هالک در سرزمین هیولاها

بررسی تخصصی انیمیشن Hulk: where monsters dwell

هالک در سرزمین هیولاها

author-img

توسط : فاطمه جعفرپور ارزیاب کدومو

4 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

14 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

ژانر این انیمیشن علمی ـ تخیلی است و به دلیل حضور موجودات ترسناک و مبارزات آن‌ها، ترس و خشونت زیادی را به نمایش می‌گذارد. کابوس که موجودی ترسناک و بی‌رحم است، می‌خواهد انسان‌ها با ترس‌هایشان زندگی کنند. او می‌خواهد ‌از ترس‌ها و کابوس‌های بچه‌ها هیولا بسازد و با آن‌ها وارد بُعد بیداری شود. دکتر استرنج و هالک به بچه‌ها کمک می‌کنند و کابوس را از بین می‌برند.

سال 1982 75 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

در این انیمیشن موجودات ترسناک و وحشتناک به‌وفور دیده می‌شوند و جزء شخصیت‌های اصلی هستند. صحنه‌های مبارزه و جنگیدن با یکدیگر نیز بسیار تکرار شده است که جزء خشونت‌های فیزیکی هستند. هم‌چنین صحنه‌هایی مانند سوزاندن بدن دیگری، قطع‌شدن عضو و آدم‌خواری دیده می‌شود که خشونت خیلی بالایی دارد.

جزئیات
ترس

موجودات ترسناک مانند کابوس و هالک در این انیمیشن بسیار وجود دارند و جزء شخصیت‌های اصلی هستند. جنگیدن هیولاها با کابوس و مبارزات آن‌ها لحظات ترسناکی را به‌وجود می‌آورد. شخصیت کابوس و اینکه او می‌خواهد بچه‌ها را به هیولا تبدیل کند، برای مخاطب ایجاد ترس می‌کند.

جزئیات
پیام مثبت

هیولاها برای اینکه کابوس را از بین ببرند، با یکدیگر هماهنگ می‌شوند و به کمک یکدیگر او را از بین می‌برند. کمک‌کردن به دیگران در جاهای مختلف این انیمیشن مانند کمک‌های دکتر استرنج به بنیتو و بنر، هم‌چنین کمک‌های بینتو به دوستش، آنا و فداکاری به‌خاطر او مشاهده می‌شود.

جزئیات
الگوی مثبت

دکتر استرنج مردی فداکار است و برای نجات دیگران تلاش می‌کند. بنیتو نیز به دوستانش کمک می‌کند و در این راه به هیولا تبدیل می‌شود. هالک کابوس را فریب می‌دهد و برای نجات دیگران تلاش می‌کند و به مبارزه می‌پردازد.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

اگر فرزندتان خواب‌های پریشان می‌بیند، با او برای حل این مشکل گفت‌وگو کنید و دنبال راه‌حل بگردید.

با فرزندان خود درباره‌ی اهمیت کار گروهی و تأثیری که بر نتیجه‌ی کار می‌گذارد، گفت‌وگو کنید.

با فرزند خود درباره‌ی ویژگی‌های یک قهرمان گفت‌وگو کنید.

خلاصه: با فرزندان خود درباره‌ی ازبین‌بردن خواب‌های پریشان، اهمیت کار گروهی و ویژگی‌های یک قهرمان صحبت کنید.

آنچه لازم است والدین بدانند

در این انیمیشن موجودات ترسناک زیادی مانند هالک، کابوس و... وجود دارند که مشاهده‌ی آن‌ها می‌تواند باعث ترس و وحشت کودکان شود. مشاهده‌ی مبارزاتی که کابوس با هیولاها انجام داده است و مبارزاتی که هالک با بنر انجام می‌دهند، می‌تواند برای کودکان آزاردهنده باشد. دکتر استرنج قدرت جادویی دارد و از آن استفاده می‌کند، ممکن است مشاهده‌ی صحنه‌های جادو، باعث احساس ضعف در کودکان شود و آن‌ها بخواهند از کارهای دکتر استرنج تقلید کنند. این انیمیشن خواب و کابوس را خیلی وحشتناک جلوه داده است. والدین می‌توانند درباره‌ی خواب‌های پریشان فرزندانشان با آن‌ها صحبت کنند.

خلاصه: این انیمیشن شامل موجودات ترسناک است و مبارزات فراوانی در آن دیده می‌شود.

داستان انیمیشن

«دکتر استرنج» مرد بسیار قدرتمند و مهربانی است که به انسان‌ها کمک می‌کند. «خانواده‌ی بنیتو» با دکتر استرنج تماس می‌گیرند و به او می‌گویند که پسرشان خیلی در خواب اذیت می‌شود و مدام کابوس می‌بیند. دکتر استرنج به بررسی این مشکل می‌پردازد و همراه با «بنر» و «هالک» وارد عالم خواب می‌شود. هالک که یک هیولای سبزرنگ است، ترس‌های بنر است. بنر و هالک در عالم رؤیا با یکدیگر مبارزه می‌کنند و هرکدام سعی دارند دیگری را از بین ببرند. «کابوس» که موجودی بسیار ترسناک و بدجنس است، می‌خواهد همه‌ی انسان‌ها با ترس‌هایشان زندگی کنند و ترس‌هایشان به هیولا تبدیل و با آن‌ها وارد عالم بیداری شود. کابوس، بچه‌ها و دکتر استرنج را در ترس‌هایشان زندانی می‌کند. هالک کابوس را فریب می‌دهد و بچه‌ها و دکتر استرنج را از ترس‌هایشان آزاد می‌کند. بچه‌ها فرار می‌کنند، آن‌ها برای اینکه بتوانند از عالم رؤیا خارج شوند، باید بر ترس‌هایشان غلبه کنند. «جرمی» به بنیتو برخورد می‌کند و او را نیز به هیولا تبدیل می‌کند. بچه‌ها، دکتر استرنج، هالک و کابوس وارد بُعد بیداری می‌شوند. کابوس که می‌خواهد پادشاه زمین شود و همه‌ی بچه‌ها را به هیولا تبدیل کند، اندازه‌اش بسیار بزرگ می‌شود و شروع به مبارزه به هیولاهایی می‌کند که با دکتر استرنج همکاری دارند. هیولاها متوجه می‌شوند که مبارزه‌ی تک‌تک با کابوس فایده ندارد، ازاین‌رو با یکدیگر هماهنگ می‌شوند و سر کابوس را گرم می‌کنند. آنگاه دکتر استرنج وردی را می‌خواند و کابوس کوچک می‌گردد و از بُعد بیداری خارج می‌شود.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: Ang lee/ انگ لی

نویسنده:Atan lee  / اتان لی

نام تهیه‌کننده: Ang lee/ انگ لی

نام بازیگران: Eric bana / اریک بانا

نام شخصیت‌ها:

دکتر استرنج: دکتر استرنج مردی مهربان با قدرت فوق‌العاده زیاد است، او ساحر بُعد بیداری است و می‌تواند از انسان‌ها در این بُعد محافظت کند،

هالک: هالک ترس‌های یک انسان به نام بنر است که به‌صورت یک هیولا درآمده است، هالک به بُعد بیداری نیز وصل است و می‌تواند در هردو بُعد خواب و بیداری فعالیت کند.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: universal picture

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه