• امروز : 28 مرداد 1401
logo

نقد و بررسی انیمیشن وومبت مبارز (Combat Wombat)

author-img

توسط : زهرا شریعت احمدی ارزیاب کدومو

2 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

371 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 7 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن وومبت مبارز در ژانر ماجراجویی و کمدی، داستان وومبتی است که تصمیم می‌گیرد ابرقهرمان شهر خود شود و در نهایت به هدف خود می‌رسد و شخص شرور را شکست می‌دهد. این فیلم پیام های قابل توجهی در مورد دوستی، شجاعت، تلاش و قهرمان بودن دارد هم چنین دو شخصیت اصلی فیلم ویژگی‌های مثبت فراوانی دارند.

ژانر : کمدی ماجراجویی

سال 2020 90 دقیقه جزئیات کامل اثر
6 مناسب خانواده 1 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

kodoumo-logo 9 +
بر اساس 2 رای

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

در ابتدای فیلم شخصیت اصلی همسرش را از دست می‌دهد واکنش او در برابر این چالش انکار است. در نتیجه زندگی کردن را کنار گذاشته و به جز جست‌وجو برای یافتن همسرش کاری انجام نمی‌دهد. به نحوی گوشه‌گیر و منزوی شده است. هم از دست دان عزیزان می‌تواند برای کودکان ترسناک باشد هم رفتار مگی در برابر این مسئله اشتباه است. هرچند هیچ صحنه‌ی مستقیمی از مرگ برادلی نشان داده نمی‌شود، باید مراقب جریحه‌دار شدن احساسات کودک باشیم. مگی برای قهرمان شدن هدفی شخصی دارد. در عین حال که با ظلم مبارزه می‌کند و به یاری حیوانات می‌شتابد، هدف خود را هم کنار نمی‌گذارد و حتی برای رسیدن به هدف خود راه خطایی هم می‌رود. او آگاهانه دست به سرقت میزند و متاسفانه با همین کار به موفقیت هم می‌رسد. این نکته قابل توجهی است که شخصیت اصلی فیلم از راه نادرستی به موفقیت می‌رسد. شیرین عسل دوست و پشتیبان خیلی خوبی برای مگی است. او مگی را تنها نمی‌گذارد و او را می‌بخشد. مگی هم به او کمک می‌کند تا به رویای ابرقهرمان شدن برسد و بر ترسش از پریدن غلبه کند. در این فیلم دوستان جایگزین خانواده های از دست داده می‌شوند. در این فیلم ما یک جامعه‌ی رسانه زده را شاهد هستیم. جامعه ای که خیلی زود قهرمان خود را قضاوت و طرد می‌کند. جامعه ای که طرفدار یک سلبریتی نمایشی و غیرواقعی است. همچنین نقد زیبایی به نظام سرمایه‌داری را شاهد هستیم. سرمایه‌دارانی که افراد را معروف می‌کنند تا از آن‌ها به سود برسند. همه این نکات ریز را والدین می‌توانند هنرمندانه و در حد سن فرزند خود با او در میان بگذارند.

خلاصه: از دست دادن عزیزان، دوستی واقعی، رسیدن به موفقیت از راه نادرست و نقد جامعه ی رسانه زده و سلبریتی پرور از نکات ریز و درشت و قابل توجه برای والدین است.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

آیا رفتار مگی پس از از دست دادن همسرش درست بود؟

اگر یکی از عزیزانت را از دست بدهی چه احساسی خواهی داشت؟

ادامه متن

داستان اثر

مگی و برادلی زوج خوشبختی هستند که در پروژه یک تونل زیرزمینی همکاری می‌کنند. بر اثر حادثه‌ای تونل ریزش می‌کند مگی نجات پیدا کرده اما برادلی همانجا می‌ماند. مگی با گذشت شش ماه همچنان در حال تلاش برای یافتن همسر خود است. تصور می‌کند اطلاعات مهمی در پرونده های پلیس وجود دارد که می‌تواند به او کمک کند اما به آن‌ها دسترسی ندارد. او گوشه‌گیر شده و تنها کاری که می‌کند دراز کشیدن جلوی تلویزیون و شکلات خوردن است. تا اینکه یک سنجاب پرنده‌ی نوجوان را در مغازه‌ای از دست سارقین نجات می‌دهد. از آنجا به بعد این سنجاب پرنده که شیرین‌عسل نام دارد او را تشویق می‌کند تا یک ابر قهرمان باشد. مگی علاقه‌ای به این کار ندارد اما با این فکر که می‌تواند به پرونده‌ی پلیس دسترسی پیدا کند می‌پذیرد. آن‌ها یک تیم تشکیل می‌دهند و شیرین‌عسل به رویای خود می‌رسد. پس از معروف شدن در شهر، سی سی که یک کوآلا باشخصیت به نظر می‌رسد، از مگی می‌خواهد مانند دیگر ابرقهرمان شهر فری فرفره، در تبلیغات بازی کند تا سود مالی به دست آورد که مگی نمی‌پذیرد. او دوست دارد فقط به مردم کمک کند. سی سی برای او پاپوش درست کرده و بدنامش می‌کند. مگی از اینکه نام نیک خود را از دست داده خشمگین است او پرونده‌ی ریزش تونل را از اداره پلیس می‌دزدد و با شیرین‌عسل بدرفتاری می‌کند. شرین عسل هم که به نیت او پی برده او را ترک می‌کند. مگی با خواندن پرونده‌ها متوجه اتفاقاتی که افتاده می‌شود. او از شرین عسل عذرخواهی می‌کند و با هم به سراغ مقصر آن حادثه می‌روند که کسی جز سی سی نیست. فری فرفره هم که متوجه بازی خوردنش از سی سی شده است با آن‌ها همکاری می‌کند و در نهایت سی سی را شکست می‌دهند.

جزئیات اثر

کارگردان: Ricard Cussó ریچارد کاسو

نویسنده: Matthew James Kinmonth متیو جیمز کینمانتز

ادامه متن

نظرات کاربران

بزرگسال

توسط : محمد پرهام ثقفی

۱۵ مرداد ۱۴۰۱

مناسب سن 7 +

عالی

بزرگسال

توسط : امیرعلی بحرینی

۱۷ تیر ۱۴۰۱

مناسب سن 11 +

قهرمان بودن

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد وومبت مبارز

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!