• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن هوشان

author-img

توسط : نرگس شفیعی ارزیاب کدومو

1 سال پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 8 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«هوشان» یک سریال انیمیشنی و محصول ایران است که در سال 1390 منتشر شده است. شخصیت اصلی این داستان، پسربچه‌ای به‌ نام هوشان است که در هرقسمت با مسئله‌ی جدیدی روبه‌رو می‌شود و آن را حل می‌کند. این انیمیشن درکنار لحظات کمدی، اهمیت به‌کاربردن فکر برای حل مسائل را به کودکان یاد می‌دهید.

سال 1390 27 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

در انیمیشن سریالی «هوشان» شخصیت اصلی پسربچه‌ای ا‌ست که با هوش خود مسائل اطرافیان را حل می‌کند. او می‌تواند الگوی خوبی برای کودکان باشد. به‌ویژه اگر فرزند شما در سنی قرار گرفته که با پی‌بردن به ضعف‌هایش، اعتمادبه‌نفس خود را از دست داده است، تماشای حضور فعال هوشان در جامعه‌، می‌تواند برای فرزندتان انگیزه باشد. فرزند خود را تشویق کنید که برای حل مشکلات مانند هوشان فکر کند و راه‌حل‌هایی را که به ذهنش می‌رسد، بیان کند. از او بخواهید که تجربیاتش را در حل مشکلات بگوید و تجربه‌های موفق او را تحسین کنید.

سایر شخصیت‌های داستان مانند شاه، همسرش، درباریان و خواجه، افراد غیرمنطقی داستان هستند که به‌صورت طنز رفتارهای نادرستی مرتکب می‌شوند. خوب است کودکان خود را در تشخیص رفتارهای درست از نادرست راهنمایی کنید تا کمدی‌بودن برخی رفتارها منجر به تقلید در کودکان نشود یا باعث نشود ناپسندبودن آن کار را فراموش کنند.

ادامه متن

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

درباره‌ی رفتارهای نادرست شخصیت‌ها و علت نادرست‌بودن این رفتارها با کودکان صحبت کنید.

چرا پادشاه بر سر همه فریاد می‌زد؟ آیا این دلیل درستی است که چون عصبانی هستیم، به دیگران توهین کنیم؟

ادامه متن

داستان اثر

«هوشان» پسر باهوشی است که در شهر «چهارزندی» زندگی می‌کند و در هرقسمت از این انیمیشنِ سریالی، مسئله‌ی جدیدی را حل می‌کند. در قسمت «سمعک» گوش‌های «شاه» سنگین شده است و همه‌چیز را اشتباه متوجه می‌شود، ازاین‌رو بی‌دلیل از دست اطرافیانش عصبانی می‌شود و آن‌ها را تهدید می‌کند. از‌آنجایی‌که مراسم تاج‌گزاری نزدیک است، حل‌شدن این مسئله اهمیت بیشتری پیدا کرده است. در همین زمان هوشان وارد ماجرا می‌شود و برای شاه سمعک می‌سازد و همه را از این وضعیت نجات می‌دهد.

جزئیات اثر

کارگردان: حمید برزوئی

نویسنده: علیرضا ثانی‌فر

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد هوشان

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>