نیمه ابری

بررسی تخصصی انیمیشن Partly Cloudy

نیمه ابری

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

«نیمه‌ابری» انیمیشن کوتاهی از کمپانی پیکسار است. داستان ابری خاکستری است که نوزادان خطرناکی مانند تمساح و کوسه و… را خلق می‌کند و به لک‌لک وفاداری می‌دهد تا آن‌ها را به والدینشان روی زمین برساند، وفاداری لک‌لک باوجود خطر‌اتی که این نوزادان دارند، از چالش‌های داستان است.

سال 2009 پنج ساعت و چهل‌وپنج دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

لک‌لک وفادار توسط نوزادان حیوانات وحشی آسیب می‌بیند. البته این صحنه‌ها طنزآمیز است و نوزادان چهره‌ي مهربانی دارند و قصد آزار لک‌لک را ندارند.

جزئیات
پیام مثبت

حمایت‌کردن لک‌لک از ابر خاکستری و مهربانی با او باوجود وحشی‌بودن موجوداتی که خلق می‌کند، از پیام‌های داستان است. هم‌چنین رهانکردن دوستان درهنگام نیاز، محبت به آن‌ها، پیداکردن راه‌های خلاقانه برای مشکلات، خوش‌رفتاری با بچه‌های حیوانات و... از پیام‌های مثبت داستان است.

جزئیات
الگوی مثبت

ابر خاکستری قدر‌دان زحمات لک‌لک است. لک‌لک هم وفادار است و ابر خاکستری را در شرایط سخت ترک نمی‌کند.

در بخشی از انیمیشن که لک‌لک وفادار به زندگی آرام سایر لک‌لک‌ها نگاه می‌کند و ابر خاکستری گمان می‌کند لک‌لک حسرت آن‌ها را می‌خورد و از خودش خجالت می‌کشد، می‌تواند آغازگر گفت‌وگوی شما با فرزند نوجوانتان درباره‌ی مشاهده‌ی زندگی دیگران و حسرت خوردن و همچنین خجالت‌کشیدن از خود به‌خاطر توانایی‌های متفاوت با دیگران باشد.

تا حالا با دیدن زندگی کسی حسرت خورده‌ای؟ چه احساسی دارد؟

حسرت‌خوردن چگونه می‌تواند مانع بروز توانایی‌هایمان شود؟

حس متفاوت‌بودن با دیگران چگونه است؟ اگر همه‌ي انسان‌ها استعداد‌های یکسانی داشتند، چه اتفاقی می‌افتاد؟

خلاصه: اگر همه‌ي انسان‌ها استعداد‌های یکسانی داشتند، چه اتفاقی می‌افتاد؟

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه