پاندای کونگ‌فوکار: پنجه‌های سرنوشت

بررسی تخصصی انیمیشن Kungfu Panda The Paws Of Destiny

پاندای کونگ‌فوکار: پنجه‌های سرنوشت

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

این سریال انیمیشنی که جدیدترین سری سریال‌های «پاندای کنگ‌فوکار» است، داستان درگیری‌های عقاب اهریمنی با استاد پو و چهار بچه‌پاندای کنگ‌فوکار است که به‌طور اتفاقی از قدرت ویژه‌ای به نام قدرت چی بهره‌مند می‌شوند. عقاب اهریمنی می‌خواهد همه‌ی قدرت‌های چی در جهان را به‌دست آورد تا سلطه‌ی اهریمنی بر همه‌ی جهان داشته باشد. در هر قسمت ما شاهد درگیری‌های عقاب اهریمنی با پانداها هستیم. عقاب اهریمنی در یکی از پانداها به نام «جینگ» نفوذ می‌کند و از طریق او قصد دارد قدرت چیِ پو و سه پاندای دیگر را بگیرد. در این انیمیشن صحنه‌های خشونت‌آمیز بسیار دیده می‌شود؛ اما کمدی‌بودن آن از شدت خشونت می‌کاهد. این انیمیشن سریالی در سال ۲۰۱۸ توسط کمپانی دریم‌ورکس در ژانر ماجراجویی ساخته شده است.

سال 2018 23 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

درگیری‌هایی بین پانداها و جیدتاسک رخ می‌دهد و درنهایت با قدرت جدید پانداها، تاسک و همراهانش به شدت به زمین می‌افتند.

جزئیات
پیام مثبت

دوستی و صمیمیت چهار پاندا ازجمله مفاهیم مثبت این مجموعه است. همکاری و کار گروهی باعث موفقیت آن‌ها در مواقع سخت است. احترام و اطاعت از پو به‌عنوان استاد و معلم نیز در این مجموعه دیده می‌شود.

جزئیات
الگوی مثبت

پو در نقش یک استاد برای پانداهای کوچک حکم یک قهرمان و الگو دارد، او حاضر می‌شود پانداهای کوچک را برای مبارزه با نیروهای شیطانی آماده کند. مهربانی و صمیمیت او با پانداها، شخصیت شیرین و دوست‌داشتنی از او در ذهن مخاطب می‌سازد.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

این مجموعه با سایر انیمیشن‌های پاندای کونگ‌فوکار چه تفاوتی دارد؟

کدام یک از پانداهای کوچک را بیشتر دوست دارید؟ چرا؟

آیا پو فقط در هنرهای رزمی، استاد و معلم پانداهای کوچک است؟

کدام ویژگی‌ها باعث موفقیت پانداها در شرایط سخت است؟

خلاصه: آیا پو فقط در هنرهای رزمی، استاد و معلم پانداهای کوچک است؟

آنچه لازم است والدین بدانند

این مجموعه دنباله‌ی انیمیشن‌های «پاندای کونگ‌فوکار» است و شخصیت «پو» نیز در آن حضور دارد. به دلیل انجام تمرین‌ها و مبارزه با نیروهای شیطانی، برخی صحنه‌های خشن در مجموعه دیده می‌شود؛ اما با توجه به فضا و زمینه‌ی آن، شدت خشونت بالا نیست. داستان شکلی ساده و به زبانی شیرین ساخته شده و برای کوکان جذاب و قابل فهم است. لازم است والدین بدانند شخصیت‌های اصلی داستان، گروه دوستی تشکیل می‌دهند و با صمیمیت و کار گروهی سختی‌ها و چالش‌ها را پشت سر می‌گذرانند. شخصیت «پو» در حکم استاد علاوه بر هنرهای رزمی، مباحثی مانند شجاعت، کار گروهی و احترام به دیگران را نیز به پانداهای کوچک آموزش می‌دهد. والدین می‌توانند در گفت‌وگوهای خود با اشاره به دوستی و صمیمیت بین پانداهای کوچک درباره‌ی مفهوم دوستی و گروه دوستی با کودک خود سخن بگویند. احترام به معلم و استاد در این مجموعه به‌خوبی نمایش داده شده است، والدین می‌توانند با اشاره به داستان و شخصیت‌ها دراین‌باره با کودک خود سخن بگویند. خلاصه: لازم است والدین بدانند شخصیت‌های اصلی داستان گروه دوستی تشکیل دادند و با صمیمیت و کار گروهی سختی‌ها و چالش‌ها را پشت سر می‌گذرانند.

داستان انیمیشن

چهار «پاندای» کوچک آرزو دارند در آینده همچون «پو» استاد اژدها شوند. در روزی که قرار است پو به مناسبت یک جشن قدیمی به روستای پانداهای کوچک بیاید، آن‌ها بر اثر یک اتفاق با گاری از دامنه کوه به پایین پرت می‌شوند و تمام وسایل جشن را به‌هم می‌ریزند. این اتفاق باعث ناراحتی اهالی روستا و خود پانداهای کوچک می‌شود. آن‌ها برای جبران خطای خود تصمیم می‌گیرند «هلوی طلایی» را که به پایین دره افتاده است، به روستا برگردانند. آن‌ها با تاریک‌شدن هوا از روستا خارج می‌شوند و به‌صورت اتفاقی وارد یک معبد باستانی می‌شوند. در معبد اتفاقات عجیبی رخ می‌دهد و انرژی چهارصورت فلکی؛ یعنی «اژدهای آبی»، «لاک‌پشت سیاه»، «ببر سفید» و «ققنوس قرمز» که مربوط به جنگجویان قدیمی است، به آن‌ها منتقل می‌شود. آن‌ها در صبح روز بعد ماجرا را برای پو تعریف می‌کنند؛ اما او چنین اتفاقی را باور نمی‌کند. دوباره پانداهای کوچک تصمیم می‌گیرند از روستا خارج شوند تا قدرت خود را به پو ثابت کنند. هم‌زمان پو در عالم رؤیا استاد خود را می‌بیند و از او دستور می‌گیرد تا پانداهای کوچک را آموزش دهد. در بیرون از روستا پانداها با «جیدتاسک» روبه‌رو می‌شوند، او که از ورود آن‌ها به غار خبر دارد، از آن‌ها می‌خواهد راه ورود به غار را برایش باز کنند؛ اما پانداها مخالفت می‌کنند. همزمان پو وارد عمل و با جید درگیر می‌شود؛ اما در نهایت با قدرت چهار پاندا، جید شکست می‌خورد. پو نیز شروع به آموزش پانداها برای مبارزه با نیروهای شیطانی می‌کند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان / مؤلف: Lane Lueras / لین لارس

نویسنده / مترجم: Nicole Belisle / نیکول بلایسل

نام تهیه‌کننده: Elliott Owen / الیوت اوون

نام بازیگران: Laya DeLeon Hayes, Makana Say, Mick Wingert, Haley Tju/ لایا دی‌لئون هایس، ماکانا سی، میک وینگرت، هلی تیجو

نام شخصیت‌ها:

پو: استاد اژدها و شخصیت محبوب بین پانداهاست. او مأمور می‌شود تا پانداهای کوچک را برای مبارزه با نیروهای شیطانی آموزش دهد.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: DreamWorks Animation Television

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه