• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

هیولاهای قهرمان

هیولاهای قهرمان

بررسی تخصصی فیلم Super Monsters: The New Class

author-img

توسط : ریحانه علیپور ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: دقیقه

دیدگاه کدومو

5 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

  انیمیشنی کوتاه محصول سال 2020، ماجراهای بچه‌هایی است که با غروب خورشید به هیولا تبدیل می‌شوند. مهدکودک آن‌ها شبانه برگزار می‌شود و بچه‌ها با کمک معلم مهربان خود مهارت لازم برای انجام کارها را یاد می‌گیرند. کمک به دوستان و تلاش برای فراگیری مهارت‌ها از پیام‌های مثبت داستان بود.

سال 2020 22 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

میزان خشونت بسیار ناچیز و فانتزی است، چند گوسفند پرنده در انیمیشن بود که به طور سهوی بازی بچه‌ها را خراب کرد، پرتاب توپ به سمت دوستان که البته اصلا قصد اذیت یکدیگر را نداشتند.

جزئیات
ترس

در یک صحنه سامی مهد را برای پیدا کردن گوسفندهای پرنده ترک کرد، معلم که متوجه نبود او شد در یک لحظه‌ی کوتاه چهره‌ی بسیار نگرانی به خود گرفت.

جزئیات
پیام مثبت

در این انیمیشن که فضای شاد و رنگارنگی داشت، بچه‌ها با یکدیگر مهربان بودند و به جای خندیدن و مسخره کردن کارهای دوستانشان به آن‌ها روحیه می‌دادند و تلاش می‌کردند به همدیگر کمک کنند. معلم آن‌ها بسیار مهربان بود و بچه‌ها را حمایت می‌کرد تا مهارت‌هایشان را تقویت کنند. بچه‌ها لحظات خیلی خوبی را در مدرسه سپری کردند و کلی به آن‌ها خوش گذشت.

جزئیات
الگوی مثبت

رفتار بچه‌ها با همدیگر خیلی مهربانانه بود، تلاش می‌کردند در یادگیری مهارت‌ها به همدیگر کمک کنند. راکی ابتدا در برخی مهارت‌ها ضعیف بود ناامید نشد تا بالاخره توانست موفق شود. سامی فقط بهانه‌ی خانه رفتن داشت ولی بعد متوجه شد در مدرسه خیلی به او خوش می‌گذرد.

آنچه لازم است والدین بدانند

این انیمیشن که فضای شاد و رنگارنگی دارد، ماجراهای کودکان خردسال و دغدغه‌ی آن‌ها در یک پیش‌دبستانی را روایت می‌کند. از دختربچه‌ای که بهانه‌ی خانه رفتن دارد تا پسربچه‌ای که نمی‌تواند کارها را به درستی انجام دهد. معلم مهد همواره با صبر و مهربانی بچه‌ها را حمایت می‌کند و به آن‌ها یاد می‌دهد چطور از قدرت‌های خود به درستی استفاده کنند. بچه‌ها با یکدیگر مهربان بودند و به جای خندیدن و مسخره کردن کارهای دوستانشان به آن‌ها روحیه می‌دادند و تلاش می‌کردند به همدیگر کمک کنند. این انیمیشن برای کودکانی که آماده‌ی ورود به پیش‌دبستانی هستند می‌تواند جالب باشد. این بچه‌‌ها که در شب به هیولا تبدیل می‌شوند هرکدام از قدرت‌های خاصی برخوردارند.این بچه‌ هیولاها برای حل مشکلاتشان از جادو استفاده می‌کنند. با توجه به اینکه خردسالان (زیر 7 سال) توانایی تشخیص تخیل از واقعیت را ندارند بهتر است برای آن‌ها تصاویر و داستان‌هایی نمایش داده شود که به واقعیت نزدیکتر است. وجود بچه‌ هیولاها و پرواز کردنشان، گوسفندهای پرنده و استفاده از قدرت‌های جادویی برای خردسالان از نکات منفی داستان است.

خلاصه: مهربانی بچه‌ها با یکدیگر و کمک به هم و بازی کردن‌اشان از نکات مثبت و تخیلی بودن و استفاده از جادو برای خردسالان از نکات منفی داستان بود.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

بعد از تماشای انیمیشن به او بگویید چه قدر خوب شد راکی ناامید نشد تا بالاخره تواست پرواز کردن را یاد بگیرد؛ او خرگوش عروسکی سامی را نجات داد. از کارهایی که فرزندتان هنوز نمی‌تواند به درستی انجام دهد مثال بزنید و به او بگویید تو هم اگر تلاش کنی، می‌توانی مثل راکی موفق شوی.

بچه‌ها در مهد لحظات خوبی را با بازی کردن با دوستانشان سپری می‌کردند، در مورد کارهایی که بچه‌ها در مهد انجام دادند با او صحبت کنید (نقاشی و توپ بازی) به او بگویید چه قدر خوب شد سامی به خانه برنگشت وگرنه نمی‌توانست با این همه دوست خوب و مهربان بازی کند، چه قدر به سامی خوش گذشت. برای کودکانی که آماده‌ی ورود به پیش‌دبستانی هستند می‌تواند جالب باشد.

خلاصه: برای کودکانی که آماده‌ی ورود به پیش‌دبستانی یا دبستان هستند در مورد ماجراهای بچه‌ها در مدرسه صحبت کنید مانند نقاشی کردن، بازی کردن ، داشتن یک معلم مهربان، دوست شدن با بچه‌ها.

داستان فیلم

: داستان در مورد افرادی است که با غروب خورشید به هیولا تبدیل می‌شوند ولی در طول روز مانند انسان‌ها هستند. مدرسه‌ی بچه‌ها شبانه برگزار می‌شود. روز اول مدرسه است و معلم مدرسه تلاش می‌کند بچه‌ها لحظات خوبی را در مدرسه سپری کنند و یاد بگیرند چطور از قدرت‌های خاص خود استفاده کنند و چه زمانی نباید. یکی از پسر بچه‌ها توانایی انجام کارها را به درستی ندارد. او با کمک معلم و دوستانش بالاخره موفق می‌شود. دختربچه‌ای به نام سامی علاقه‌ای به مدرسه ندارد او در نهایت از مدرسه و معلم و دوستانش خوشش می‌آید و دیگر بهانه‌ی خانه رفتن را ندارد.

جزئیات فیلم

کارگردان: Steve Ball

نویسنده:

نام تهیه کننده: Jenn Rogan

نام بازیگران: Nicole Anthony, Elyse Maloway, Erin Mathews

نام شخصیت ها:

مینا: یک معلم مهربان که همواره در کنار بچه‌ها است و در یاد دادن مهارت به آن‌ها بسیار صبور است.

سامی: دختربچه‌ای که ابتدا علاقه‌ای به بودن در مهد نشان نمی‌داد و بیشتر بهانه‌ی خانه رفتن داشت. او درنهایت متوجه شد در مهد خیلی به او خوش گذشته و زمان بسیار خوبی را با دوستانش سپری کرده است.

زوئی: یک پسربچه که شوخی و معما را دوست دارد.

 زیتون (الیو): یک دختربچه با موهای قرمز که دوست دارد وقتی بزرگ شد یک شاهزاده شود. او همیشه کارهای امیدوارکننده میزند.

راکی: این پسربچه بعضی کارها را نمی‌تواند درست انجام دهد ولی با کمک معلم و دوستانش ناامید نشده و دست از تلاش برنمی‌دارد.

کشور سازنده: آمریکا، کانادا

کمپانی سازنده: 41 Entertainment LLC (41E)

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد