نیکو ۲

بررسی تخصصی انیمیشن Niko 2

نیکو ۲

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«نیکو» داستان گوزن شمالی جوانی است که در شب کریسمس جانی، برادر ناتنی‌اش را، گم می‌کند. مادر نیکو به‌تازگی ازدواج کرده است و نیکو از این اتفاق خوشحال نیست؛ اما بعد از پیداشدن جانی و کمکش برای شکست روباه، رابطه‌ی نیکو با او خوب می‌شود. نیکو گوزن شجاع و مهربانی است و برای نجات جانی بسیار تلاش می‌کند.

سال 2012 ۷۴ دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

روباه شخصیت منفی انیمیشن است که با گروه پرواز، گوزن‌هایی که سورتمه‌ی «بابانوئل» را حمل می‌کنند، دشمنی دارد و برای اینکه بتواند آن‌ها را شکست دهد تصمیم می‌گیرد جانی، پسر یکی از آن گوزن‌ها را، زندانی کند. او پس از زندانی‌کردن جانی، او را به مرگ تهدید می‌کند.

جزئیات
ترس

نیکو برای نجات برادرش، جانی، به دامنه‌ی عقاب‌ها می‌رود و با روباه که قصد جان او را دارد، درگیر می‌شود. نمایش این صحنه ممکن است در کودکان ایجاد ترس بکند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

زمانی‌که عقاب‌ها جانی را می‌دزدند، نیکو حقیقت را به مادرش نمی‌گوید و تصمیم می‌گیرد تنهایی به کمک برادرش برود؛ اما بعداً از این دروغ‌گویی، پشیمان می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

اهمیت خانواده و ازدواج مجدد والدین از پیام‌های انیمیشن است. مادر نیکو بعد از جدایی از همسرش تصمیم می‌گیرد با لنی ازدواج کند؛ اما نیکو از این تصمیم ناراحت است و جانی، فرزند لنی را دوست ندارد. البته به مرور رابطه‌اش با جانی خوب می‌شود و او را برادر خود می‌داند.

جزئیات
الگوی مثبت

نیکو گوزن شجاعی است. او برای نجات جانی، خود را به‌خطر می‌اندازد و با روباه درگیر می‌شود. روباره شخصیتی قدرت‌طلب و زورگوست که سعی می‌کند گوزن‌های گروه پرواز را از بین ببرد؛ اما نیکو با کمک جانی موفق می‌شود او را شکست بدهد. جانی، فرزند گوزنی است که می‌خواهد با مادر نیکو ازدواج کند. نیکو در ابتدا از ازدواج مادرش ناراحت است؛ اما بعد از آن اتفاق پشیمان می‌شود و جانی را مانند برادرش دوست دارد.

ادامه متن

نظر فرزندتان را درباره‌ی ازدواج مجدد والدین بپرسید. اگر در موقعیت نیکو بودی، با جانی چه برخوردی می‌کردی؟ چرا رابطه‌ی نیکو و جانی به مرور خوب شد؟

خلاصه: با فرزندتان درباره‌ی رابطه‌ی نیکو با پدر و برادر ناتنی‌اش گفت‌وگو کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه