• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن پارک عجایب (Wonder Park)

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 سال پیش مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 8 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن «پارک عجایب»، داستان دختربچه‌ای را روایت می‌کند که در تخیلاتش یک پارک شگفت‌انگیز به‌وجود آورده است، اما این پارک به‌دلیل ناامیدی دختر پس از بیماری مادرش، دچار مشکلاتی شده و رو به نابودی می‌رود. دختربچه طی یک ماجراجویی، با قدرت امیدواری، موفق می‌شود پارک شگفت‌انگیز را نجات دهد. این اثر زمینۀ خانوادگی قوی دارد، شجاعت و امیدواری را به مخاطبین یاد می‌دهد و قدرت تخیل را در کودکان تشویق می‌کند. این انیمیشن دارای یک داستان فانتزی و کمدی با پایانی خوش است؛ هرچند ناراحتی شخصیت به‌دلیل بیماری مادرش و جدایی از او، ممکن است مخاطبین کودک را در سنین پایین کمی نگران کند.

سال 2019 85 جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

آنچه در این انیمیشن به شکلی پررنگ نمایش داده می‌شود، اهمیت خلاقیت و رویاپردازی کودک و احترام گذاشتن به آن است. کل سرزمین عجایب، با رویاپردازی‌های جون ساخته شده است و مادر و پدرش نیز با او در این کار همراهی می‌کنند. حتی در مواقعی که جون در این مسیر اشتباهی می‌کند و کل محله را به هم می‌ریزد، پدر و مادرش به‌جای اینکه جلوی او را بگیرند، صرفا به او تذکر می‌دهند که با احتیاط بیشتری عمل کند. فرصت خوبی‌ست درباره تخیلات کودکتان با او صحبت کنید و تا حدی که امکان دارد و خطری به‌وجود نمی‌آورد، با او همراهی کنید تا تخیلاتش را واقعیت ببخشد. پیام اصلی داستان اهمیت امیدواری و تسلیم نشدن هست. پس از ناامیدی جون به‌دلیل بیماری مادرش، او با دیدن پارک شگفت‌انگیز و تلاش برای نجات آن، اهمیت امیدواری و ایستادن در برابر تاریکی و سختی را یاد می‌گیرد. با ترتیب دادن گفت‌وگویی پیرامون داستان می‌توانید اطمینان حاصل کنید که فرزندتان پیام اثر را به درستی دریافت کرده است. بیمار شدن مادر جون و رفتن او از خانه لحظات غمگینی را برای جون رقم می‌زند. احتمال اینکه کودکان با شخصیت اصلی داستان همدلی کرده و غم و نگرانی او را در خودشان احساس کنند زیاد است. همچنین حضور شامپانزامبی‌ها و به خطر افتادن جون و حیوانات پارک شگفت‌انگیز در چند صحنه می‌تواند باعث ترس کودکان در سنین پایین شود؛ پس در صورت بروز  احساس ترس، به جای اینکه این حس را ناچیز بشمارید، با کودک همدلانه رفتار کنید تا بر ترس‌هایش غلبه کند. ژانر فانتزی اثر، لحظات کمدی و پایان خوش داستان نیز به کمک شما خواهند آمد.

خلاصه:  تخیلات کودکان در این اثر به شدت تشویق شده و اهمیت امیدواری به آنان منتقل می‌شود. زمینه‌ی خانوادگی اثر قوی است و می‌تواند عشق به خانواده را به کودکان نمایش دهد. ممکن است کودکان از بیمار شدن مادر جون و رفتن او از خانه، احساس نگرانی کنند اما پایان خوش داستان به کمک شما خواهد آمد.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

با استفاده از خلاقیت و کنجکاوی، چه کارهایی می‌توان کرد؟ جون، چگونه موفق به ساخت پارک شگفت‌انگیز شد؟

جون بعد از آن که نقشه پارک عجایب را آتش زد چرا ناراحت شد؟ آیا تصمیم‌گیری و اقدام در مواقع عصبانیت و هیجان، نتایج مطلوبی خواهد داشت؟

ادامه متن

داستان اثر

«جون» دختری شاد با قدرت خلاقیت بالاست که در تخیلاتش یک پارک شگفت‌انگیز با وسایل‌ بازی فانتزی و خاص خلق می‌کند. جون آرزو دارد بتواند پارک شگفت‌انگیزش را در واقعیت بسازد؛ اما در این مسیر باعث خرابکاری‌هایی در کل محله می‌شود. مادر جون که همیشه تخیلات دخترش را تحسین می‌کند، از او می‌خواهد تا بدون آسیب رساندن به خودش و دیگران تخیلاتش را دنبال کند؛ پس جون با کمک والدینش، وسایل‌ شگفت‌انگیز پارک را در سایزی کوچک‌تر در خانه می‌سازد. یک روز مادر جون به‌دلیل بیماری مجبور می‌شود خانه را ترک کند. جون که پس از رفتن مادرش دچار ناراحتی و نگرانی شده، وسایل پارک شگفت‌انگیزش را جمع می‌کند و دیگر به ساختن پارک ادامه نمی‌دهد. اما روزی به‌طور اتفاقی وارد جنگلی می‌شود و پارک شگفت‌انگیز را در واقعیت می‌بیند. پارک شگفت‌انگیز درگیر تاریکی شده و رو به نابودی رفته است. جون که متوجه می‌شود این مشکلات به‌دلیل ناامیدی او بوجود آمده، با حیوانات سخنگوی پارک همراه می‌شود و پس از یک ماجراجویی دشوار، با شجاعت و همکاری جون و دوستانش، پارک شگفت انگیز نجات پیدا می‌کند. زمانی که جون به خانه بازمی‌گردد، دوباره ساخت پارک شگفت‌انگیز مینیاتوری خود را آغاز می‌کند و در همین حین، مادر او از بیمارستان بازمی‌گردد. جون و مادرش، دوباره در کنار یکدیگر از داشتن پارک شگفت انگیز ، لذت می‌برند.

جزئیات اثر

نام اثر: پارک عجایب – Wonder Park

قالب اثر: انیمیشن

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد پارک عجایب

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>