• امروز : ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

پاندای کنگ‌فوکار: پنجه‌های سرنوشت

پاندای کنگ‌فوکار: پنجه‌های سرنوشت

بررسی تخصصی انیمیشن Kung Fu Panda: The Paws of Destiny

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

5 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  این سریال انیمیشنی که جدیدترین سری سریال‌های «پاندای کنگ‌فوکار» است، داستان درگیری‌های عقاب اهریمنی با استاد پو و چهار بچه‌پاندای کنگ‌فوکار است که به‌طور اتفاقی از قدرت ویژه‌ای به نام قدرت چی بهره‌مند می‌شوند. عقاب اهریمنی می‌خواهد همه‌ی قدرت‌های چی در جهان را به‌دست آورد تا سلطه‌ی اهریمنی بر همه‌ی جهان داشته باشد. در هر قسمت ما شاهد درگیری‌های عقاب اهریمنی با پانداها هستیم. عقاب اهریمنی در یکی از پانداها به نام «جینگ» نفوذ می‌کند و از طریق او قصد دارد قدرت چیِ پو و سه پاندای دیگر را بگیرد. در این انیمیشن صحنه‌های خشونت‌آمیز بسیار دیده می‌شود؛ اما کمدی‌بودن آن از شدت خشونت می‌کاهد. این انیمیشن سریالی در سال 2018 توسط کمپانی دریم‌ورکس در ژانر ماجراجویی ساخته شده است.

سال 2018 هر قسمت 22 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

بر اساس 2 رأی

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

عقاب اهریمنی در پی به‌دست‌آوردن همه‌ی قدرت‌های چی در دنیاست و می‌خواهد با به‌دست‌آوردن این نیروها بر همه‌ی جهان سلطه‌ای اهریمنی داشته باشد. برای این کار او با هرکسی که قدرت چی داشته باشد، می‌جنگد و سعی می‌کند او را نابود کند. این درگیری‌ها به‌صورت حرکات رزمی همراه با استفاده از نیروی ماورایی نشان داده می‌شود. عقاب اهریمنی ابتدا به استاد چل حمله می‌کند و نیروهای او را می‌گیرد. با اطرافیان خود بسیار تحقیرآمیز و باخشونت رفتار می‌کند و آن‌ها را وادار و تهدید می‌کند که به او کمک کنند. او استاد پو را طی نقشه‌ای مسموم می‌کند تا نیروی چی‌اش را بگیرد؛ اما موفق نمی‌شود و کارگزارانش را مجبور می‌کند به چهار پاندا حمله کنند. عقاب اهریمنی پس از اینکه در گرفتنِ نیروی چی از پو شکست می‌خورد، گوشه‌ای می‌افتد. پو که بی‌هوش بود و نمی‌دانست جریان از چه قرار است، او را نزد جینگ می‌برد و از او می‌خواهد از نیرویش استفاده کند. در حین این استفاده، عقاب اهریمنی نیروی اهریمنی‌اش را به او منتقل می‌کند و او را کنترل می‌کند. درنهایت پو و پانداها را به معبدش می‌کشاند و سعی می‌کند تا با درگیری‌های بسیار نیروی پو را از او بگیرد.

ادامه متن
جزئیات
ترس

پو چندبار در خواب کابوس می‌بیند که درحال مبارزه با اژدهاست و هربار از خواب می‌پرد. خشونت‌های عقاب اهریمنی برای گرفتن نیروی چی باعث به‌وجودآمدن ترس در شخصیت‌های مختلف می‌شود.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

عقاب اهریمنی اطرافیانش را با استفاده از الفاظی مثل بی‌کفایت و... خطاب می‌کند یا با تهدید به اخراج، آن‌ها را تحقیر می‌کند. همچنین در دوبله فارسی این اثر برای ایجاد لحظات کمدی، استفاده از برخی عبارت‌های ترانه‌های ایرانی یا استفاده از برخی الفاظ سخیف وجود دارد.

جزئیات
پیام مثبت

چهار بچه‌پاندا که متوجه شدند از نیروی چی برخوردار شده‌اند، نزد استاد پو می‌آیند و از او می‌خواهند تا به آن‌ها کنگ‌فو یاد دهد. استاد پو درخواست آن‌ها را قبول می‌کند و به چهار بچه‌پاندا کمک می‌کند تا کنگ‌فو را یاد بگیرند و بتوانند به‌خوبی از نیروی چی خود استفاده کنند. چهار پاندا هم به استادشان احترام می‌گذارند. روابط استاد و شاگردان به‌خوبی در این انیمیشن دیده می‌شود. چهار پاندا دلشان می‌خواهد از نیروی خود برای نجات مردم استفاده کنند تا معروف شوند. برای همین با دزدها درگیر می‌شوند و آن‌ها را شکست می‌دهند. عقاب اهریمنی که می‌خواهد نیروی چی آن‌ها را به‌دست بیاورد، در موقعیت‌های مختلف با مقاومت آن‌ها مواجه می‌شوند و آن‌ها با همکاری هم با عقاب اهریمنی مبارزه می‌کنند تا نگذارند نیروی چی به‌دست او بیفتد.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

استاد پو، استاد دلسوز و مهربانی است و چهار پاندایی را که از نیروی چی برخوردار شدند، تحت کارآموزی خود قرار می‌دهد. چهار پاندا نیز شاگردان بسیار خوب و پیگیر و مصممی هستند که به‌خوبی از پو آموزش می‌گیرند. آن‌ها کمک‌کردن به دیگران را دوست دارند و در مقابل دشمنان ایستادگی می‌کنند.

آنچه لازم است والدین بدانند

لازم است بدانید این سریال انیمیشنی از سیر پیچیده و سختی برخوردار است و محوریت اصلی آن بر درگیری و خشونت‌های متعددی است که به‌دلیل ذات ماجرای داستان، از فیلم جدایی‌ناپذیر است. عقاید بودایی، جادوگری و... مکرر در این انیمیشن دیده می‌شود. بنابراین خوب است تا هنگام مشاهده‌ی این سریال در کنار فرزندتان باشید تا از برخی پیچدگی‌ها، ابهام‌زدایی کنید. همچنین دوبله‌ی این انیمیشن به‌نظر می‌رسد ضعیف و سخیف است. به‌ویژه در قسمت دوم از موسیقی‌های غیرمجاز و مجاز ایرانی، به‌صورتِ بی‌ربط استفاده شده است. سعی کنید از دوبله‌ی مناسبی برای مشاهد‌ه‌ی فیلم استفاده کنید. روابط استاد و شاگردی در این انیمیشن به‌خوبی دیده می‌شود. همچنین تأکید بر مقاومت و همکاری برای شکست دشمن نیز ازجمله پیام‌های مثبت این انیمیشن است.

خلاصه: در این انیمیشن خشونت و درگیری به‌وفور دیده می‌شود. همچنین عقاید بودایی، ماورایی و جادویی دارای نقشی کلیدی هستند.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

این انیمیشن تأکید محوری بر عقاید بودایی و جهان مبتنی بر جادو دارد. لازم است حتماً دراین‌باره با کودک خود صحبت کنید. درباره‌ی اصول و اندیشه‌های جهان‌بینی خودتان با کودک صحبت کنید و عدمِ واقعیت این نیروها را به او گوشزد کنید.

سیر داستانی این سریال بسیار پیچیده است، از کودک خود بخواهید داستان را برای شما تعریف کند تا از فهم او درباره‌ی درستی داستان مطمئن شوید.

محتوای خشونت‌آمیز داستان این سریال با نیروهای ماورایی آمیخته شده است، از کودک خود بپرسید به‌نظر او چنین مبارزه‌هایی در دنیای حقیقی امکان‌پذیر است یا خیر؟

از کودک خود بپرسید دوست دارد به‌جای کدام‌یک از شخصیت‌های انیمیشن باشد؟ علت را نیز جویا شوید.

ممکن است فرزندتان به‌خاطر نیروهای فوق‌العاده‌ی برخی کاراکترها بخواهد خودش را جای آن‌ها بگذارد؛ اما شما سعی کنید بر ویژگی‌های ذاتی و معمول الگوهای مثبت مثل تلاش، احترام، همکاری و... تأکید کنید.

درباره‌ی ویژگی‌های بد عقاب اهریمنی و اینکه چه چیزی باعث شده است تا شخصیت او منفور باشد، با کودک خود گفت‌وگو کنید.

خلاصه: درباره‌ی نیروهای ماورایی و قدرت‌های ویژه‌ی کاراکترها با فرزند خود گفت‌وگو کنید. همچنین درباره‌ی شخصیت‌های مثبت و منفی سریال با کودک خود سخن بگویید.

داستان انیمیشن

«چهار بچه‌پاندا» به‌طور اتفاقی از قدرت ویژه‌ای به نام قدرت «چی» بهره‌مند می‌شوند و تحت کارآموزی «استاد پو» برای یادگرفتن «کنگ‌فو» قرار می‌گیرند. ازطرفی یک «عقاب اهریمنی» وجود دارد که در پی گرفتن همه‌ی نیروهای چی در دنیاست تا با آن‌ها جهان را تحت سلطه قرار دهد. این سریال انیمیشن به ماجراهای درگیری عقاب اهریمنی و پانداها می‌پردازد. عقاب اهریمنی که خودش توان بالایی برای گرفتن نیروی چی ندارد، یکی از پانداها را با حیله‌ای به قدرت خود متصل می‌کند و با استفاده از قدرت او، پو و سه پاندای دیگر را به دردسر می‌اندازد.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Lane Lueras, James Wootton / لین لورا، جیمز واتسون

نویسنده:Nicole Belisle, Benjamin Lapides, Bethany Armstrong Johnson, Johnna stein, Michael Ryan,  / نیکول بلیسل، بنجامین لاپیدز، بتانی ارمسترونگ جانسون، جانا استین، میشل راین. 

نام تهیه کننده:kati Ely, lane lueras / کتی الی، لین لوراس

نام بازیگران:

نام شخصیت‌ها:

استاد پو: استاد اژدها که از قدرت چی برخوردار است. او مأموریت یافته است به چهار پاندا کنگ‌فو آموزش دهد، عقاب اهریمنی به‌دنبال گرفتن نیروی چی است،

نوهای: یکی از چهار پاندایی که تحت کارآموزی استاد پو هستند،

چهار پاندا: پانداهایی که به‌طور اتفاقی قدرت‌های چی به آن‌ها واگذار شده است تا با این قدرتشان جهان را از دست اهریمن نجات دهند. هرکدام از این چهار پاندا از قدرت یکی از چهارصورت فلکی برخوردار هستند و هرکدام از نیروها قدرت ویژه‌ای دارند. نوهای: اژدهای آبی؛ بائو: استاد لاک‌پشت سیاه؛ پنتاینگ: ققنوس سرخ که تپل است؛ جینگ: ببر سفید،

عقاب اهریمنی: در حقیقت همان اژدهایی است که اهریمن محسوب می‌شود. یک‌بار چهارصورت فلکی او را شکست داده بودند و او روحش را با قدرت چی نگه داشته بود. او ‌اکنون در ظاهر عقابی که رئیس یک معبد است، زندگی می‌کند و در پی به‌دست‌آوردن همه‌ی قدرت‌های چی در دنیاست تا نیات اهریمنی‌اش را حاکم کند. بنابراین به‌دنبال گرفتن نیروی استاد پو و چهار پانداست،

جی تاسک: از کارگزاران عقاب اهریمنی.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: / DreamWorks Animation دریم‌ورکس انیمیشن

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : فاطمه سادات طباطبایی فر

۱۶ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 7+ گزارش نظر
انمیشنی مورد علاقه کودکان

بخواهیم یا مخواهیم ...درست یا غلط .. کودکان چنگ و درگیری و هیجانات این چنینی را میپسندند و استقبال می کنند . پس نمی توان آن را عیب یک اثر دانست . در این بین اما پاندا شخصیتی با نمک و مهربان دارد . و نشان می دهد که برای عقاید و ایدیولوژی اش است که دارد می جنگد نه بدی یا کینه

مشاهده کامل

بزرگسال

توسط : فاطمه سادات طباطبایی فر

۱۶ اسفند ۱۳۹۹

مناسب سن 7+ گزارش نظر
انمیشنی مورد علاقه کودکان

بخواهیم یا مخواهیم ...درست یا غلط .. کودکان چنگ و درگیری و هیجانات این چنینی را میپسندند و استقبال می کنند . پس نمی توان آن را عیب یک اثر دانست . در این بین اما پاندا شخصیتی با نمک و مهربان دارد . و نشان می دهد که برای عقاید و ایدیولوژی اش است که دارد می جنگد نه بدی یا کینه

مشاهده کامل

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه