• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن نگهبانان شیردل (Lion Guard)

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 سال پیش مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 5 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

گروهی از حیوانات جوان سرزمین افتخار به‌عنوان «گارد شیر» موظّفند به حیوانات این سرزمین کمک کنند. آن‌ها با اتفاقات و خطرات زیادی در این راه مواجه می‌شوند اما با همدلی و همراهی یکدیگر همۀ آن‌ها را با موفقیت پشت سر می‌گذارند. سریالی که کار گروهی و روحیۀ کارجمعی را به نمایش می‌گذارد. این سریال دومین اثری است که براساس فیلم «شیرشاه» سال 1994، ساخته شده است

سال 2016 فصل اول: 26قسمت 22دقیقه‌ای جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

در این سریال، خشونت و ترس بسیار کم و صحنه‌های درگیری و زدوخورد بین حیوانات، فانتزی است. در این اثر، مفاهیمی مانند کار گروهی، گذشت، مسئولیت‌پذیری و اطاعت‌پذیری به خوبی‌مطرح می‌شوند. همفکری و مشورت، برخورد صحیح با مشکلات و ارزش خانواده از آموزه‌های این سریال است. کودکان ممکن است بعد از دیدن این اثر، بخواهند با شخصیت‌های سریال همذات‌پنداری کرده و نقش‌های آن‌ها را تقلید کنند. والدین باید با کودکان خود در‌این‌رابطه صحبت کنند و نکات اصلی هر قسمت را برای آن‌ها یادآوری کنند. شاید برخی کودکان به‌خاطر قوۀ تخیّلشان، این تصور را به ذهن خود راه ‌دهند که حیوانات می‌توانند صحبت کنند. بهتر است دراین‌رابطه با آن‌ها صحبت کنند و نحوۀ صداگذاری روی شخصیت‌ها را برای آن‌ها توضیح دهند. همچنین هر قسمت از سریال دارای دقایقی آوازه خوانی و رقص حیوانات است که والدینی که به این موضوع حساسند، باید به آن توجه ‌کنند. بهتر است والدین درباره اتفاقات طبیعی‌ای که در این سریال رخ می‌دهد، توضیحات لازم را به فرزندان خود بدهند. در این سن، کودکان نمی‌توانند علت بسیاری از اتفاقات را درک کنند. شخصیت اصلی داستان در این سریال به‌تناسب وظیفۀ‌ خود، مجبور است با شخصیت‌های منفی، درگیر شود. بهتر است والدین علت درگیری را شرح دهند تا کودکان به تقلید از شخصیت اصلی، روحیۀ تقابل و درگیری با دیگران را در ذهن خود تأیید نکنند. در بازة سنی پنج سال به بالا، کودکان علاقه دارند تا بزرگسالان به آن‌ها اهمیت داده و وظایفی را به آن‌ها بسپارند. در این سریال نیز به همین موضوع اشاره شده است. چه خوب است والدین از این بهانه استفاده کرده و وظایفی در خور توان کودکان به آن‌ها محوّل کنند.

خلاصه: ترس و خشونت در این اثر فانتزی است. دقایق کوتاهی از سریال موزیکال است. همفکری، مشورت، گذشت و مسئولیت‌پذیری از مفاهیم ارزشمند این اثر هستند.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

اشتباه «بانگو» در قسمت دوم چه بود و چرا نظراتش صحیح نبود؟ در قسمت سوم، تصوّر غلط «کایان» نسبت به «جاسیری» چه بود؟ در قسمت هفتم، چرا «فولی» از همراهی بقیۀ دوستانش ناراحت بود؟ تصور غلط «بانگو» از ایمن‌بودن چه بود؟ اتفاقات هر قسمت از این سریال دارای یک نکتۀ اخلاقی یا اجتماعی است. بهتر است والدین دربارۀ اتفاقاتی که در هر قسمت رخ ‌می‌دهد، با کودکان خود گفت‌وگو کنند.

خلاصه: صحبت در مورد اتفاقاتی که در هر قسمت برای شخصیت‌‌های اصلی رخ می‌دهد.

داستان اثر

«کایان» بچه‌شیری است که رئیس گروه «گارد شیر» است.آن‌ها وظیفه دارند تا «سرزمین افتخار» و حیوانات داخل آن را از خطرات و مشکلاتی که برایشان به‌وجود می‌آید محافظت کنند. کایان سعی دارد با کمک دوستانش که با او همدل و همراهند اما مانند خودش بی‌تجربه‌اند این وظیفه را به‌انجام برساند. «سیمبا» پدر کایان و سلطان سرزمین افتخار، به این گروه اعتماد دارد و از آن‌ها حمایت می‌کند. «نالا» مادر کایان نیز از او حمایت می‌کند. کایان خواهری نیز دارد که در نبود مادر ملکۀ سرزمین است. دوستان کایان نیز هرکدام در یک زمینه استعداد دارند و از این استعدادها برای کمک به حیوانات سرزمین استفاده می‌کنند. «اونو» پرنده‌ای است که مانند یک دوربین، تمام منطقه را رصد می‌کند. «فولی» یک چیتای بسیار سریع است. «بشتی» یک اسب آبی‌نیرومند و «بانگا» یک گورکن عسل‌خوار شجاع است. اما حیواناتی نیز در اطراف سرزمین افتخار زندگی می‌کنند که مدام در حال توطئه‌ علیه اهالی این سرزمین هستند. کفتارهایی مانند «جانجا»، «گوی گوی» و «ماکو» همیشه به دنبال برهم زدن نظم سرزمین افتخار و حمله به آن هستند. شغال‌ها نیز مانند کفتارها به دنبال حیله و نیرنگ علیه گارد شیر و حیوانات سرزمین افتخار هستند. به‌طورمثال در یکی از قسمت‌ها سیمبا و نالا برای مراسمی به خارج از سرزمین افتخار می‌روند و «کیارا» به‌عنوان جانشین ملکه،برای اولین بار مدیریت سرزمین افتخار را تجربه می‌کند. برای کایان سخت است که خواهر کوچک‌ترش به او دستور بدهد. کیارا به او دستور می‌دهد تا گاوهای وحشی را از محدودۀ کندوهای زنبور عسل دور کند. کایان با اکراه قبول می‌کند، اما برخلاف دستور کیارا، سعی می‌کند زنبورها را از مسیر گاوهای وحشی بردارد که باعث عصبانی‌شدن زنبورها و صدمه‌دیدن آن‌ها می‌شود. کیارا در توطئه‌ای که جانجا برای او ایجاد کرده گرفتار می‌شود. او بدون توجه به توصیۀکایان، دعوت جانجا را قبول می‌کند و به‌تنهایی، به سرزمین حومه می‌رود و خود را اسیر کفتارها می‌بیند. با این حال،کایان با مشورت پدربزرگ خود، مصمّم می‌شود تا به خواهر خود کمک کند و او را تنها نگذارد. او به کمک کیارا می‌رود و او را از دست کفتارها نجات می‌دهد. کایان و کیارا می‌آموزند که در کارها باید از تجربه و مشورت یکدیگر استفاده کنند و نباید نسبت به یکدیگر حسادت داشته باشند.

جزئیات اثر

  1. ژانر اثر: انیمیشن
ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد نگهبانان شیردل

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>