نفرت انگیز

بررسی تخصصی انیمیشن Abominable

نفرت انگیز

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

3 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن «نفرت‌انگیز» یک داستان ماجراجویانه از سفر سه نوجوان چینی به هیمالیا است که سعی دارند به موجودی افسانه‌ای به‌نام اورست کمک کنند تا پیش خانواده‌اش بازگردد. این اثر درکنار جذابیت‌هایی مانند نمایش قدرت‌های جادویی یک یتی و بخش‌های کمدی، اهمیت محافظت از طبیعت، کار تیمی و اهمیت خانواده را مطرح می‌کند.

سال 2019 97 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

اقداماتی همچون شلیک به آقای برنیش، پرت کردن یی از پل، زندانی کردن جین و پینگ، شلیک به سمت اورست و ضربه زدن به او با ماشین، اقدامات خشونت‌آمیزی است که از سوی شخصیت منفی فیلم به نمایش درمی‌آید. اقدامات خشونت‌آمیز علیه اورست می‌تواند نمایش حیوان آزاری تلقی شود که درنهایت داستان تقبیح می شود.

جزئیات
ترس

صحنۀ ورود ناگهانی اورست در صحنۀ ابتدایی انیمیشن، به‌عنوان موجودی ناشناخته و نیز اولین برخورد او با یی که بصورت حمله اتفاق می‌افتد، می‌تواند ترسناک باشد. صحنه‌هایی از درگیری، دستگیری و مورد سوء قصد قرار گرفتن نوجوانان داستان و اورست دیده می‌شود؛ مانند صحنۀ برخورد ماشین با اورست، شلیک به او، درگیری یی با دکتر زارا و پرتاب شدن او از روی پل در صحنه‌های پایانی. طردشدگی یی از گروه دوستی و مورد تمسخر قرار گرفتن او، می‌تواند برای کودکان ترسناک تلقی شود.

ادامه متن
جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

یی یک دختر نوجوان است که کارهای خودش را پنهانی و بدون اطلاع خانواده‌اش انجام می‌دهد. او خانواده‌اش را دربارۀ کار کردن یا سفر به هیمالیا بی‌اطلاع می‌گذارد و دربارۀ فروختن ساز و رفتن به سفر، به مادرش دروغ می‌گوید. جین پسر نوجوانی‌ست که با دختران زیادی در ارتباط است و صحنه‌ای از شوخی پنگ دربارۀ قرارهای جین با اشاره بر رفتارهای جنسی دیده می‌شود. آروغ زدن اورست به‌عنوان صحنۀ خنده‌آور نمایش داده می‌شود. وابستگی جین به فعالیت‌های مجازی از ناهنجاری‌هایی است که سرانجام توسط شخصیت کنارگذاشته می‌شود.

ادامه متن
جزئیات
پیام مثبت

پشیمانی یی از رفتار سرد خود با خانواده و تغیر این رفتار در انتهای داستان، اهمیت خانواده را نمایش می‌دهد. از دیگر پیام‌های مثبت این انیمیشن، احترام به طبیعت و اهمیت مکان‌های تاریخی و طبیعی است که در تلاش یی برای بازگرداندن یتی به خانه‌اش در هیمالیا و علاقۀ او به سفر کردن به دور چین نمایش داده می‌شود. دکتر برنیش هم متوجه می‌شود که برای مراقبت از موجودات، باید آن‌ها را به خانۀ اصلی‌شان در طبیعت بازگرداند. عواملی که در این ماجراجویی باعث موفقیت یی و دوستانش می‌شود، تلاش، تسلیم نشدن و کارتیمی آن‌هاست. جین و یی، هردو در این سفر یاد می‌گیرند که انتقادپذیر باشند و ویژگی‌های منفی خودشان را بپذیرند.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

یی دختر اجتماعی نیست و ترجیح می‌دهد تنها باشد، اما قلب مهربانی دارد. او به محض دیدن یتی، سعی می‌کند با او دوست شود و برای کمک به او، از خودگذشتگی می‌کند. او پس‌اندازش را برای زخم اورست خرج می‌کند و او را تا هیمالیا همراهی می‌کند تا به خانواده‌اش برسد. یکی از ویژگی‌های مثبت او پرتلاش بودن است که در کار کردن و پس‌انداز کردن پول برای محقق کردن رؤیایش و طی کردن یک مسیر طولانی و خطرناک برای کمک به اورست دیده می‌شود. در کنار ویژگی‌های مثبت، یی خانواده‌اش را از کارهایش بی‌طلاع می‌گذارد و تا انتهای فیلم به پنهان‌کاری کردن (دربارۀ سفر به هیمالیا و کار کردن) ادامه می‌دهد. جین یک پسر نوجوان است که درمقابل یی و پنگ احساس مسئولیت می‌کند. او برای مراقبت از آن‌ها، از دوست داشتنی‌ترین وسایلش (موبایل و کفش‌های نو) می‌گذرد و برخلاف میلش به یک سفر طولانی می‌رود.

ادامه متن

دور کردن حیوانات از محل زندگی و طبیعتشان چه آسیب‌هایی دارد؟

یی در ارتباط با خانواده‌اش دچار چه مشکلاتی بود و چگونه توانست آن را حل کند؟

اگر یی خانواده خود را از تصمیماتش مطلع می‌کرد از کمک آنان بهره‌مند می‌شد؟

آیا یی بدون همکاری و کمک دوستانش موفق می‌شد؟

رفتارهای خشونت‌آمیز می‌تواند منجر به نتیجه شود؟

خلاصه: دربارۀ نحوه ارتباط درست با خانواده و دوستان گفت‌وگو کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه