• امروز : 10 آذر 1400
logo

نقد و بررسی انیمیشن نفرت انگیز (Abominable)

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 سال پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
reviews-image

دیدگاه کدومو

kodoumo-logo 9 +
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن «نفرت‌انگیز» یک داستان ماجراجویانه از سفر سه نوجوان چینی به هیمالیا است که سعی دارند به موجودی افسانه‌ای به‌نام اورست کمک کنند تا پیش خانواده‌اش بازگردد. این اثر درکنار جذابیت‌هایی مانند نمایش قدرت‌های جادویی یک یتی و بخش‌های کمدی، اهمیت محافظت از طبیعت، کار تیمی و اهمیت خانواده را مطرح می‌کند.

سال 2019 97 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات
جزئیات

آنچه لازم است والدین بدانند

انیمیشن «نفرت‌انگیز» داستان ماجراجویانۀ سه نوجوان است که برای کمک کردن به یک یتی، به هیمالیا سفر می‌کنند. دوستی نوجوانان با یتی و تلاش و کارتیمی آن‌ها برای کمک کردن به او، می‌تواند برای فرزندانتان آموزنده باشد. یی شخصیت اصلی داستان است و ممکن است کودکان از رفتارهای او یادبگیرند؛ دربارۀ اشتباهات او دربرابر خانواده‌اش، فرزندتان را توجیه کنید. کمک کنید تا کودکان متوجه پشیمانی یی از رفتارهای اشتباهش بشوند.

مشکل یی در تمایل نداشتن به روابط اجتماعی ممکن است برای فرزند شما به‌ویژه در سنین نوجوانی آشنا باشد؛ پس گفت‌وگو در این باره، به او کمک می‌کند. می‌توانید دربارۀ تفاوت روابط اجتماعی یی و جین صحبت کنید و نوع درست روابط را به فرزندتان توضیح دهید. در نسخۀ اصلی این انیمیشن، صحنه‌هایی به ارتباط جین با دختران و معاشقه با آنان اشاره دارد که لازم است در انتخاب نسخۀ مناسب به آن دقت شود. وجود یتی و قدرت جادویی اورست از عناصر خیالی داستان است که کودکان پیش از دبستان، برای تمیز آن از واقعیت به کمک و راهنمایی نیاز دارند. خشونت این داستان از جانب شخصیت‌های منفی و بصورت شیطانی نمایش داده می‌شود و برای کودکان سنین دبستان قابل هضم است اما اگر صلاح می‌دانید می‌توانید دربارۀ عاقبت خشونت با کودکانتان صحبت کنید.

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

دور کردن حیوانات از محل زندگی و طبیعتشان چه آسیب‌هایی دارد؟

یی در ارتباط با خانواده‌اش دچار چه مشکلاتی بود و چگونه توانست آن را حل کند؟

ادامه متن

داستان اثر

«یی» دختر نوجوانی‌ست که پس از فوت پدرش، احساس ناراحتی می‌کند. روابط او با خانواده‌اش سرد شده و ترجیح می‌دهد تنها باشد. یک روز که یی به تنهایی روی پشت بام ویولن می‌زند، یک یتی را می‌بیند. یتی از دست مأموران آزمایشگاه فرار کرده و می‌خواهد به خانه‌اش در هیمالیا بازگردد. یی برای کمک به یتی، او را مخفی می‌کند و بدون اطلاع خانواده‌اش به راه می‌افتد تا یتی را به خانه‌اش برساند. در این راه، پسر نوجوانی به‌نام «جین» که در همسایگی یی زندگی می‌کند، با پسرخالۀ کوچکترش، «پینگ»، یی را همراهی می‌کنند. از طرفی مأموران آزمایشگاه «دکتر زارا» و «آقای برنیش» هم در تعقیبشان هستند. یی به همراه یتی که او را «اورست» صدا می‌کند و همچنین جین و پینگ راهی طولانی را تا هیمالیا طی می‌کند. این ماجراجویی باعث می‌شود سفر دور چین که آرزوی قلبی یی بود، محقق شود و یک پیرمرد از خودخواهی دست بردارد و از زندانی کردن یتی و به خطر انداختن او منصرف شود. زمانی که اورست روی قلۀ کوه در کنار خانواده‌اش قرار می‌گیرد، یی به یاد خانوادۀ خودش می‌افتد و تصمیم می‌گیرد بعد از بازگشت به خانه، رابطۀ صمیمانه‌تری با مادر و مادربزرگش داشته باشد.

جزئیات اثر

کارگردان: Jill Culton, Todd Wilderman / جیل کالتون، تاد ویلدرمن

نویسنده: Jill Culton / جیل کالتون

ادامه متن

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه

افزودن دیدگاه در مورد نفرت انگیز

مناسب برای رده سنی
این اثر چطور بود

سرویس کدومو به عنوان دستیار چندرسانه‌ای خانواده و سامانه‌ی هدایت مصرف خانواده اعلام می‌کند که کلیه‌ی تصاویر استفاده‌شده در این نرم‌افزار به‌صورت رایگان و بدون مالکیت شخص یا نهادی است و همچنین محتواهای متنی، پادکست‌های صوتی و یا ویدیوهای تولید و ثبت‌شده در بخش‌های مختلف این نرم افزار متعلق به سرویس تولید محتوای کدومو بوده و حق انحصاری پدیدآورنده‌ی اثر برای بهره‌برداری مادی و معنوی برای این مجموعه محفوظ است.

درباره کدومو

شما والدین عزیز تنها نیستید. هم می‌توانید با تیمی از کارشناسان زبده و با تجربه همراه شوید و هم از تجارب دیگر والدین نسبت به محصولات رسانه‌ای استفاده کنید.

با هم می‌توانیم دنیای رسانه‌ای امن برای فرزندانمان بسازیم. فقط کافیست با ما همراه شوید تا در این مسیر دستیار شما باشیم!

>