• امروز : ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

نیکو ۲

بررسی تخصصی انیمیشن Niko 2

نیکو ۲

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

4 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«نیکو» داستان گوزن شمالی جوانی است که در شب کریسمس جانی، برادر ناتنی‌اش را، گم می‌کند. مادر نیکو به‌تازگی ازدواج کرده است و نیکو از این اتفاق خوشحال نیست؛ اما بعد از پیداشدن جانی و کمکش برای شکست روباه، رابطه‌ی نیکو با او خوب می‌شود. نیکو گوزن شجاع و مهربانی است و برای نجات جانی بسیار تلاش می‌کند.

سال 2012 ۷۴ دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

روباه شخصیت منفی انیمیشن است که با گروه پرواز، گوزن‌هایی که سورتمه‌ی «بابانوئل» را حمل می‌کنند، دشمنی دارد و برای اینکه بتواند آن‌ها را شکست دهد تصمیم می‌گیرد جانی، پسر یکی از آن گوزن‌ها را، زندانی کند. او پس از زندانی‌کردن جانی، او را به مرگ تهدید می‌کند.

جزئیات
ترس

نیکو برای نجات برادرش، جانی، به دامنه‌ی عقاب‌ها می‌رود و با روباه که قصد جان او را دارد، درگیر می‌شود. نمایش این صحنه ممکن است در کودکان ایجاد ترس بکند.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

زمانی‌که عقاب‌ها جانی را می‌دزدند، نیکو حقیقت را به مادرش نمی‌گوید و تصمیم می‌گیرد تنهایی به کمک برادرش برود؛ اما بعداً از این دروغ‌گویی، پشیمان می‌شود.

جزئیات
پیام مثبت

اهمیت خانواده و ازدواج مجدد والدین از پیام‌های انیمیشن است. مادر نیکو بعد از جدایی از همسرش تصمیم می‌گیرد با لنی ازدواج کند؛ اما نیکو از این تصمیم ناراحت است و جانی، فرزند لنی را دوست ندارد. البته به مرور رابطه‌اش با جانی خوب می‌شود و او را برادر خود می‌داند.

جزئیات
الگوی مثبت

نیکو گوزن شجاعی است. او برای نجات جانی، خود را به‌خطر می‌اندازد و با روباه درگیر می‌شود. روباره شخصیتی قدرت‌طلب و زورگوست که سعی می‌کند گوزن‌های گروه پرواز را از بین ببرد؛ اما نیکو با کمک جانی موفق می‌شود او را شکست بدهد. جانی، فرزند گوزنی است که می‌خواهد با مادر نیکو ازدواج کند. نیکو در ابتدا از ازدواج مادرش ناراحت است؛ اما بعد از آن اتفاق پشیمان می‌شود و جانی را مانند برادرش دوست دارد.

ادامه متن

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن نیکو، پیام‌های مثبت زیادی دارد. لازم است این پیام‌ها را (درباره‌ی ازدواج مجدد والدین) به‌صورت سؤالی یا به‌صورت گفت‌وگومحور در طول داستان به فرزندان خود یاد بدهید؛ به‌عنوان مثال اگر در موقعیت نیکو بودی، با جانی چه برخوردی می‌کردی؟ صحنه‌های درگیری نیکو و جانی با روباه که از شخصیت‌های منفی انیمیشن است، ممکن است باعث ایجاد ترس و دلهره در کودکان شود.

خلاصه: درباره‌ی پیام‌های مثبت انیمیشن با فرزندتان گفت‌وگو کنید.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

نظر فرزندتان را درباره‌ی ازدواج مجدد والدین بپرسید. اگر در موقعیت نیکو بودی، با جانی چه برخوردی می‌کردی؟ چرا رابطه‌ی نیکو و جانی به مرور خوب شد؟

خلاصه: با فرزندتان درباره‌ی رابطه‌ی نیکو با پدر و برادر ناتنی‌اش گفت‌وگو کنید.

داستان انیمیشن

«نیکو» گوزن جوانی است که مادر و پدرش از هم جدا شده‌اند و مادر او می‌خواهد با گوزنی به نام «لنی» ازدواج کند. «جانی» فرزند لنی است و نیکو را مانند برادرش دوست دارد؛ اما نیکو از تصمیم مادرش ناراحت است و جانی را برادر خود نمی‌داند. نیکو مانند پدرش توانایی پرواز دارد و دوست دارد در آینده عضو گروه پرواز شود. جانی به خاطر علاقه‌ای که به گروه پرواز دارد، از نیکو درخواست می‌کند تا او را پیش آن‌ها ببرد؛ اما در راه جانی توسط «عقاب‌ها» دزدیده می‌شود. عقاب‌ها برای «روباه» کار می‌کنند و روباه با گروه پرواز دشمنی دارد. نیکو به دامنه‌ی عقاب‌ها می‌رود تا جانی را نجات دهد. بعد از فرارِ نیکو و جانی از آنجا، روباه گروه پرواز را زندانی می‌کند؛ اما نیکو با کمک جانی و دوستانشان آن‌ها را آزاد می‌کنند و روباه را شکست می‌دهند. رابطه‌ی نیکو و جانی بعد از این اتفاقات خوب می‌شود و جانی را برادر کوچک خود می‌داند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان/ مؤلف: Kari Juusonen, Jorgen Lerdam / کاری جاسنین، جرج لردام

نویسنده/ مترجم: Marteinn Thorisson, Hannu Tuomainen / مارتین ثاریزِن، هانا ثاریزِن

نام تهیه‌کننده: Antti Haikala, Petteri Pasanen/ آنت هاکالا، پیتر پاسنین

نام بازیگران: Erik Carlson, Juhana Vaittinen, Mikko Kivinen, Vuokko Hovatta, Aarre Karen‌ / اریک کارسون، ژوهان وایتین، میکو کوین، ووکو هاواتا، آری کارن.

نام شخصیت‌ها:

نیکو: گوزن جوانی که توانایی پرواز دارد و دوست دارد در آینده عضو گروه پرواز باشد. او برای نجات برادرش بسیار تلاش می‌کند،

جانی: برادر ناتنی نیکو که روباهی او را می‌دزدد،

روباه: حیوانی قدرت‌طلب و زورگو که به‌خاطر دشمنی با گروه پرواز، جانی را زندانی می‌کند،

گروه پرواز: گروهی از گوزن‌های شمالی که وظیفه‌ی حمل سورتمه‌ی بابانوئل را دارند.

کشور سازنده: فنلاند، آلمان

کمپانی سازنده: Anima Vitae, Cinemaker, A. Film A/S, Ulysses, Magma Films

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه