• امروز : 18 بهمن 1401
logo

نقد و بررسی انیمیشن وندل و وایلد (Wendell & Wild)

author-img

توسط : ریحانه علیپور ارزیاب کدومو

2 ماه پیش

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

602 بازدید

reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 13 +
این ستاره‌ها کیفیت فنی محصول بوده و فارغ از معیارهای تربیتی و ارزش‌های اخلاقی به اثر داده شده است. ارزیاب براساس میانگین امتیاز اثر در پلتفرم‌های مختلف و نگاه فنی خود به محصول این امتیاز کیفی را برای محصول لحاظ کرده است.

این انیمیشن در ژانر کمدی و ماجراجویی به کارگردانی «هنری سلیک» در سال 2022 ساخته شده است، داستان دو برادر شیطان به نام‌های «وندل و وایلد» را روایت می‌کند که از دختری نوجوان به نام کت درخواست کمک می‌کنند تا آن‌ها را به دنیای زنده‌ها احضار کند. این دختر نوجوان در ازای کمک به شیاطین، زنده شدن والدینش را درخواست می‌کند و به این ترتیب به خدمت شیاطین در می‌آید. فضای تاریک، زنده شدن مرده‌ها از قبر و شیطان پرستی اصلی‌ترین تم این محصول است.

ژانر : ماجراجویی

سال 2022 105 دقیقه جزئیات کامل اثر
3 مناسب خانواده 5 نامناسب خانواده

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن «وندل و وایلد» توسط هنری سلیک کارگردان کورالین 2009 و به سبک استاپ موشن ساخته شده است. شخصیت اصلی دختری نوجوان به نام «کت الیوت» است که خود را مقصر مرگ والدینش می‌داند. این تجربه غم‌انگیز باعث احساس گناه و ترس در او می‌شود و  کت  را به دختری تنها، گوشه‌گیر و عصبی تبدیل می‌کند.

داستان پر از کاراکترهای مختلف و حوادث زیادی است که پشت سرهم و به سرعت به تصویر درمی‌آیند که به تدریج ارتباط آن‌ها با یکدیگر برای مخاطب مشخص می‌شود. جدای از جدال بین خانواده کلکسون‌ها (شخصیت منفی داستان) و کت و دوستانش که اصلی‌ترین ماجرای این انیمیشن را شامل می‌شود، مسئله شیطان و شیطان‌پرستی به وضوح نمایش داده شده است. کت در ازای زنده شدن والدینش، قول می‌دهد تا ابد در خدمت شیاطین باشد بدین ترتیب به طور غیرارادی خواسته‌های شیاطین را برآورده می‌کند. طراحی چهره همه کاراکترها به نحوی است که چهره شیاطین در مقایسه با بقیه ترسناک و زشت دیده نخواهد شد و منفی‌ترین و ترسناک‌ترین کاراکتر نیز خانم و آقای کلکسون هستند. به طور کلی شیطان در این اثر نه در ظاهر و نه در باطن زشت و منفور نیست بلکه درنهایت به شخصیت اصلی داستان کمک نیز می‌کند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

چرا کت در زندان افتاده بود؟

چرا کت نمی‌خواست با بقیه دوست شود؟

ادامه متن

داستان اثر

کت و والدینش در شهر «راست بنک» زندگی می‌کنند، پدر کت صاحب کارخانه آبجوسازی است. یک روز طوفانی وقتی پدر در حال رانندگی است، کت سیبی را گاز می‌گیرد و با دیدن کرم درون آن جیغ می‌زند، حواس پدر پرت می‌شود و ماشین به درون دریا سقوط می‌کند. مادر کت او را از درون شیشه ماشین به بیرون هدایت می‌کند. بعد از این اتفاق کت خود را مقصر مرگ والدینش می‌داند و به خاطر رفتار پرخاشگرش در مدرسه به زندان کودکان فرستاده می‌شود.

 5 سال بعد کت توسط «پدر بست» مدیر مدرسه کاتولیک دخترانه آر.بی.سی وارد مدرسه می‌شود. کت متوجه می‌شود که علامتی به شکل جمجمه در دستش ظاهر شده، یکی از کارکنان مدرسه به نام خواهر هلی می‌گوید این نشان می‌دهد که او یک «دوشیزه جهنمی» است.

ادامه متن

جزئیات اثر

کارگردان: Henry Selick / هنری سلیک

نویسنده: Henry Selick/ Jordan Peele/ هنری سلیک/ جردن/ پیل

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه در مورد وندل و وایلد

مناسب برای رده سنی :
این اثر چطور بود :

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!