نبض جنگل

بررسی تخصصی انیمیشن Jungle Beat: The Movie

نبض جنگل

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

7 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

انیمیشن «نبض جنگل» در ژانر کمدی و ماجراجویی به بیان اهمیت بروز احساسات و دوستی نسبت به یکدیگر می‌پردازد و سعی دارد آن را مهم‌تر از هرچیزی در این دنیا نشان دهد. موجودات فضایی که تمام دغدغه‌شان فتح سیاره‌های بیشتر است، با یادگرفتن شیوه‌ی ابراز احساسات از حیوانات جنگل، متوجه حس‌وحال بهتری درون خود می‌شوند.

سال 2020 87 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

خشونت در این فیلم بسیار کم است. بیشتر صحنه‌ها به‌صورت فانتزی و طنز به نمایش درمی‌آیند. درگیری‌ها و زدوخورد بین موجودات فضایی و حیوانات جنبه‌ی طنز دارد و جدی نیست. صحنه‌هایی مانند حمله‌ی کرگدن و جوجه‌تیغی به موجودات فضایی، بیشتر جنبه‌ی طنز دارد.

جزئیات
ترس

ترس در این انیمیشن به‌طور واقعی رخ نمی‌دهد. بیشتر صحنه‌های ذکرشده دارای هیجان است؛ مانند ترس از رسیدن گله‌ی گاومیش‌ها، پرت‌شدن فیل از سفینه‌ی فضایی که با خرطوم خود از برخورد با زمین جلوگیری می‌کند یا ترس از شکستن تخمِ شترمرغ که درنهایت جوجه‌ی شترمرغ به‌دنیا می‌آید.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

فنیپ در این فیلم با پدرش که تنها قصد تسخیر سیاره را دارد، مخالفت می‌کند و در مقابل او برای نجات بقیه حیوانات می‌ایستد. البته درنهایت با ابراز احساسات و علاقه به پدرش، دل او را به‌دست می‌آورد. فنیپ برای نجات خودش و کمک به سفینه‌ی خراب‌شده‌اش، به دروغ به پدرش پیغام می‌دهد که یک سیاره را تسخیر کرده است.

جزئیات
پیام مثبت

در این فیلم حیوانات با تمام سادگی که دارند به موجود فضایی کمک می‌کنند تا او سفینه‌اش را پیدا کند. آن‌ها در راه پیداکردن سفینه به او محبت می‌کنند و او که تاکنون چیزی از محبت‌کردن و ابراز آن نمی‌داند، با دیدن حیواناتِ مهربان به آنان علاقه‌مند می‌شود. او که قصد داشت زمین را تصرف و حیوانات را اسیر کند، بعد از دیدن رفتار حیوانات نظرش عوض می‌شود. او درمقابل پدرش می‌ایستد ‌تا زمین را تسخیر نکند و حیواناتش را از بین نبرد. درنهایت با ابراز احساسات به پدرش، حال او را تغییر می‌دهد و باعث می‌شود تا احساس جدیدی پیدا کند. حالا او سیاره را با تمام حیواناتش حفظ کرده و با تمام حیوانات آن نیز دوست است.

ادامه متن
جزئیات
الگوی مثبت

فنیپ موجودی فضایی است که برای تسخیر زمین و اسیرکردن حیواناتش آمده است. او تاکنون نتوانسته است سیاره‌ای تسخیر کند و تلاش دارد با این کار خود را به پدرش اثبات کند. فنیپ شخصیتی خجالتی؛ اما مهربان دارد، به همین دلیل خیلی سریع با حیوانات جنگل دوست می‌شود. حیوانات جنگل نیز بسیار مهربان و صمیمی هستند و سعی دارند تا با فنیپ آشنا شوند. فنیپ که قصد تسخیر و به‌اسارت‌بردن حیوانات زمین را داشت، بعد از دیدن رفتار حیوانات نظرش عوض می‌شود. فنیپ بعد از همراهی و کمک حیوانات جنگل برای پیداکردن سفینه‌اش، نظرش درباره‌ی تسخیر زمین عوض می‌شود و سعی می‌کند مانع تسخیر کره‌ی زمین توسط پدرش شود. او با کمک حیوانات تلاش می‌کند در مقابل پدر و موجودات فضایی بایستد؛ بااین‌حال موفق نمی‌شود و درنهایت با بغل‌کردن پدرش و ابراز محبت به او، حال خوبی را تجربه و آن را به پدرش منتقل می‌کند. پدر فنیپ نیز احساس خوب خود را به دیگرموجودات فضایی منتقل می‌کند و سعی می‌کند به‌جای تسخیر زمین، به گسترش محبت بین موجودات فضایی اقدام کند.

ادامه متن

در رابطه با داستان کلی و درک کودک خود از فیلم، با او گفت‌وگو کنید.

از کودک خود بپرسید آیا موجوداتی مانند فنیپ وجود دارند؟ به این بهانه از تخیلی‌بودن این موجودات، برای کودک خود صحبت کنید.

از او بپرسید چرا فنیپ از تسخیر زمین منصرف شد؟

از تأثیر محبت و احساسات حیوانات جنگل به فنیپ صحبت کنید و محبت را عاملی برای ایجاد دوستی معرفی کنید.

از او بپرسید چرا فنیپ در مقابل پدرش ایستاد تا زمین را تسخیر نکند؟ با این سؤال از مخافت فنیپ با اسارت حیوانات، دفاع از آنان و روحیه حمایت‌گریِ فنیپ از دوستانش صحبت کنید.

در آخر چه چیزی باعث شد نظر پدر فنیپ عوض شود؟ محبت فنیپ به پدرش و ابراز احساسات را، راهی برای به‌دست‌آوردن قلب دیگران و دوستی با آن‌ها بیان کنید. بیان داستان کلیِ اثر برای کودک مفید است. از غیرواقعی‌بودن موجودات فضایی برای کودک خود صحبت کنید. محبت و ابراز احساسات را عاملی برای برطرف‌کردن دشمنی بیان کنید.

خلاصه: دوستی و محبت را، راهی بهتر از ایجاد دشمنی برای رسیدن به هدف برشمارید. افرادی را که به یکدیگر محبت و دوستی دارند، افرادی موفق و بانشاط معرفی کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه