• امروز : ۶ مرداد ۱۴۰۰

نیمه ابری

نیمه ابری

بررسی تخصصی انیمیشن Partly Cloudy

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

9 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«نیمه‌ابری» انیمیشن کوتاهی از کمپانی پیکسار است. داستان ابری خاکستری است که نوزادان خطرناکی مانند تمساح و کوسه و... را خلق می‌کند و به لک‌لک وفاداری می‌دهد تا آن‌ها را به والدینشان روی زمین برساند، وفاداری لک‌لک باوجود خطر‌اتی که این نوزادان دارند، از چالش‌های داستان است.

سال 2009 پنج ساعت و چهل‌وپنج دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

لک‌لک وفادار توسط نوزادان حیوانات وحشی آسیب می‌بیند. البته این صحنه‌ها طنزآمیز است و نوزادان چهره‌ي مهربانی دارند و قصد آزار لک‌لک را ندارند.

جزئیات
پیام مثبت

حمایت‌کردن لک‌لک از ابر خاکستری و مهربانی با او باوجود وحشی‌بودن موجوداتی که خلق می‌کند، از پیام‌های داستان است. هم‌چنین رهانکردن دوستان درهنگام نیاز، محبت به آن‌ها، پیداکردن راه‌های خلاقانه برای مشکلات، خوش‌رفتاری با بچه‌های حیوانات و... از پیام‌های مثبت داستان است.

جزئیات
الگوی مثبت

ابر خاکستری قدر‌دان زحمات لک‌لک است. لک‌لک هم وفادار است و ابر خاکستری را در شرایط سخت ترک نمی‌کند.

آنچه لازم است والدین بدانند

لازم است والدین بدانند نمایش خیالی از نحوه‌ی بچه‌دارشدن انسان و حیوانات می‌تواند کودکان شما را سر‌درگم کند. (لک‌لک‌ها نوزادن را به والدینشان تحویل می‌دهند) نمایش این انیمیشن می‌تواند موجب شود که فرزندانتان شما را درباره‌ی نحوه‌ی بچه‌دارشدن انسان و سایر موجودات سؤال‌پیچ کنند. توصیه می‌شود قبل از نمایش این محصول، خودتان را برای ارائه‌ی پاسخ صحیح و مناسب سن فرزندتان آماده کنید، درغیراین‌صورت از نمایش این انیمیشن برای او صرف‌نظر کنید.

لازم است با کودکان کم‌سن‌و‌سال خود درباره‌ی خیالی‌بودن این بازنمایی از فرزندآوری موجودات صحبت کنید. با فرزندان خود درباره‌ی نوع رابطه‌ی ابر و لک‌لک حرف بزنید. از فرزندان نوجوان خود بخواهید درباره‌ی الگوی مشابه روابط انسانی که در رابطه‌ی لک‌لک و ابر وجود دارد، با شما گفت‌وگو کنند.

خلاصه: نمایش خیالی از نحوه‌ی بچه‌دارشدن انسان و حیوانات می‌تواند کودکان شما را سر‌درگم کند.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

در بخشی از انیمیشن که لک‌لک وفادار به زندگی آرام سایر لک‌لک‌ها نگاه می‌کند و ابر خاکستری گمان می‌کند لک‌لک حسرت آن‌ها را می‌خورد و از خودش خجالت می‌کشد، می‌تواند آغازگر گفت‌وگوی شما با فرزند نوجوانتان درباره‌ی مشاهده‌ی زندگی دیگران و حسرت خوردن و همچنین خجالت‌کشیدن از خود به‌خاطر توانایی‌های متفاوت با دیگران باشد.

تا حالا با دیدن زندگی کسی حسرت خورده‌ای؟ چه احساسی دارد؟

حسرت‌خوردن چگونه می‌تواند مانع بروز توانایی‌هایمان شود؟

حس متفاوت‌بودن با دیگران چگونه است؟ اگر همه‌ي انسان‌ها استعداد‌های یکسانی داشتند، چه اتفاقی می‌افتاد؟

خلاصه: اگر همه‌ي انسان‌ها استعداد‌های یکسانی داشتند، چه اتفاقی می‌افتاد؟

داستان انیمیشن

«ابر‌های شاد» در آسمان نوزادانی ناز و لطیف مانند دختر و پسر انسان، بچه‌گربه، توله‌سگ و موجودات دیگری را می‌سازند و به «لک‌لک‌ها» می‌دهند تا آن‌ها را به پدر و مادرشان در زمین تحویل بدهند. این درحالی است که یک «ابر خاکستری»، نوزادان حیوانات وحشی و خطرناک مانند تمساح، کوسه، جوجه‌تیغی و... را می‌سازد و آن‌ها را به «لک‌لک» وفاداری می‌دهد که آسیب جسمی زیادی از طرف این حیوانات دیده است. یک روز لک‌لک، حیوان ساخته‌شده‌ی ابر خاکستری را نمی‌گیرد و به طرف ابر شاد و روشن دیگری می‌رود. ابر خاکستری غمگین می‌شود و می‌بارد؛ اما لک‌لک برمی‌گردد، درحالی‌که لباس محافظی پوشیده است تا حیوانات مخلوق ابر خاکستری را به والدینشان برساند. ابر خاکستری هم خوشحال می‌شود و لک‌لک را درآغوش می‌گیرد.

جزئیات انیمیشن

کارگردان/ مؤلف: پیتر سان

نویسنده/ مترجم: پیتر سان

نام تهیه‌کننده: کوین رهر

نام شخصیت‌ها:

ابر بارانی: ابری که برخلاف سایر ابرهای آسمان تیره و گرفته است و حیوانات وحشی خلق می‌کند،

لک‌لک: تنها لک‌لکی که با ابر بارانی کار می‌کند و مخلوقات خطرناک او را به زمین می‌رساند.

کشور سازنده: آمریکا

کمپانی سازنده: پیکسار / دیزنی

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد