• امروز : ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

هاپ

بررسی تخصصی انیمیشن Hop

هاپ

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

فیلم هاپ در ژانر ماجراجویی و کمدی به موضوع تلاش برای رسیدن به علاقه‌ها و آرزوها می‌پردازد. اما در این بین موضوعاتی مانند دوستی و همکاری و محبت نیز مطرح می‌شود. این فیلم با صحنه‌های بسیار کمی از ترس و خشونت می‌تواند اثر مناسبی برای خانواده‌ها باشد.

سال 2011 93 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

تنها صحنة خشن این اثر، زدوخورد بین کارلوس و ای‌بی است. البته این صحنه نیز دارای جراحت و خونریزی نیست.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

ای‌بی بدون اجازه پدرش از خانه فرار می‌کند که البته متوجه اشتباهش می‌شود و به خانه برمی‌گردد. ای‌بی بدون اجازه فردریک به منزل می‌رود و آن‌جا را به‌هم می ریزد.

جزئیات
پیام مثبت

این فیلم سعی می‌کند به خانواده‌ها این نکته را گوشزد کند که کودکان برای رسیدن به هدف‌های مورد علاقه خود تلاش می‌کنند و نباید این اختیار و استقلال را از آن‌ها سلب کرد. در عین حال به مخاطب نوجوان می‌آموزد برای رسیدن به هدف خود تلاش کند اما نباید در این راه افرادی که به آن‌ها مدیون هستند و به آن‌ها کمک کرده‌اند را فراموش کنند. روابط انسانی مهم‌ترند و نباید آن‌ها را فدای اهداف خود کنند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

شخصیت ای‌بی و فردریک تلاش می‌کنند برای رسیدن به آنچه بدان علاقه دارند تلاش کند و زیر بار کارهای خلاف میل‌شان نمی‌روند. آن‌ها سعی می‌کنند با همه، رفتار خوبی داشته باشند اما نمی‌پذیرند که کاری که دوست ندارند را انجام دهند. ای‌بی برای رسیدن به نوازنده شدن از خانه فرار می‌کند اما وقتی می‌فهد فردریک به کمک او نیاز دارد، برنامه استعدادیابی را که برای آن تلاش زیادی کرده بود رها می‌کند. فردریک نیز به ای‌بی کمک می‌کند تا او به خواسته‌اش برسد ولی وقتی پدر ای‌بی را در خطر می‌بیند، تلاش می‌کند تا او را از خطر نجات دهد. شخصیت منفی این فیلم که سرکارگر جوجه‌هاست به دلیل خیانتش تنبیه می‌شود و فردریک و ای‌بی در کنار هم به کاری که علاقه دارند در کارخانه شکلات‌سازی مشغول به کار می‌شوند.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

داستان کلی این اثر پیرامون خرگوش نوجوانی به نام «ای‌بی» است که نمی‌خواهد مانند اجدادش، خرگوش عید پاک باشد. او به نوازندگی علاقه دارد و برای رسیدن به آرزویش از خانه فرار می‌کند. در شهر با فردریک آشنا می‌شود. از فردریک می‌خواهد تا برای رسیدن به هدفش به او کمک کند. اما در انتها متوجه می‌شود که نوازنده شدن در کنار کمک به پدرش نیز امکان‌پذیر است. این خرگوش نوجوان می‌تواند بهانه خوبی باشد تا والدین در مورد علاقه‌ها و استعدادها و شغل آینده فرزندشان با او صحبت کنند. ای‌بی سعی می‌کند برای رسیدن به هدفش تلاش کند اما راه درستی را انتخاب نمی‌کند. لازم است والدین، فرزند خود را در مسیری که به آن علاقه نشان می‌دهند تشویق کنند. با این حال ای‌بی در می‌یابد که زندگی تنها آرزوها نیست و انسان‌هایی که به او کمک کرده‌اند نیز دارای ارزش و اهمیت‌اند. بهتر است والدین با فرزند خود در مورد مشورت و همفکری با اعضای خانواده و تعامل صحیح برای تصمیم‌گیری‌ها گفتگو کنند. برخی صحنه‌های این فیلم موزیکال است و صحنه‌های خشونت‌آمیز و ترسِ بسیار کمی دارد.

خلاصه: داستان کلی فیلم در مورد تلاش برای رسیدن به هدف و توجه به افرادی است که به ما کمک می‌کنند. شخصیت اصلی این فیلم می‌تواند بهانه خوبی باشد برای گفتگو در مورد علاقه‌های فرزند. صحنه‌های خشن و ترسناک این فیلم بسیار کم است.

ادامه متن

با کودکان خود صحبت کنید درباره

از کودک خود درباره تصمیم ای‌بی برای فرار از خانه سوال کنید؟ راهکارهایی که به جای فرار از خانه می‌توان پیشنهاد کرد را از کودک خود بخواهید. از کودک خود بپرسید چرا ای‌بی برنامه استعدادیابی را رها کرد؟ با این سوال درباره اهمیت دوستی و ارزش انسان‌هایی که ما کمک می‌کنند گفتگو کنید

خلاصه: در مورد راهکارهای جایگزین فرار از خانه برای رسیدن به هدف با فرزند خود گفتگو کنید، در مورد اهمیت انسان‌ها و دوستانی که به ما کمک می‌کنند صحبت کنید.

داستان انیمیشن

فیلم «هاپ» ماجرای خرگوش کوچکی به نام «ای‌بی» است که در جزیره‌ای به همراه پدرش زندگی می‌کند. پدر «ای‌بی» از او می‌خواهد تا مثل خودش «خرگوش عید پاک» باشد، اما «ای‌بی» علاقه‌ای به این ‌کار ندارد. از طرف دیگر «کارلوس» جوجه شروری است که برای تصاحب کارخانه تولید شکلات‌های عید پاک نقشه می‌کشد. ای‌بی بدون اطلاع پدرش از جزیره بیرون می‌رود تا یک نوازنده معروف شود. او در شهر با فردریک آشنا می‌شود. فردریک جوانی است که نمی‌تواند شغل مورد علاقه‌اش را پیدا کند. ای‌بی به کمک فردریک توانست به برنامه استعدادیابی راه پیدا کند اما او می‌داند خرگوش‌های کلاه‌قرمز فردریک را به کارخانه برده‌اند تا به جرم کشتن ای‌بی مجازات کنند. او برنامه را ترک می‌کند تا به فردریک کمک کند. در نهایت ای‌بی موفق می‌شود کارخانه، پدر و فردریک را از دست کارلوس نجات دهد.

جزئیات انیمیشن

کارگردان/ مولف: Tim Hill/ تیم هیل

نویسنده/ مترجم: Ken Daurio, Cinco Paul/ کن داوریو، سینکو پل

نام تهیه کننده: Michele Imperato, Christopher Meledandri/ میشل ایمپراتو، کریستوفر ملداندری

نام بازیگران: James Marsden, Russell Brand, Kaley Cuoco, Hank Azaria, Hugh Laurie/ جیمز مارسدن، راسل براند، کالی کوکو، هنک آزاریا، هیو لوری

نام شخصیت ها: ای‌بی: خرگوشی که نمی‌خواهد مانند پدرانش «خرگوش عید پاک» باشد و تلاش می‌کند نوازنده شود. فردریک: جوانی که به هیچ شغلی علاقه نشان نمی‌دهد و به دنبال شغل رویایی خود می‌گردد. کارلوس: جوجه‌ای که سرکارگر جوجه‌های دیگر است و در کارخانه پدر ای‌بی کار می‌کند و سعی دارد اداره کارخانه را به دست بگیرد. سام: خواهر فردریک که سعی می‌کند برای او شغل مناسبی پیدا کند.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: Relativity Media, Dentsu, Illumination Entertainment/ شرکت رئالیتی مدیا، شرکت دنتسو، شرکت ایلومنیشن اینترتیمنت

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه