و انرژی حیات آن‌ها را تسخیر کند. صحنه‌هایی از ظاهر‌شدن شخصیت کای، فریاد‌زدن و حمله‌کردن او به افراد دیده می‌شود. او انرژی حیات شخصیت‌های خوب داستان (لک‌لک و مانتیس) را تسخیر می‌کند. آن‌ها تبدیل به جنگ‌جویان پلیدی می‌شوند و به دوستانشان حمله می‌کنند. صحنۀ ناراحت‌کننده‌ای از کودکی پو وجود دارد، زمانی‌که پو خیلی کوچک بوده، مادرش برای محافظت از پو، او را به تنهایی رها کرده است.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در یک صحنه، پرنده‌ها به‌خاطر شکست پو در آموزش کونگ‌فو، او را تحقیر می کنند و پو از این بابت ناراحت می‌شود. در چند صحنه استفاده از کلمۀ احمق شنیده می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

پو و دوستانش برای محافظت از درۀ صلح، جان خودشان را به خطر می‌اندازند، درست همان‌طور که مادر پو، در کودکی او جان خودش را به خطر انداخت تا پسرش را نجات دهد. در این انیمیشن پدر واقعی پو و پینگ، که پو را بزرگ کرده است، هردو سعی دارند از پسرشان محافظت کنند و جان او را نجات دهند. در ابتدا آن دو به یکدیگر حسادت می‌کنند؛ اما بعد متوجه می‌شوند هردو برای پو مهم هستند و زمانی‌که با یکدیگر برای پو تلاش می‌کنند، بهتر به نتیجه می‌رسند. استاد شیفو از پو می‌خواهد که با تلاش برای کارهایی که نمی‌تواند انجام دهد، پیشرفت کند. پو یاد می‌گیرد که با شناخت خودش و نقاط قوت و ضعفش می‌تواند قدرت زیادی به‌دست بیاورد؛ مانند قدرت «چی» که انرژی حیات می‌بخشد. او متوجه می‌شود لازم نیست کسی را تغییر دهد تا شبیه دیگران شوند و فقط لازم است با شناسایی توانایی هرکس، او را به پیشرفت برساند، بنابراین، توانایی‌های پانداها را به خودشان نشان می‌دهد و به آن‌ها یاد می‌دهد از نقاط قوتشان برای مبارزه با بدی استفاده کنند. کای که یک موجود خودخواه و قدرت‌طلب است در برابر پو که فداکارانه برای مردم مبارزه می‌کند، شکست می‌خورد. کار تیمی پانداها برای مبارزه با کای هم در موفقیت پو تأثیر زیادی دارد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

پو پاندای شجاعی است که دربرابر درۀ صلح و مردمش احساس مسئولیت می‌کند. او برای نجات مردم از دست کای، خودش را به خطر می‌اندازد و به دنیای مردگان می‌رود. پدران پو (پینگ و لی) هر دو پدران مهربانی برای پو هستند که تلاش می‌کنند از پسرشان محافظت کنند.

چرا استاد شیفو از پو می‌خواست استاد کونگ‌فو شود؟ پو که در آموزش‌دادن گروه پنج‌آتشین خیلی ضعیف عمل کرد، چگونه توانست پانداها را آموزش دهد؟ (با پرسش‌هایی از این قبیل کودکان را در فهم پیام‌های داستان مانند تلاش برای پیشرفت و شناخت توانایی‌های خود کمک کنید)

چرا مادر پو، او را در کودکی رها کرد؟

چرا پدر پو به او دروغ گفت؟

پدران پو در موفقیت او چه نقشی داشتند؟

آیا پو بدون کمک پانداها می‌توانست موفق باشد؟

چرا پو آنقدر دوست داشتنی ا‌ست؟ او چه ویژگی‌های مثبتی دارد؟

اگر قرار بود یک مبارز قوی باشی دوست داشتی جای کای باشی، یا پو؟

کای چه ویژگی‌های منفی داشت؟ (با گفت‌و‌گو دربارۀ این مسئله به تفاوت استفادۀ درست و نادرست از قدرت اشاره کنید)

خلاصه: چه عواملی باعث موفقیت پو و شکست کای شد؟ از این داستان چه نتیجه‌ای گرفتی؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه