• امروز : ۵ مرداد ۱۴۰۰

میمونک و فیلی

میمونک و فیلی

بررسی تخصصی انیمیشن Munki And Trunk

author-img

توسط : کدومو ارزیاب کدومو

9 ماه پیش مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

دیدگاه کدومو

4 + kodoumo-logo
امتیازدهی‌های «کدومو» مبتنی بر مهم‌ترین مطالعات رشد است. ما حداقلی از سن را نمایش می‌دهیم که محتوای اثر از لحاظ رشد کودک مناسب باشد. درجه‌بندی این قسمت، بر اساس کیفیت کلی اثر است.

میمونک و فیلی دوستان صمیمی هستند که در جنگل زندگی می‌کنند. در این قسمت فیلی و میمونک در هنگام بازی به‌طور اتفاقی کندوی زنبورها را جابه‌جا می‌کنند و برای انتقال آن به کمک زنبورها می‌روند. در این انیمیشن آموزه‌هایی درباره‌ی زیستگاه حیوانات وجود دارد.

سال 2016 6 دقیقه جزئیات کامل اثر

دیدگاه والدین

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه فرزندان

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است.

جزئیات
پیام مثبت

موضوع اصلی انیمیشن روابط دوستانه و محیط زندگی حیوانات است. زمانی‌که میمونک و فیلی به محل زندگی زنبورها آسیب می‌زنند، تلاش می‌کنند تا کندو را به محل قبلی خود برگردانند؛ اما رئیس زنبورها اجازه نمی‌دهد. زنبور نگهبان که شخصیتی مهربان است، با همکاری زنبورهای دیگر و نمایش کار گروهی، موفق می‌شود کندو را به‌جای قبلی خود برگرداند تا فیلی و میمونک هم بتوانند به خانه‌ی خود برگردند.

جزئیات
الگوی مثبت

حیوانات جنگل روابط دوستانه‌ای با هم دارند و برای حل مشکلات به همدیگر کمک می‌کنند. زنبور نگهبان، الگوی مثبتی است که برای کمک به میمونک و فیلی مجبور می‌شود به‌صورت پنهانی از رئیس زنبورها، کندو را جابه‌جا کند تا میمونک و فیلی به خانه‌ی خود برگردند.

آنچه لازم است والدین بدانند

از موضوعات اصلی انیمیشن میمونک و فیلی، روابط و هم‌زیستی دوستانه‌ی حیوانات در جنگل است. با فرزندان درباره‌ی پیام‌های مثبت انیمیشن ازجمله کمک و مهربانی، کار گروهی و همکاری و نمایش زیستگاه‌های مختلف حیوانات گفت‌وگو کنید تا به‌طور کامل پیام‌ها را دریافت کنند.

خلاصه: درباره‌ی زندگی حیوانات مختلف در جنگل با فرزندتان گفت‌وگو کنید.

 

با فرزندان خود صحبت کنید درباره

چرا زنبور نگهبان به میمونک و فیلی کمک کرد؟

چرا زنبور نگهبان مجبور شد به‌صورت پنهانی کندو را جابه‌جا کند؟

خلاصه: چرا میمونک و فیلی نتوانستند خانه‌ی مناسبی برای خود پیدا کنند؟

داستان انیمیشن

«میمونک» و «فیلی» دو دوست هستند که در جنگل زندگی می‌کنند. یک روز که آن‌ها درحال بازی با درختی بودند، به‌طور اتفاقی کندوی زنبورهایی که روی آن درخت بود، جابه‌جا می‌شود و روی شاخه‌ی درختی که محل زندگی میمونک و فیلی است، می‌افتد. میمونک و فیلی از این اتفاق ناراحت می‌شوند و برای کمک و انتقال کندو به درخت قبلی، نزدیک کندو می‌شوند؛ اما «رئیس زنبورها» که از این اتفاق خبر ندارد، اجازه نمی‌دهد که آن‌ها به قلمرو‌اش نزدیک بشوند. فیلی و میمونک که دیگر نمی‌توانند به محل زندگی خود برگردند، به‌دنبال خانه‌ی دیگری می‌گردند؛ اما یا به جایی‌که مخصوص حیوان دیگری است آسیب می‌زنند یا خانه‌ی مناسب خود را پیدا نمی‌کنند. «زنبور نگهبان» که شاهد این اتفاقات بود، تصمیم می‌گیرد به‌صورت پنهانی از زنبورهای دیگر کمک بگیرد و شبانه کندو را به‌جای قبلی خود ببرد. بعد از انتقال کندو، زنبورها فیلی و میمونک را هم به خانه‌ی قبلی خود برمی‌گردانند و مثل قبل زندگی می‌کنند.

جزئیات انیمیشن

کارگردان/ مؤلف: Sam Wilson, Brent Dawes / سام ویلسون، برنت داوز

نویسنده/ مترجم: Will Brenton, Robin Crowther-Smith / ویل برنتون، رابین کروزر‌اسمیت

نام تهیه‌کننده: Matthew Brown, Tim Keller/ مازو براون، تیم کِلر

نام شخصیت‌ها:

میمونک: میمونی باهوش و زیرک که با فیلی دوست است،

فیلی: فیلی مهربان که با میمون دوست است،

زنبور نگهبان: زنبوری که برای کمک به میمونک و فیلی کندو را جابه‌جا کرد.

کشور سازنده: آفریقای جنوبی، انگلیس

نظرات کاربران

افزودن دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

هیچ نظری وجود ندارد