• امروز : ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

میمی و اژدها کوهستان

میمی و اژدها کوهستان

بررسی تخصصی انیمیشن mimi and the mountain dragon

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

1 سال پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

9 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

دختربچه ای به نام میمی با کمک به بچه اژدهای گم شده باعث می‌شود دشمنی های اهالی روستا با اژدهای کوهستان به صلح و دوستی بدل شود.

سال 2019 25 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه کودکان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
خشونت

در این انیمیشن نوعی جنگ (بوسیله اصوات) میان اژدها و اهالی روستا شکل گرفته است که در هیچ صحنه ای این مبارزه با انجام اقدامات فیزیکی و اعمال خشونت همراه نیست و فقط در چهره اژدها و اهالی روستا آثاری از خشم دیده می‌شود. (اخم کردن و محکم بر سازها کوبیدن). صحنه تمسخر میمی به وسیله برادرانش نیز می‌تواند خشونت روانی تلقی شود.

جزئیات
ترس

ترس از نادیده گرفته شدن توسط خانواده و ترس از اژدها توسط میمی (شخصیت اصلی) به نمایش درمی‌آید که بلافاصله میمی برهردو آنها غلبه می‌کند. همچنین سقوط ناگهانی میمی و اشک ریختن او به دلیل ترس از دست دادن خانواده اش می‌تواند منجر به ترس درونی کودکان شود هرچند دقایق زیادی طول نمی‌کشد.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

در چند صحنه از انیمیشن میمی بطور مخفیانه دست به انجام کارهایی می‌زند مانند غذا بردن برای بچه اژدها و مهمتر از همه بدون اطلاع از خانه بیرن می‌رود و بدون مشورت با خانواده قدم به کوهستان می‌گذارد و با خطرات مواجه می‌شود. این رفتارها می‌تواند مورد درک و تقلید کودکان قرار بگیرد. بویژه آنکه هنجارشکنی از سوی شخصیت اثرگذار رقم می‌خورد.

جزئیات
پیام مثبت

پیام اصلی فیلم به این موضوع اشاره دارد که درک تفاوت ها باعث تبدیل شدن ترس ها و دشمنی ها به صلح و دوستی است که در قالب رفتار میمی نشان داده می‌شود و در انتهای داستان نیز توسط راوی بطور مستقیم بازگو می‌گردد. همچنین نمایش صمیمیت در خانواده‌ها نیز می‌تواند اثرگذار باشد.

جزئیات
الگوی مثبت

مک میمی به خانواده و بچه اژدها در طول داستان، شجاعت در روبرویی با اژدها و پیمودن کوهستان، به عنوان اعمالی از جانب شخصیت اثرگذار می‌تواند مورد یادگیری در کودکان قرار بگیرد. از آنجایی که تقلید در کودکان زیر 8 سال جایگاه بالایی دارد نمایش پنهان کاری و اقدامات بدون اطلاع خانواده از جانب شخصیت اثرگذار می‌تواند بر کودکان زیر این سن اثر نامطلوب داشته باشد.

آنچه لازم است والدین بدانند

لازم است کودک شما نسبت به خیالی بودن اژدها آگاه شود. همچنین شاخص هایی از ترس درونی و ناامنی روانی برای این بازه سنی در انیمیشن وجود دارد که میتوانید با توجه به شناخت خود از کودکتان، در این زمینه با آنان گفتگو کنید. لازم است در فهم پیام های صریح(درک تفاوتها، احترام متقابل و صلح) و ضمنی انیمیشن(کمک به دیگران و مهربانی و...) و نقاط قوت شخصیت اثرگذار که باعث پیروزی او شد، به کودکان خود کمک کنید و همچنین علت ناپسند بودن پنهان کاری و خودسرانه عمل کردن شخصیت اصلی را برای آنان بازگو کنید تا مورد تقلید قرار نگیرد.

خلاصه: کودکان برای فهم پیام‌های ضمنی داستان و عدم تقلید از ناهنجاری‌های نمایش داده شده به کمک ووالدین نیاز دارند.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

آیا اژدها موجودی واقعی است؟

بهتر نبود میمی خانواده خود را از تصمیمی که دارد آگاه کند؟

اگر میمی درباره بچه اژدها به خانواده خود اطلاع می‌داد چه اتفاقی می‌افتاد؟ آیا ممکن نبود با کمک خانواده خود، ساده تر به نتیجه برسد؟

کمک کردن به دیگران و محبت به آنان چه نتیجه مثبتی دارد؟

خلاصه: نتایج مثبت کمک کردن به دیگران و ایجاد صلح بجای دشمنی و همچنین پیامدهای منفی پنهان کاری

داستان انیمیشن

دختربچه ای به نام میمی با کمک به بچه اژدهای گم شده باعث می‌شود دشمنی های اهالی روستا با اژدهای کوهستان به صلح و دوستی بدل شود.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: وینسنت جیمز

نویسنده: مایکل مورپورگو

نام بازیگران:

استرگریوز، کلر مارتین، مایکل مورپورگو

ژانر اثر: ماجراجویی

کشور سازنده: انگلستان

شرکت سازنده: leopard pictures

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه