میمون‌های فضایی ۲: بازگشت زارتاگ

بررسی تخصصی انیمیشن Space Chimps 2: Zartog strikes back

میمون‌های فضایی ۲: بازگشت زارتاگ

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

2 هفته پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

5 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

 

«میمون‌های فضایی ۲» روایت سفر پردردسری به سیاره‌ی مالگور است که بر اثر بی‌احتیاطی‌های کامت، یکی از میمون‌های فضایی، انجام شد. دردسرهای زارتاگ (یکی از اهالی مالگور) روی سیاره‌ی زمین برای میمون‌های فضایی، موجب بازگشت کامت برای نجات دوستانش به زمین شد.

سال 2020 74 دقیقه جزئیات کامل اثر

شاخص های اثر

شما هم بررسی کنید
جزئیات
خشونت

خشونت در این محصول به‌ندرت یا در فضایی طنز و فانتزی به نمایش گذاشته می‌شود. شخصیت زارتاگ نماد یک موجود خشن است که در تلاش برای انتقام و ازبین‌بردن میمون‌های فضایی در زمین، از ابزاری شبیه به تفنگ که اشعه‌ی آن موجب ناپدیدشدن افراد می‌شود، استفاده می‌کند.

جزئیات
ترس

پرتاب‌شدن سفینه به‌صورت اتوماتیک و خودکار بدون دخالت کامت، ترس و شوک لحظه‌ای را برای کامنت به همراه داشت. در انتهای داستان صحنه‌های پرهیجانی از تلاش‌های کامنت برای فرود سفینه به زمین برای نجات دوستانش به نمایش درآمده بود.

جزئیات
ناهنجاری اجتماعی

بی‌توجهی دانشمندان در ساعت کاری، موجب پرتاب‌شدن خودکار و اتوماتیک سفینه به سیاره‌ی مالگور شد. درحالی‌که درصورتِ توجه می¬توانستند جلوی این اتفاق را بگیرند.

جزئیات
پیام مثبت

همکاری و کار گروهی، از اصلی‌ترین پیام‌های مثبت این اثر است که به وضوح در رفتار و نوع کار شخصیت‌ها در صحنه‌های متعدد به‌نمایش درآمده است. ازخودگذشتگی «کیلووات»، دوست فضایی کامت، برای نجات میمون‌های فضایی که موجب ترک سیاره‌ی خود و رهاکردن دوستانش شد، ازدیگر پیام‌های مثبت این اثر به‌شمار می‌رود.

جزئیات
الگوی مثبت

کیلووات برای نجات میمون‌های فضایی در سیاره‌ی زمین و تنهانگذاشتن دوستش، کامت، سیاره و دوستان خود را رها می‌کند و به همراه وات به سیاره‌ی زمین سفر می‌کند. تمام شخصیت‌های داستان برای پیشبرد یک هدف مشترک با یکدیگر همکاری می‌کنند و برای نجات یکدیگر از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

با کودکان خود صحبت کنید درباره

به‌نظرت علت اصلی موفقیت میمون‌های فضایی چه بود؟

کار ‌گروهی چطور می‌تواند به موفقیت منجر شود؟

خلاصه: همکاری و کار گروهی موجب موفقیت میمون های فضایی شد. درباره­ی علت موفقیت آن‌ها با کودک خود صحبت کنید.

آنچه لازم است والدین بدانند

این اثر روایتی ماجراجویانه از سه میمون فضایی است که در قالب فضایی فانتزی به نمایش درآمده است. تلاش میمون‌ها برای مقابله با زارتاگ، همکاری و کار گروهی آن‌ها را برای مقابله و شکست او موجب می‌شود. لازم است والدین عزیز برای منتقل‌کردن پیام‌های مثبت در این اثر، کودکان خود را در تماشای آن همراهی کنند تا راهنمای آن‌ها در شناخت و دریافت پیام‌های داستان شوند. کامت با بی‌احتیاطی و بی‌دقتی موجب پرتاب سفینه شد که ممکن بود خطرات احتمالی بسیاری برایش در پیش باشد. والدین می‌توانند درباره‌ی پیامد چنین رفتارهایی که احتمالاً خطراتی در پی دارد، با کودک خود صحبت کنند و نتایج و اثرهای منفیِ چنین رفتارهایی را شرح دهند.

خلاصه: والدین می‌توانند برای دریافت ماجرای داستان و پیام‌های مثبت و منفی آن، به کودکان خود کمک کنند.

داستان انیمیشن

«میمون‌های فضایی» بعد از سفر به «سیاره‌ی مالگور» به هنگام بازگشت به زمین، «زارتاگ»، موجود فضایی با ظاهری عجیب‌وغریب و از اهالی مالگور را، به زمین می­آورند. میمون‌های فضایی در پی برنامه‌ریزی برای یک سفر فضایی دیگر، علاوه بر دردسرهای زارتاگ با بی‌احتیاطی «کامت» نیز مواجه می­شوند. کامت به علت تمایل زیاد برای سفر به مالگور، بعد از حذف او از این مأموریت، با بی‌دقتی و بی‌احتیاطی سفینه را به حرکت درمی­آورد و به مالگور سفر می‌کند. میمون‌های فضایی در تلاش برای بازگرداندن کامنت و نجات او از خطرهای احتمالی، با دردسرهای زارتاگ برای دانشمندان و میمون‌های فضایی مواجه می­شوند که درنهایت با همکاری یکدیگر و کمک‌های کامت موفق می‌شوند زارتاگ را شکست دهند و حس امیدواری و قهرمانی را به کامت القا کنند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان: John H. Williams / جان اچ. ویلیام

نویسنده: Robert Moreland / رابرت مورلند

تهیه‌کننده: John H. Williams/ جان اچ. ویلیام

بازیگران: Tom KennyZack ShadaPatrick WarburtonSee full cast & crew/ تام کنی، زاک شادا، پاتریک واربورتون، سی‌فول کست و کرو‌

شخصیت‌ها:

زارتاگ: موجودی فضایی از سیاره‌ی مالگور که درصدد ازبین‌بردن میمون‌های فضایی بود،

کامت: میمون فضایی که به‌تنهایی به سیاره‌ی مالگور سفر کرد و برای کمک به دوستانش به زمین بازگشت و زارتاگ را شکست داد.

کشور سازنده: آمریکا

نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد

افزودن دیدگاه