هی گوزن!

بررسی تخصصی انیمیشن Hey Deer!

هی گوزن!

author-img

توسط : فاطمه سادات میرشریفی ارزیاب کدومو

3 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

6 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

داستان درباره‌ی گوزنی است که هر شب در خانه‌اش زلزله می‌آید و آن را به هم می‌ریزد. این انیمیشن، برنده‌ی جایزه‌ی اصلی جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم منچستر و جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم دانشجویی است و در پانزده مورد، نامزد جایزه‌های جشنواره‌های بزرگ بوده است.

سال 2016 7 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
ترس

هرشب در خانه‌ی گوزن زلزله می‌آید و ممکن است برای کودکان ترسناک باشد؛ اما در انتهای داستان، این ترس مخاطب از بین می‌رود.

جزئیات
پیام مثبت

زمانی‌که مخاطب متوجه می‌شود گوزن در دنیایی خیلی کوچک‌تر از تصور ما زندگی می‌کند، نظم ذهنی فرد به‌هم می‌ریزد و به او یادآوری می‌کند که اتفاقات همیشه آن‌طور که فکر می‌کنیم نیست. مهم این است ما کجا ایستاده‌ایم و چه اندازه‌ای داریم. ممکن است دنیایی را که برای خود ساخته‌ایم، بزرگ‌تر از واقعیتش فرض کنیم.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

با فرزندتان درباره‌ی ترس‌هایش صحبت کنید تا متوجه شوید نسبت به چه مسائلی حساس است.

از او بخواهید درباره‌ی تخیلات و فانتزی‌های ذهنی‌اش برایتان داستان‌پردازی کند تا متوجه فضای ذهنی او بشوید.

خلاصه: سعی کنید از فضای فکری فرزندتان و ترس‌هایش مطلع و به او بیشتر از قبل نزدیک شوید.

آنچه لازم است والدین بدانند

«هی گوزن!» انیمیشنی کوتاه و فانتزی است و درباره‌ی مسئله‌ی یک گوزن است. گوزن هر روز که از خواب بیدار می‌شود، می‌فهمد شب قبل زلزله آمده، او هرروز مجبور است خانه‌اش را مرتب و حیاطش را پارو کند. درنهایت مشخص می‌شود علت زلزله‌ها این بوده است که گوزن در یک گوی شیشه‌ای زندگی می‌کند، آن گوی برای دختربچه‌ای است و دختربچه هرشب با آن بازی می‌کند.

بار نخست که در انیمیشن زلزله می‌آید، ممکن است فرزندتان را بترساند، بهتر است کنارش باشید. «هی گوزن!» با دلیل فانتزی‌ای که ارائه می‌کند، می‌تواند ترس فرزندتان را از زلزله کم کند و فضای ذهنی او را تغییر دهد. شما می‌توانید با او درباره‌ی زلزله و مکان‌های امن در هنگام خطر صحبت کنید. این انیمیشن می‌تواند خلاقیت فرزندتان را تقویت کند و به او کمک کند تا بتواند از زاویه‌‌دید مختلفی به مسائل نگاه کند. شما می‌توانید با داستان‌های فانتزی‌ای که برایش تعریف می‌کنید، ترس‌های او را از اتفاقات متعدد کم کنید و به پرورش خلاقیت او کمک کنید.

خلاصه: فانتزی‌بودن این انیمیشن می‌تواند به کمترشدن ترس فرزندتان از زلزله کمک کند و او را برای مواجهه خلاق با مسائل پرورش دهد.

داستان انیمیشن

«هی گوزن!»، درباره گوزنی است که هر روز از خواب بیدار می‌شود و متوجه می‌شود که شب قبل زلزله آمده است. او هر روز مجبور است خانه‌اش را مرتب و برف‌های حیاطش را پارو کند. در انتهای داستان مشخص می‌شود گوزن در یک گوی زندگی می‌کند و هر شب دختربچه‌ای آن را تکان می‌دهد.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Ors Bárczy / آرس بارسیز

نویسنده: Ors Bárczy / آرس بارسیز

کشور سازنده: مجارستان

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه