هاچ، زنبور عسل

بررسی تخصصی انیمیشن Honeybee: hotch

هاچ، زنبور عسل

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

6 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

«هاچ، زنبور عسل»، انیمیشنی ژاپنی با روایت ماجراهای هاچ، زنبور شجاع و مهربانی است که در کودکی زنبورهای قاتل، مادرش را ربوده‌اند. او برای پیداکردن مادرش در سفری طولانی و پرماجرا دوستانی پیدا می‌کند که به او کمک می‌کنند تا مادرش را از دست زنبورهای قاتل نجات دهد. شجاعت و تلاش برای مقابله با افراد زورگو از صفات بارز اوست.

سال 1970 97 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

تصمیم هاچ برای پیداکردن مادرش در سفری طولانی و ناشناخته خطرهای بسیاری را برای او در پی داشت. درگیری و زدوخورد «کاماکیچی» با هاچ و تلاش برای از‌بین‌بردن او، تلاش «عنکبوت» برای بلعیدن هاچ و ازبین‌بردن و بلعیدن «مین‌مین»، درنهایت جنگ تن‌به‌تن حشرات و هاچ با زنبورهای قاتل ازجمله خطرات خشونت‌باری بود که هاچ را تهدید کرد؛ اما فانتزی‌بودن صحنه‌ها و پشیمانی حاصل از رفتارهای خشونت‌آمیز شخصیت‌ها در پایان داستان، از شدت خشونت‌های موجود در اثر می‌کاهد.

ادامه متن
جزئیات
ترس

هاچ در کودکی بعد از حمله‌ی زنبورهای قاتل، مادرش را از دست می‌دهد و تلاش او برای پیداکردن مادرش به کمک دوستان، باعث ایجاد خطراتی برای او و دوستانش می‌شود. فرار او از دست حیوانات و حشراتی که در طول مسیر قصد جان او و دوستانش را داشتند، از صحنه‌های ترسناک این انیمیشن بود. همچنین ازدست‌دادن مین‌مین که تلاش می‌کرد تا بهترین مشوق او برای رسیدن به هدفش باشد، ربوده‌شدن «گونه‌گونه» (دوست هاچ) توسط زنبورهای قاتل و جدایی او از «نیئورولی» از اصلی‌ترین صحنه‌های غم‌انگیز این اثر است.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

کار گروهی، شجاعت، از خودگذشتگی، مقابله با فرد زورگو و دفاع از شخصی که مظلوم واقع شده، از اصلی‌ترین پیام‌های مثبت این انیمیشن است. هاچ با شجاعت و بدن ترس در طول سفر در مقابل افراد زورگو می‌ایستد و تلاش می‌کند تا به فرد مظلوم کمک کند و او را نجات دهد. همه‌ی دوستان هاچ نیز با غلبه بر ترس خود تلاش می‌کنند تا با کمک یکدیگر، به‌صورت گروهی به زنبورهای قاتل حمله کنند و مادر هاچ را نجات دهند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

هاچ به‌عنوان شخصیت اصلی داستان شخصیتی شجاع و نترس دارد که با پشتکار و تلاش فراوان سعی می‌کند مادرش را نجات دهد و در این مسیر به تمام رفتارهای منفی واکنش نشان می‌دهد، در مقابل افراد زورگو می‌ایستد و آن‌ها را شکست می‌دهد. امی، دوست هاچ، در تمام مسیر به او کمک می‌کند و با فداکاری برای نجات مادر هاچ از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

چه ویژگی‌هایی از هاچ را دوست داری؟

چه ویژگی‌هایی موجب موفقیت هاچ و دوستانش شد؟

اگر به‌جای هاچ بودی، برای نجات دوستانت و مادرت چنین خطرهایی را متحمل می‌شدی؟

خلاصه:‌ کمک کنید تا فرزندتان متوجه شود هاچ چه ویژگی‌های رفتاری مثبتی داشت و درنهایت این رفتارهای مثبت، چه نتایجی برای او داشت.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه