• امروز : ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

پاندای کونگ‌فوکار ۳

بررسی تخصصی انیمیشن 3 Kung Fu Panda

پاندای کونگ‌فوکار ۳

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

7 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
پاندای کونگ‌فوکار 3

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«پاندای کونگ‌فوکار» داستان پاندایی‌ است که عاشق کونگ‌فو است و برای محافظت از درۀ صلح، با دشمنان مبارزه می‌کند. او قرار است در قسمت سوم انیمیشن، تبدیل به یک استاد بزرگ کونگ‌فو شود. این انیمیشن اکشن، صحنه‌های متعددی از مبارزه به سبک کونگ‌فو را نمایش می‌دهد و با لحظات کمدی همراه است. پاندای بامزۀ داستان، درس‌های بزرگی می‌آموزد که گاهی فهمیدن آن‌ها برای کودکان پیچیده است.

سال 2016 95 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

این انیمیشن اکشن دربارۀ کونگ‌فو است و صحنه‌های زیادی از مبارزه شخصیت‌ها به سبک کونگ‌فو در آن دیده می‌شود. جنگ‌جوی پلیدی به نام کای، با استادان بزرگ چین، استاد شیفو و استاد اگوی، مبارزه می‌کند. قهرمان داستان، پو، برای دفاع از درۀ صلح، به پانداها کونگ‌فو آموزش می‌دهد و کای را شکست می‌دهد. صحنه‌های مختلف ضربه‌زدن، مشت‌و‌لگد در مبارزۀ پانداها با کای دیده می‌شود. در تمرین کونگ‌فو، گروه پنج‌آتشین به‌شدت ضربه می‌خورند.

ادامه متن
جزئیات
ترس

کای، جنگ‌جوی پلیدی است که از دنیای مردگان آمده تا با استادان کونگ‌فو مبارزه کند و انرژی حیات آن‌ها را تسخیر کند. صحنه‌هایی از ظاهر‌شدن شخصیت کای، فریاد‌زدن و حمله‌کردن او به افراد دیده می‌شود. او انرژی حیات شخصیت‌های خوب داستان (لک‌لک و مانتیس) را تسخیر می‌کند. آن‌ها تبدیل به جنگ‌جویان پلیدی می‌شوند و به دوستانشان حمله می‌کنند. صحنۀ ناراحت‌کننده‌ای از کودکی پو وجود دارد، زمانی‌که پو خیلی کوچک بوده، مادرش برای محافظت از پو، او را به تنهایی رها کرده است.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در یک صحنه، پرنده‌ها به‌خاطر شکست پو در آموزش کونگ‌فو، او را تحقیر می کنند و پو از این بابت ناراحت می‌شود. در چند صحنه استفاده از کلمۀ احمق شنیده می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

پو و دوستانش برای محافظت از درۀ صلح، جان خودشان را به خطر می‌اندازند، درست همان‌طور که مادر پو، در کودکی او جان خودش را به خطر انداخت تا پسرش را نجات دهد. در این انیمیشن پدر واقعی پو و پینگ، که پو را بزرگ کرده است، هردو سعی دارند از پسرشان محافظت کنند و جان او را نجات دهند. در ابتدا آن دو به یکدیگر حسادت می‌کنند؛ اما بعد متوجه می‌شوند هردو برای پو مهم هستند و زمانی‌که با یکدیگر برای پو تلاش می‌کنند، بهتر به نتیجه می‌رسند. استاد شیفو از پو می‌خواهد که با تلاش برای کارهایی که نمی‌تواند انجام دهد، پیشرفت کند. پو یاد می‌گیرد که با شناخت خودش و نقاط قوت و ضعفش می‌تواند قدرت زیادی به‌دست بیاورد؛ مانند قدرت «چی» که انرژی حیات می‌بخشد. او متوجه می‌شود لازم نیست کسی را تغییر دهد تا شبیه دیگران شوند و فقط لازم است با شناسایی توانایی هرکس، او را به پیشرفت برساند، بنابراین، توانایی‌های پانداها را به خودشان نشان می‌دهد و به آن‌ها یاد می‌دهد از نقاط قوتشان برای مبارزه با بدی استفاده کنند. کای که یک موجود خودخواه و قدرت‌طلب است در برابر پو که فداکارانه برای مردم مبارزه می‌کند، شکست می‌خورد. کار تیمی پانداها برای مبارزه با کای هم در موفقیت پو تأثیر زیادی دارد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

پو پاندای شجاعی است که دربرابر درۀ صلح و مردمش احساس مسئولیت می‌کند. او برای نجات مردم از دست کای، خودش را به خطر می‌اندازد و به دنیای مردگان می‌رود. پدران پو (پینگ و لی) هر دو پدران مهربانی برای پو هستند که تلاش می‌کنند از پسرشان محافظت کنند.

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن «پاندای کونگ‌فوکار» در چین باستان رخ می‌دهد. داستان پاندایی که عاشق کونگ‌فوست و در این رشته مهارت زیادی به‌دست می‎آورد. او در هر قسمت با دشمن جدیدی روبه‌رو می‌شود که باید او را شکست دهد. به دلیل نمایش صحنه‌های متعدد مبارزه به سبک کونگ‌فو، می‌توانید کودکان را درباره تأثیرات منفی خشونت راهنمایی کنید تا این رفتارها مورد تقلید قرار نگیرد.

با توجه به دفاع پو از مردمش، به کودکان توضیح دهید که چگونه می‌شود از قدرت در راه درست استفاده کرد. می‌توانید از کودکان بخواهید جنگ‌جوی پلید داستان را با قهرمان اصلی مقایسه کنند تا این موضوع را به‌خوبی درک کنند.

اگر کودک شما با دیدن این انیمیشن به کونگ‌فو علاقه‌مند شد، با توجه به شناختی که از کودک خود دارید، دربارۀ استعدادهایش برای او بگویید و اینکه لزومی ندارد حتماً در این رشته فعالیت کند.

رها‌شدن پو توسط مادرش و دروغ‌گفتن پدر پو، می‌تواند باعث احساس بی‌اعتمادی در کودکان شود. هرچند دلسوزی پدر و مادر پو واضح است؛ اما بد نیست دربارۀ دلیل این رفتارها با کودکان صحبت و به آن‌ها یادآوری کنید که خانوادۀ پو نگران او هستند و سعی دارند به پو کمک کنند. می‌توانید به کمک پدران پو در موفقیت و نجات او اشاره کنید.

برخی پیام‌های داستان که در صحبت‌های استاد شیفو گفته می‌شود احتمالاً برای کودکان پیچیده باشد. شما کودک خود را بهتر می‌شناسید، پس در فهم پیام‌های انیمیشن به کودکان خود کمک کنید. می‌توانید با چند پرسش و پاسخ در سطح فهم کودکان، مسائل را برایشان توضیح دهید. اگر شخصیت کای و صحنه‌هایی از مبارزات او باعث ترس کودکان شد، آن‌ها را مسخره نکنید و با صحبت‌های منطقی و ارائۀ راهکار سعی کنید با آنان هم‌دلی کنید. پو به‌عنوان قهرمان داستان، احتمالاً شخصیت محبوبی برای کودکان است، پس با پرسش از ویژگی‌های مثبت او، به یادگیری کودک از رفتارهای درست کمک کنید.

خلاصه: پیام‌های این انیمیشن گاهی پیچیده است و صحنه‌های زیادی از مبارزه به سبک کونگ‌فو را نمایش می‌دهد که ممکن است باعث تقلید کودکان شود.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

چرا استاد شیفو از پو می‌خواست استاد کونگ‌فو شود؟ پو که در آموزش‌دادن گروه پنج‌آتشین خیلی ضعیف عمل کرد، چگونه توانست پانداها را آموزش دهد؟ (با پرسش‌هایی از این قبیل کودکان را در فهم پیام‌های داستان مانند تلاش برای پیشرفت و شناخت توانایی‌های خود کمک کنید)

چرا مادر پو، او را در کودکی رها کرد؟

چرا پدر پو به او دروغ گفت؟

پدران پو در موفقیت او چه نقشی داشتند؟

آیا پو بدون کمک پانداها می‌توانست موفق باشد؟

چرا پو آنقدر دوست داشتنی ا‌ست؟ او چه ویژگی‌های مثبتی دارد؟

اگر قرار بود یک مبارز قوی باشی دوست داشتی جای کای باشی، یا پو؟

کای چه ویژگی‌های منفی داشت؟ (با گفت‌و‌گو دربارۀ این مسئله به تفاوت استفادۀ درست و نادرست از قدرت اشاره کنید)

خلاصه: چه عواملی باعث موفقیت پو و شکست کای شد؟ از این داستان چه نتیجه‌ای گرفتی؟

ادامه متن

داستان انیمیشن

پو جنگ‌جوی اژدهای درۀ صلح است و وظیفه دارد از آن محافظت کند. استاد شیفو که سال‌ها پو و گروه «پنج‌آتشین» را آموزش داده، حالا می‌خواهد مسئولیت تعلیم کونگ‌فو را به پو بسپارد؛ اما پو توانایی این کار را در خودش نمی‌بیند و در روزهای اول آموزش، شکست می‌خورد. در همین زمان جنگ‌جوی پلیدی به‌نام کای به درۀ صلح حمله می‌کند و پو فقط با فن چی؛ یعنی بخشیدن انرژی حیات می‌تواند او را شکست دهد، فنی که گفته می‌شود فقط پانداها آن را بلد هستند. خوش‌بختانه در همین زمان پو، پدر واقعی‌اش را پیدا کرده و همراه او به محل زندگی پانداها می‌رود تا فن چی را یاد بگیرد. زمانی‌که پو به پانداها می‌رسد متوجه می‌شود که سال‌هاست پانداها این فن را فراموش کرده‌اند. پو برای مقابله با کای همۀ پانداها را آموزش می‌دهد تا بتوانند از توانایی‌هایشان برای مبارزه با کای استفاده کنند. او سرانجام با کمک پانداها کای را شکست می‌دهد، بخشیدن انرژی حیات را یاد می‌گیرد و استاد بزرگ کونگ‌فو می‌شود.

جزئیات انیمیشن

  1. کارگردان: Alessandro Carloni, Jennifer Yuh Nelson / آلساندرو کارلونی، جنیفر یونلسون.
  2. نویسنده: Jonathan Aibel, Glenn Berger / جاناتان ایبل، گلن برگر.
  3. نام تهیه‌کننده: Melissa Cobb / ملیسا کاب.
  4. نام بازیگران:Jack Black, Bryan Cranston, Dustin Hoffman, J.K. Simmons, James Hong  / جک بلک، برایان کرانستون، داستین هافمن، جی‌کی سیمونز، جیمز هانگ.
  5. نام شخصیت‌ها: پو: پاندای کونگ‌فوکار درۀ صلح. او بعد از تبدیل‌شدن به جنگ‌جوی اژدها، حالا قرار است استاد کونگ‌فو شود. لی شانگ: پدر واقعی پو که پس از سال‌ها پسرش را پیدا می‌کند و دوست دارد هرطور شده از او محافظت کند. کای: جنگ‌جوی پلیدی که از دنیای مردگان آمده است تا قدرت تمام مبارزان چینی را بگیرد،
  6. کشور سازنده: آمریکا، چین.
  7. کمپانی سازنده: China Film Group Corporation (CFGC), DreamWorks Animation/ چاینا فیلم، دریم ورکز.
ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه